התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ארועים - רואים בטלוויזיה

עם אל פצ'ינו בתפקיד הראשי, אפילו רוצח יוצא סימפטי (וידאו)
מאת: שוש חיות | פורסם: 19.03.2013 07:06
סרט טלוויזיה חדש, שמוקרן ב-HBO מעלה מאופל פרשת רצח מסתורית בהוליווד, שבה הורשע המפיק המוסיקלי האגדי פיל ספקטור. משפחת הנרצחת: נעשה עוול

אל פצ'ינו בתפקיד פיל ספקטור
אל פצ'ינו בתפקיד פיל ספקטור

 

סרט טלוויזיה חדש על המפיק המוסיקלי הרוצח פיל ספקטור מעורר סערה ערב הקרנתו המיועדת ב־24 במרץ ברשת HBO. מקורביה של השחקנית-המארחת לנה קלרקסון, שנרצחה על ידו לפני 10 שנים, טוענים הסרט, שבו מתואר הקשר בין המפיק לעורכת הדין שלו, לינדה קני ביידן, מציג את הרוצח באור מחמיא והוא כ"סטירה בפרצוף" לבני משפחתה של הנרצחת ולאמת

פרשת הרצח, שאירע בפברואר 2003, הסעירה את הוליווד. רק באפריל 2009 - לאחר 2 משפטים הורשע ספקטור ברצח מדרגה שנייה של השחקנית; במשפט הראשון לא הצליחו המושבעים להגיע להכרעה. נגזר עליו עונש של מאסר עולם, ונקבע כי יוכל להגיש בקשה לקיצור עונשו רק לאחר שירצה 19 שנות מאסר.

הסרט, שנקרא בשמו של גיבורו, "פיל ספקטור", נכתב ובויים ע"י המחזאי הנודע דיוויד מאמט, ואל פאצ'ינו מגלם את דמותו של המפיק שהורשע. הלן מירן משחקת את עורכת הדין שלו במשפט. היא התחמקה מתגובה להאשמות המשפחה, וציינה רק כי הסרט אינו דוקו דרמה.

המפיק פיל ספקטור בימים טובים יותרספקטור (73), (האמיתי בתצלום למעלה), יהודי-אמריקני, נחשב לאחד המפיקים המשפיעים והחשובים בתולדות הפופ. הוא עבד עם זמרים ולהקות כמו 'הביטלס'  (להם הפיק את האלבום Let It Be) ואייק וטינה טרנר, וכמי שהמציא טכניקת הקלטה שנקראת "קיר הסאונד".

לנה קלרקסון, שכיכבה בכמה B Movies בשנות ה-70, פגשה את ספקטור במועדון בלוס אנג'לס שבו עבדה כמארחת. הוא שיכנע אותה להצטרף אליו לביקור בביתו, שם התפתח ככל הנראה ויכוח ביניהם והיא דרשה לעזוב את המקום. ספקטור שלף אקדח ואיים עליה בניסיון למנוע ממנה לעזוב את הבית ואז נפלט כדור שפגע בפניה והרג אותה במקום.

במהלך המשפטים ניסה ספקטור לטעון, כי קלרקסון שמה קץ לחייה אחרי שמצאה את האקדח במגרה במשרדו, והוא הגיע לחדר כששמע את הירייה ומצא אותה ללא רוח חיים. אבל התביעה הפריחה את קו ההגנה - בייחוד אחרי שנהגו האישי דאז של ספקטור העיד נגדו וטען כי הוא הודה בפניו שירה בשחקנית-המארחת.

במשפטים העידו עוד נשים, איתן ניהל פיל ספקטור יחסים בעבר, שסיפרו על מזגו החם וכיצד איים עליהן לא פעם באלימות פיזית ואף בנשק כשניסו לעזוב אותו.קלרקסון נורתה בפיה. בעבר סיפרו כמה נשים כי ספקטור, שהפיק בין השאר את האלבום "לט איט בי" של הביטלס, איים עליהן באקדח.

צפו בטריילר של הסרט:

 

עוד כתבות במדור "מסכים":

טלוויזיה: המדליסטית האולימפית אלי רייזמן תרקוד עם הכוכבים (וידאו)

קולנוע: לכל המשפחה Oz: The Great and Powerful; אקשן ורומנטיקה ב-Dead Man Down; והרפתקאות בני 21 ב-21&Over. טריילרים מתורגמים לעברית

מוסיקה: 7 שנים לאחר שהופיעו בפסטיבל העצמאות באל.איי, משינה חוזרת; כניסה להופעה: רק 10 $!

 

לעמוד הראשי

 

וידאו וצילום מסך: HBO / יו טיוב

הוסף תגובה חדשה