התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ארועים - רואים בטלוויזיה

סוף עידן בטלוויזיה האמריקנית: "ג'יי לנו הזדקן"
מאת: שוש חיות | פורסם: 03.04.2013 23:10
ג'יי לנו ותכניתו הזדקנו, קהל הצופים נעשה צעיר יותר, ג'ימי קימל נושף בעורף, וב-NBC החליטו להעביר את שרביט The Tonight Show לג'ימי פאלון הצעיר

ג'יי לנו

זה לא יקרה בן-לילה, אבל בסתיו הבא ג'יי לנו (63), המנחה הוותיק של The Tonight Show, מישדר הדגל הלילי של רשת NBC - יעזוב את התכנית שהיתה כל חייו ב-21 השנים האחרונות.

היורש: ג'ימי פאלון (38), אהוב הצעירים. לפי דרישת פאלון, התכנית תעבור להצטלם מברבנק, שליד הוליווד לניו יורק. וגם המפיק הראשי יתחלף ויהיה לורן מייקלס האגדי, מפיק תכנית הסאטירה "סאטרדיי נייט לייב" בה התגלה פאלון. NBC עוד לא הודיעה מי יחליף את פאלון בתכניתו הנוכחית.

לנו בטח יתלוצץ עוד רבות על עזיבתו. ההלצה הראשונה שלו בעניין היתה כשאמר, שאם פאלון יזדקק לו הוא יהיה בגאראג', רומז לתחביבו העיקרי - אוסף המכוניות שהוא מחזיק באחוזתו בלוס אנג'לס.

כך רגילים תושבי לוס אנג'לס לפגוש בג'יי לנו, נוהג באחת ממכוניותיו העתיקותכך רגילים תושבי לוס אנג'לס לפגוש בג'יי לנו, נוהג באחת ממכוניותיו העתיקות

היורש הצעיר ג'ימי פאלוןהיורש הצעיר

מאחורי הקלעים אומרים את מה שהשמועות באל.איי לוחשות כבר חודשים רבים: התכנית הזדקנה, ג'יי הזדקן, קהל הצופים נעשה צעיר יותר, צריך לנער את התכנית.

"הוא פשוט התיישן", צוטט בעילום שם אחד ממנהלי הרשת. "תכניתו סובלת מירידה מתמדת בנתוני הרייטינג ואובדן צופים לטובת המתחרה הצעיר של רשת ABC ג'ימי קימל. גם התקשורת אוהבת יותר את קימל. לנו עורך ומגיש את התכנית בצורה פחות מגוונת, פחות עכשווית. אנחנו מקווים ב-NBC, שפאלון (שמגיש כיום את התכנית העוקבת - Late Night) יוכל להחזיר מלחמה לקימל".

ג'יי לנו עצובבאופן רשמי החוזה של לנו אמור להסתיים בסתיו 2014, אבל הרשת שוקלת 'להקדים' את שחרורו ולתת לו כמתנת פרידה חופשת צינון ארוכה בתשלום. אל דאגה, עוד לפני שהידיעה יצאה רשמית, לנו כבר מוצף בהצעות לתכניות טלוויזיה, בעיקר מערוצי כבלים.

לנו, יליד ניו יורק ממוצא איטלקי-סקוטי, החל את הקריירה שלו כסטנדאפיסט במועדוני לוס אנג'לס. ב-1977 החל להופיע מעת לעת כבדרן ב"טונייט שאו", שהינחה אז ג'וני קרסון בשנת 1977 ומשנת 1987 הפך לקול השני הקבוע של קרסון.

לאחר פרישתו של ג'וני קרסון ב-1992, לנו נבחר למנחה The Tonight Show, למרות שיריבו לשעת השידור, דיוויד לטרמן מ-CBS נחשב למועמד המוביל לתפקיד.

כזכור, לנו כבר פרש מהתכנית פעם אחת, ב-2009 והחל להנחות תכנית אחרת, דומה במתכונתה, בשם "התכנית של ג'יי לנו". כמחליפו נקבע הקומיקאי קונאן אובריין ותכניתו של לנו שובצה מיד לפניה בלוח המשדרים. שנה אחר כך, לאחר שאחוזי הצפייה ירדו בכל רצועת הלילה, החליטה רשת NBC לבטל את תכניתו החדשה של לנו ולהשיבו כמנחה The Tonight Show.

 

לעמוד הראשי

 

צילומים: Lee Stranahan at http://www.flickr.com/photos/stranahan / Stevegarfield / ואחרים, מוויקיפדיה

הוסף תגובה חדשה