התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ארועים - רואים בטלוויזיה

הפנים האמיתיות של Fox News?
מאת: דוד חריש | פורסם: 10.01.2014 23:03
הערות אנטישמיות, הטרדות מיניות ונסיון להשפיע על הפוליטיקה האמריקנית - אלו רק חלק מההאשמות נגד נשיא ומנכ"ל Fox News בביוגרפיה סנסציונית חדשה

לוגו רשת פוקס ניוז

 

רשת החדשות Fox News - ערוץ הכבלים הנצפה ביותר בארה"ב ובוודאי הפופולארי ביותר בקרב ישראלים בארה"ב - ידועה בפרו-ישראליות שלה. אז איך יתכן שנשיא ומנכ"ל הרשת מזה 9 שנים, רוג'ר איילס (Roger Ailes), בן ה-73, משמיע הערות אנטישמיות?

האשמה זו ונוספות מופיעות בביוגרפיה בלתי-רשמית חדשה, The Loudest Voice in The Room, שתתפרסם בסוף ינואר, על האישיות הטלוויזיונית, שתחת ניהולו נסק מעמדה של "חדשות פוקס" בתמונת החדשות העולמית.

איילס, שהיה יועץ תקשורת לכמה נשיאים רפובליקנים, מתואר בספר כאדם כוחני וגס רוח, בעל מזג הפכפך ובלתי יציב, המתנהג באופן מתנשא ויהיר, מרעים בקולו, רומס את עובדיו ולועג לעמיתיו (כולל לבנו של הבעלים, רופרט מרדוק). איילס, ע"פ הספר, לא ממש מעריך את הכשרונות הגדולים בערוץ שלו. את המגיש ביל או'ריילי הוא מכנה מאחורי הגב "איש מכירות לספרים, בעל תוכנית טלוויזיה", ואת המגיש בריאן קילמיד הוא גינה "מאמן כדורגל מלונג איילנד".

איילס, לפי הביוגרפיה, מנסה להזיז דברים בפוליטיקה האמריקנית בצורה אקטיבית. בישיבת הנהלת "פוקס ניוז" הוא הכריז: "אני רוצה לבחור את הנשיא הבא". הספר מגלה, למשל, כי לפני בחירות 2012, כאשר פול ריאן נבחר כסגנו של מיט רומני, הוא שימש לו מנטור, עזר לו לשייף את כישוריו הטלוויזיונים וחיבר אותו למאמן נואמים.

אך איילס לא פעל רק מאחורי הקלעים. וידאו ביקורתי בן 4 דקות נגד הנשיא אובמה, ששודר ביוזמתו בתכנית "פוקס וחברים", היה רעיון שלו וביוזמתו.

את הספר חיבר העיתונאי והסופר גבריאל שרמן, עורך ב"ניו יורק מגזין", שסחיפר כי עבד על הספר במשך 3שנים ויראיין 614 אנשים שעבדו עם איילס ומכירים אותו.

אחת ההאשמות החמורות בספר נוגעת לתקופה שבה איילס שימש מנהל בכיר בערוץ חדשות הכלכלה CNBC, בשנות ה-80. רנדי האריסון, מפיקת חדשות צעירה שניהלה מגעים על גובה משכורתה, נדהמה כשהציע לה להרוויח עוד 100 דולר בשבוע "אם תסכימי לשכב איתי בכל פעם שארצה".

תקרית נוספת מתארת את התקופה שבה עבד איילס ברשת האם, NBC. במהלך עימות עם מנהל בכיר, דיוויד זסלב, הוא הטיח בו "קללה אנטישמית גסה".

רשת פוקס ואיילס פרסמו הכחשות על נושאים רבים המופיעים בספר, כולל ההתבטאות האנטישמית, ופתחו במערכה משותפת עם כלי תקשורת שמרניים אחרים נגד מחבר הספר, בטענה שהביוגרפיה נקמנית ומלאה שקרים. לטענת איילס, שרמן לא זכה לשיתוף פעולה מצידו ולכן בדה מלבו חלקים גדולים מהתוכן.

כמהלך-נגדי, איילס נתן גישה מלאה לארכיונו לעיתונאי הישראלי-אמריקני זאב חפץ, לשם כתיבת ביוגרפיה אחרת, אוהדת, שכבר פורסמה ונקראת Off Camera.

השחקנית מריל סטריפ: "דיסני היה גזען מגדרי ואנטישמי מרושע"... בעוד סרט הקולנוע Saving Mr. Banks עושה קופות ומציג את ענק האולפנים וולט דיסני באור חיובי, הכוכבת האהובה זוכת האוסקרים הזכירה לכולם את פרצופו האמיתי

איך מתנקם מושל רפובליקני בראש עיר דמוקרטי?
... יועצת נמרצת של מושל ניו ג'רזי, כריס כריסטי, התקווה הרפובליקנית לנשיאות ארה"ב ב-2016, גרמה במשך 5 ימים רצופים פקקים מכוונים על אחד הגשרים העמוסים בעולם

מומלצי החודש בבתי הקולנוע בארה"ב: מתכוננים לאוסקר (טריילרים מתורגמים לעברית)... זה הזמן לסרטים המובילים במירוץ לאוסקר: Mandela, American Hustle, 12 Years a Slave, Nebraska; ובשביל הצחוקים The Secret Life of Walter Mitty

למוסף סגנון חיים - בריאות, מחקרים חדשים, תזונה ודיאטה, יחסים, הורות, צרכנות ועוד

לכל הסיפורים החמים מאמריקה

למוסף ישראלים באמריקה

לעמוד הראשי

עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום

צילום מסך: thinkprogress.org / ויקיפדיה

הוסף תגובה חדשה