התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ארועים - רואים בטלוויזיה

האם מגיש החדשות הפופולארי ביותר בארה"ב שיקר גם בנוגע למלחמת לבנון?
מאת: רון ניב ושוש חיות | פורסם: 10.02.2015 19:50
לאחר שהתגלה כי מסוקו לא הותקף בעיראק ע"י טיל RPG, נמצא כי עוד דיווח על ירי טילים של חיזבאללה על מסוקו במהלך מלחמת לבנון השנייה כנראה הומצא

 

 בריאן ויליאמס

"נפילה" כזו לא עברה התקשורת האמריקנית מזה שנים רבות. ואוי לבושה. בריאן ויליאמס (בתצלום למעלה), מגיש החדשות האמריקני הבכיר של Nightline News - מהדורת החדשות הארצית של רשת NBC והנצפית ביותר בטלוויזיה האמריקנית, נתפס בשקר. שקר בוטה. שעליו שילם במשרתו: NBC החליטו להשעות אותו לחצי-שנה ללא תשלום, וסביר שלא ישוב. 

מדובר בסיפור שוויליאמס - המשמש גם כעורך המהדורה שבה צופים מדי ערב  9.3 מיליון - מיחזר כבר כמה פעמים בשנים האחרונות, למשל בתכנית הלילה של דיוויד לטרמן ב-2013: ויליאמס טען, כי בזמן שסיקר את המלחמה בעיראק בתחילת המאה וליווה את הכוחות האמריקניים, מסוק שהיה בו נפגע על ידי טיל RPG.

חיילים שהיו עם ויליאמס במסוק ואחרים שהיו במסוקים אחרים במטס בשמי עיראק, ניסו להסב את תשומת ליבו של השדרן הבכיר, שבינתיים הפך לכוכב החדשות של אנ-בי-סי, שסיפורו ממש לא נכון: המסוק שבו טס לא נפגע, אלא מסוק אחר. ובכל מקרה, זו הייתה פגיעה מינורית שלא עצרה את המשך המשימה המתוכננת. רחוק מהדרמה שתיאר ויליאמס.

השדר כנראה כל כך הפנים את השקר, שלא הגיב לפניות חיילים לשעבר שהיו איתו באירוע, ויותר מכך - כשנפגש לפני כחודש במשחק הוקי עם טייס המסוק שנפגע, חזר וסיפר באוזניו את הסיפור, כאילו עבר אותו בעצמו.

לאחר שהסיפור התפוצץ ע"י 'חבריו לנשק' של ויליאמס ברשתות החברתיות, ויליאמס התוודה והתנצל בשידור חי על השקר והרשת פתחה בחקירה שחשפה תיבת פנדורה.

 

מי ירה עליו בגבול לבנון-ישראל?

מקור ב-NBC אמר, כי בוודאות כבר נמצא עוד מקרה של דיווח שיקרי של ויליאמס על גופה שראה ברחובות ניו אורלינס לאחר סופת ההוריקן "קתרינה" ב-2005.

עוד מקרה שנחקר ע"י אנ-בי-סי קשור לדיווחים של ויליאמס ממלחמת לבנון השנייה ב-2006. בראיון שנתן על חוויותיו במלחמה, תיאר מי שהיה אז הכתב הראשי של NBC במזה"ת, תקרית שבה נורו לעברו טילים ע"י חיזבאללה, שעה שטס בצפון ישראל במסוק של צה"ל. "קטיושות ממש שרקו מתחת למסוק שלי", הוא סיפר למראיינו. לעומת זאת, בדיווחו לרשת הוא מסר שהיה במסוק "בלאקווטר", מלווה ב"גנרל ישראלי", ושהירי קדם לטיסה שלהם.

ואיך הוא מסביר את השקר/ים?

"במשך קריירה ארוכה של סיקור וצריכת חדשות, נהייתי בעצמי חלק גדול מדי מהחדשות. זה מכאיב".

ויליאמס הוא לא רק סופר-סטאר של חדשות - הוא יושב על חוזה של 50 מיליון דולר ל-5 שנים, אלא גם סלבס אהוד, שמרבה להופיע בתפקיד עצמו בסדרות טלוויזיה. ואגב, בתו היא אחת מכוכבות אחת הסדרות המדוברות ביותר בארה"ב, "בנות".

הנה ההתנצלות של ויליאמס וההסברים שלא ממש משכנעים ולא עזרו:

 

Brian Williams' apology


 

לכל הכתבות החדשות

וידאו וצילום מסך: NBC News / יו טיוב

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה