התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ארועים - רואים בטלוויזיה

יוצרי וכותבי "פאודה" הגיעו לללוס אנג'לס לפרמיירה של הסדרה בנטפליקס
מאת: מערכת ILUSA | פורסם: 02.12.2016 14:57
הסדרה הגיעה לארה"ב, ופתוחה לצפייה למנוי נטפליקס. העונה הראשונה כוללת 12 פרקים, ונטליקס רכשה גם את העונה השניה שעדיין לא יצאה.
 

 

אם עד פה פרמיירה מתוקשרת ליוותה בעיקר סרטי קולנוע שיצאו לאקרנים, נטפליקס שינתה את התמונה. סדרה שמגיעה לנטפליקס היא בעלת פוטנציאל צפייה של 74 מיליון צופים בשנת 2016. מספרים עצומים המשקפים את העלייה המטאורית של הפלטפורמה האינטרנטית ששילשה את כמות הצופים שלה משנת 2012 - 23 מיליו צופים בלבד. שני היוצרים והשחקנית דר זוזובסקי הגיעו לצפות בפרק בסדרה, ופגשו  את בכירי נטפליקס, YES אנשי הקונסוליה הישראלית בלוס אנג'לס.

 

"פאודה"  או "כאוס" בערבית, למי שלא הכיר את הסדרה המתוקשרת, עוסקת בסיפורם של צוות מסתערבים המנסים ללכוד, חי או מת, את אחד ממבוקשי חמאס בשטחים. במותחן אקטיבי בו מתועד המרדף הארוך עומדים חברי הצוות בפני אתגרים לא קלים, נפשית ופיזית, ונאלצים להתמודד עם טרגדיות שונות המשפיעות על חייהם הפרטיים. הסדרה עוסקת בסכסוך משני נקודות המבט, הן הישראלית והן הפלסטינית, ומציגה, תוך ניסיון לשמור על אובייקטיביות, את הקשיים של שני הצדדים המעורבים בסכסוך.

 

מכירים את הסכסוך מקרוב

 

שני יוצרי "פאודה" גללו בה את חוויותיהם האישיות וכמות עצומה של ידע בנושא הסכסוך הישראלי פלסטיני. העיתונאי והסופר אבי יששכרוף ששימש בין השאר ככתב ופרשן לענייני ערבים בקול ישראל וכיום כותב באתר וואלה, בעל תואר שני בלימודי המזרח התיכון. הוא אף הוציא שני ספרים לאור העוסקים במלחמות האחרונות בישראל. בשנת 2004 הוציא את הספר "המלחמה השביעית" ביחד עם הפרשן הצבאי של "הארץ" עמוס הראל, וארבע שנים מאוחר יותר הוציאו יחד את הספר "קורי העכביש" העוסק במלחמת לבנון השניה. הקשר בין השניים לא הספיק והראל היה שותף כיועץ ביצירת "פאודה". גם היוצר השני, השחקן ליאור רז, המשחק בסדרה בתפקיד הראשי של דורון ראש יחידת המסתערבים, יש נגיעה בחיים האמיתיים לתקיד לאחר שירותו ביחידת דובדבן.

צפו: מאחורי הקלעים של פאודה

פאודה: מאחורי הקלעים


 

 

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה