התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ארועים - רואים בטלוויזיה

מלך הטלווזיה נפטר מקורונה: לארי קינג הלך לעולמו
מאת: אור לאור שטרן | פורסם: 23.01.2021 14:49
מגיש הטלוויזיה והרדיו היהודי זוכה האמי שהפך למותג בפני עצמו נפטר ממחלת הקורונה. לזכרו, נחזור לכמה נקודות מפנה מרכזיות בחייו.

 

הילד מברוקלין שהגשים חלום - לארי קינג (קרדיט: AP)

כמעט כל מי שצפה בטלוויזיה בשישים העשורים האחרונים ראה את לארי קינג. בפרסומות, בראיונות ואפילו שמע אותו ברדיו מקריין חדשות ושידורי ספורט. מאז ומתמיד עולם המדיה היה חלק מחייו, עוד מהימים בהם היה מנקה בתחנת רדיו במיאמי ועלה לאוויר במקום שדרן שהתפטר במפתיע. השכר לא הבהיל אותו, חמישים דולרים לשבוע, והוא המשיך את דרכו. הילד היהודי חסר הבטחון מברוקלין, שחלם להיות שדרן הגשים את חלומו.

באותה תקופה, עוד לא היה קינג. הוא נולד לשני הורים יהודים והתהדר בשם זיגר. אך, מנהל התחנה חשב ששמו אינו קליט מספיק ועשוי לעורר אנטגוניזם, בשנים שבהם ארה"ב עוד לא הכירה את הפוליטיקלי קורקט. כך בהבזק של רגע עלה שם המשפחה "קינג" שלווה אותו בהמשך חייו.

 

תוכנית רדיו במיאמי ביץ'

 

שנתיים עברו, ולארי קינג המשיך עם האישיות הרדיופונית שבנה, וקינג הפך להיות שמו הרשמי בתעודת הזיהוי. אהבתו לראיונות של אנשים פרטיים ומפורסמים החלה בתוכנית רדיו שכללה ראיונות ספונטניים של אנשים שהגיעו למסעדה במיאמי ביץ'. השמועה כי אפשר להתראיין לרדיו אם אוכלים במסעדה זו נפוצה וסלבס בתחילת דרכם שחיפשו את 15 הדקות הראשון לתהילה נהרו למסעדה. כך עשה גם בובי דארין, הזמר, שהתראיין לרדיו בתוכנית של קינג והיה הראשון שהתפרסם עוד לפני התוכנית. מאז, על קינג שמענו עוד הרבה, שמו של דארין לא זכה להצלחה דומה. כעשור וחצי לאחר שידורי הרדיו קינג היה כבר מוכן לעשות את הקפיצה הבאה - לטלוויזיה.

 

לארי קינג - רויטרס

 

המופע של לארי קינג

ההצלחה הממשית הגדולה של קינג החלה ב 1978, אז החלו שידורי הרדיו הארוכים עם מרואיינים שדיברו במשך שעה וחצי על כל שעה שבחרו ב"מופע של לארי קינג". תוכנית זו שודרה עד 1994. שנה לאחר מכן חתם קינג עם CNN על תוכנית טלוויזיה בפורמט דומה בו ראיין מגוון רחב של אנשי בידור, פוליטיקאים ואישי ציבור. מנלסון מנדלה ועד מרלון ברנדו - כולם עברו בתוכנית.בשנת 2010 פרש מתוכנית ולאחר מכן היא התחדשה כעבור שנתיים בגרסה ששודרה בהולו ובערוץ טלויזיוני חדש שהקים ששודרה עד 2020.

הבריאות התדרדרה

בשנים האחרונות עבר קינג שבץ, חלה בסרטן ריאות ובסכרת. הוא הצליח להכריע את הסרטן, שרד את השבץ אך מחלה אחת הכריעה אותו. הקורונה. לאחר אשפוז בסידרס סיני בלוס אנג'לס, כשהוא בן 87, הלך לעולמו לאחר אשפוז של מעט יותר מחודש.

 

הוסף תגובה חדשה