התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ביטחון וטרור

מלחמת האינטרנט: רשת ההאקרים "אנונימוס" הכריזה מלחמה על ישראל
מאת: נצח שלמון | פורסם: 19.11.2012 07:50
מאז תחילת המבצע בעזה, הושחתו 663 אתרים (כולל אתר משרד החוץ הישראלי) ומאות עמודי פייסבוק (כולל של משרד ההסברה) ואלפי סיסמאות מיילים נגנבו

סמל רשת הסופר-האקרים הבינלאומית אנונימוס

מאז שפרץ מבצע "עמוד ענן" עמדו אתרי אינטרנט ועמודי "פייסבוק" ישראלים, או הנושאים שמות ישראלים, בארץ ובעולם, בפני מיליוני התקפות סייבר, שניסו - ובחלק מהמקרים הצליחו - לשבש את פעילותם.

היעד המותקף ביותר הוא אתר האינטרנט של בית הנשיא, שספג  מאז תחילת המבצע בעזה כ-10 מיליון נסיונות תקיפה ואחריו אתר משרד החוץ הישראלי, עם 7 מיליון נסיונות.
20 לוחמי סייבר ישראלים עובדים מסביב לשעון כדי ליירט את התקפות הסייבר על אתרי הממשלה.

רוב הפעילות מתרחשת ע"י רשת הסופר-האקרים הבינלאומית "אנונימוס" (Anonymous), (בתצלום למעלה, סמל הרשת), שהכריזה רשמית על מלחמה בישראל (ראו סרט וידאו בסיום הכתבה) - והיא מתוגברת על ידי האקרים מוסלמים 'פרטיים'.

הרשת הפיצה בסוף השבוע רשימה של 663 אתרים שהושחתו עד כה עקב מתקפותיהם.

בין האתרים:
* אתר משרד החוץ הישראלי שלטענת "אנונימוס" פגעו בבסיס הנתונים שלו.
* אתר מפלגת "קדימה", עבודה ש'חתומה' עליה קבוצת ההאקרים Moroccan Agent Secret.
* אתר בנק ישראל.
* אתר הכנסת.
* אתר הקונסוליה הישראלית במונטריאול.
* אתר בשם תהיל"ה.

 

לצד ניסיונות פריצה למקורות מידע חשובים, ההאקרים של "אנונימוס" וקבוצות האקרים אחרות פורצים ומשחיתים עשרות אתרי ארגוניים ואתרי תוכן, כמו גם אתרים של בעלי עסקים קטנים ובלוגים פרו-ישראלים.

רוב האתרים הוחזרו לפעולה תקינה אחרי מספר שעות.

כחלק מ'המערכה' גם הושגו כתובות אי-מייל של אלפי ישראלים, שססמאות הכניסה שלהם פורסמו לכל באתר שיתוף הטקסט pastebin. הללו הוצפו בימים האחרונים אי-מיילים, הודעת טקסט, או הודעה על דפי ה"פייסבוק" שלהם עם דברי נאצה; ואיום ומערכות הזיהוי של המחשבים שלהם שובשו ומסמנות, למשל, אתרים כמו FoxNews כאתרים מסוכנים לכניסה.

בעמוד ה"פייסבוק" של משרד ההסברה הישראלי, למשל, יכולנו למצוא היום צלבי קרס וקללות.

"אנונימוס" מנסה מזה זמן להפיל כמה אתרים ישראליים מרכזיים. משרד ראש הממשלה, צה"ל, בנקים וחברות תעופה, נמצאים על הכוונת הסייברית. בין היתר, "אנונימוס" תקפו את הבלוג של צה"ל, בניסיון למצוא באמצעותו הרשאות גישה - אך הנסיון סוכל.

צפו בהכרזת המלחמה של "אנונימוס":

וידאו וצילומי מסך Crypt0nymous / יו טיוב

הוסף תגובה חדשה