התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ביטחון וטרור

ארה"ב בונה בישראל 2 מיתקנים ביטחוניים עצומים לניהול מלחמה עתידית
מאת: רון ניב ומאיר דורון | פורסם: 15.02.2013 20:13
חיל ההנדסה של צבא ארה"ב החל לבנות את "אתר 911" מתחת לשדה תעופה באיזור תל אביב ומתכנן גם בניית "בור". רק עובדים זרים יועסקו בפרויקט הבנייה הענק

אימת הפצצה

חיל ההנדסה של צבא ארה"ב החל לתכנן ולבנות בישראל 2 פרויקטים סודיים עצומים במימדיהם עבור צה"ל ובמידת הצורך עבור צבא ארה"ב.

הפרויקט הראשון מכונה "אתר 911". עלותו כ-100 מיליון $. באתר ייבנו 5 קומות מתחת לפני האדמה בסמוך לבסיס חיל אוויר במרכז הארץ. מדובר בחדר מצב מאובטח, שישמש לניהול לחימה מקומית ואיזורית ע"י ישראל ו/או ארה"ב. הפרויקט יושלם בעוד שנתיים.

הפרויקט השני הוא מתחם ענק שיכלול אמצעי תקשורת וואלקטרוניקה, שמיועד לשמש כנראה מרכז לשליטה בעת מלחמה איזורית או גלובאלית. כ"בור" לניהול שדה הקרב. בנייתו של מיתקן זה צפויה להימשך כשנתיים וחצי.

רק חברות אמריקניות הורשו לגשת למכרזים שהוצעו לפרויקט הביטחוני, ובמקרה אחד, למשל, חברה ישראלית שחברה מאחורי חברה אמריקנית לצורך אחד המכרזים - נדחתה.

 

אבטחה כבדה

הצבא האמריקני הבהיר, כי עובדי בניין ישראלים לא יוכלו לקחת חלק בבניית האתרים, אלא רק עובדים שיגיעו מארה"ב או קנדה, וכן עובדים ממדינות אחרות שיעמדו בסיווגים ביטחוניים קפדניים. הקמת המיתקנים תיעשה תחת אבטחה כבדה, והאתרים מוקפים בגדרות, כך שיהיו בנפרד משאר הבסיס.

יצויין, כי לזכות חיל ההנדסה האמריקני נזקפת בישראל, בין היתר, הקמת מתקנים לטיפול בנשק גרעיני, הקמת האנגרים תת-קרקעיים למטוסי קרב, הקמת בסיס חיל האוויר נבטים בנגב, והקמת בסיס מודיעין תת-קרקעי סודי.

על פי ה"וושינגטון פוסט", הישראלית היחידה השותפה להקמת "אתר 911" היא האדריכלית עדה כרמי-מלמד, שמוכרת לציבור בארץ בזכות בניינים כמו בית המשפט העליון בירושלים.

הלוח הפתוח נפתח לשירותכם - שימו מודעה חינם! (ראו בראש העמוד, מימין למעלה) דרושים-דירות-יד שנייה-ועוד

לעמוד הראשי

לחדשות השעה האחרונה - מתעדכן כל הזמן!

מתנת פרידה משר ההגנה האמריקני היוצא לישראל: 5 מסוקי יסעור חינם

ראש ה-CIA החדש לא נחשב לידיד גדול של ישראל

 

צילום מסך: freedigitalphotos.net

הוסף תגובה חדשה