התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ביטחון וטרור

התרחיש: כוחות ישראלים יוטסו במטוסי V-22 וישמידו את הכור הגרעיני בפורדו שבאיראן
מאת: עודד כרמלי, פרשננו לענייני ערבים | פורסם: 04.07.2013 10:08
חוקר ב"מכון סבן" בוושינגטון מתאר את המתקפה הישראלית באיראן על רקע עסקת הנשק שתביא לישראל 8 מטוסי V-22 חדישים ו"ציוד נלווה" שיאפשר לצה"ל להגיע לאיראן

מרינס והמטוס החדיש V-22

 

קנת' פולק, חוקר ב"מכון סבן" בוושינגטון, סבור שהוא יודע לאן פניהם של ישראל וארה"ב בטיפולם בתכנית הגרעין האיראנית.

פולק, יוצר ה-CIA, אומר שאספקת מטוסי V-22 חדישים, כפי שסוכמה בין ישראל לארה"ב, תאפשר לישראל להטיס לאיראן כוחות מובחרים, להנחית אותם בכור הגרעיני בפורדו, שליד העים קום - שם מנסה איראן לבנות את פצצת הגרעין הראשונה, להשתלט עליו ולנטרל אותו לשנים ארוכות בפעולות חבלה מבוקרות.

לדברי פולק, דבריו מבוססים על שיחות עם קצינים צה"ל בכירים.

כידוע, הכור בפורדו נבנה עמוק בתוך הר מסלע גרניט, מה שעושה את השמדתו מן האוויר כמעט בלתי אפשרית. פולק אומר, כי בפנטגון לא מאמינים שפצצות חודרות-בונקרים, המסוגלות לפוצץ מטרות בעומק 40 מטר מתחת לאדמה, יוכלו להתמודד עם שכבות המיגון של הכור בפורדו.

בכור בפורדו מצוי מתקן העשרת אורניום תת-קרקעי, ושם רוחשות אלפי הצנטריפוגות תחת השגחתם הישירה של משמרות המהפכה האיראנים.

 

1,627 ק"מ, ללא תדלוק

עסקת הנשק הענקית תביא לישראל 8 מטוסי V-22, יחד עם "ציוד נלווה" כמו רדארים מתקדמים עבור מטוסי F-15, מטוסי תדלוק מסוג KC-135 וטילים מתבייתים לפי קרינה. הטילים הללו מיועדים להקדים את המתקפה הישראלית ע"י חיסול מערכות המכ"ם והנ"מ של איראן.

כל מטוס V-22 יכול להטיס למרחק של 1,627 ק"מ, ללא תדלוק, 24 לוחמים יושבים, או 32 לוחמים עומדים, והוא מוטס ע"י טייס, טייס משנה, נווט ומהנדס טיסה. המטוס יכול להגיע למהירות של 565 קמ"ש בגובה 4,600 מטר, וקצב הנסיקה שלו הוא כ-700 מטר בדקה. כוח האש שלו כולל, בין היתר, מאג ומיניגאן (Minigun) בעלי יכולת שליטה מרחוק.

V-22 ממריא מבסיס חיל האוויר אדוארדס

V-22 ממריא מבסיס חיל האוויר אדוארדס בקליפורניה

עיכוב כלכלי

העיכוב היחיד בתחילת ביצוע עסקת הנשק הוא כלכלי, אבל בימים האחרונים נוצרה כנראה הבנה בין ישראל לפנטגון, לפיו ארה"ב תיתן לישראל ערבות להלוואה בריבית נמוכה למימון העסקה; הלוואה שישראל תצטרך להתחיל להחזיר רק בשנת 2018.

הפנטגון מעוניין בביצוע העסקה - מה שיוריד מכתפי ארה"ב את הצורך להשתמש בכלי מלחמה וחיילים משלה במתקפה על איראן. "אנו מזרזים את העסקה ככל שניתן", אמר מקור בפנטגון, "ופועלים מול יצרנית ה-V-22 על מנת להקדים את מועד אספקתם לישראל על חשבון מטוסים שאמורים היו להימסר למרינס".

הבל-בואינג V-22 Osprey הוא כלי טיס המצויד בשני מנועים בעלי רוטור משתנה, המאפשרים לו להמריא ולנחות בצורה אנכית כמסוק. לאחר שהכלי מתרומם לגובה הרצוי, הוא מסוגל לעבור לטיסה אופקית כמטוס רגיל, על ידי הטיית מנועיו לזווית של 90 מעלות לפנים.

המטוס מיוצר בשיתוף פעולה בין יצרנית המסוקים האמריקנית "בל הליקופטר" ויצרנית המטוסים האמריקנית "בואינג".

המטוס טס לראשונה בשנת 1989 אבל המורכבות והקשיים בשילוב רוטור משתנה הובילו לעוד שנים ארוכות של פיתוח. המרינס החל להתאמן על המטוס בשנת 2000, ובשנת 2007 החליף המטוס את המסוק CH-46 שהיה בשימוש החיל.


מאז נכנס לשירות, השתתף המטוס במשימות בעיראק, באפגניסטן ובלוב.

עוד בשלבי הפיתוח ישראל החלה להתעניין ברכישת המטוס, בשנת 2011 ביקרה משלחת של אנשי צבא ישראלים בבסיס המרינס בצפון קרוליינה ובחנה את המטוס מקרוב.

ישראל היא המדינה הראשונה בעולם שתקבל את המטוס המתוחכם מארה"ב.

 

לעמוד הראשי

 

צילומים: Greg Heartsfield / Marine Corps photo by Sgt. Mark Fayloga / ויקיפדיה-ויקישיתוף

הוסף תגובה חדשה