התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ביטחון וטרור

חיפשו ב"גוגל" סיר לחץ ותרמיל גב וקיבלו את סוכני היחידה למלחמה בטרור (וידאו)
מאת: נצח שלמון | פורסם: 09.08.2013 11:15
היזהרו במה שאתם מחפשים ב-Google. סוכנים פשטו על בית בלונג איילנד, לאחר שבני זוג שחיפשו מוצרים באינטרנט חיפשו בו זמנית אביזרים ששימשו לפיגוע בבוסטון

סיר לחץ חשודתרמיל צד חשוד

 

בעוד הדיון ציבורי בעיצומו סביב פרויקט הציתותים והמעקב אחר אזרחים ע"י הממשל האמריקאי, שאותם חשף המדליף אדוארד סנואודן, הנה מה שעלול לגרום מעקב 'קרוב' מדי:

Michele Catalano העיתונאית והבלוגרית מישל קטאלנוהעיתונאית והבלוגרית מישל קטאלנו (Michele Catalano) (בתצלום מימין) ובעלה, מומחה למחשבים, חיפשו באינטרנט - במנוע החיפוש הפופולארי של "גוגל" - "סיר לחץ" ו"תרמיל גב".

הקומבינציה התמימה למדי הזו הקפיצה ב-9 בבוקר לביתם בלונד איילנד 6 סוכני היחידה למלחמה בטרור, שביקשו לערוך חיפוש בבית בחשד שבני הזוג מעורבים בטרור.

בעלה של מישל, לשעבר מבקרת המוסיקה של המגזין "פורבס", היה בשוק. עברו עוד שאלות ודקות אחדות עד שהבין מה רוצים ממנו ומאשתו, שלא היתה בבית אותה שעה לאחר שעזבה כבר לעבודתה במנהטן.

"כן", הודה האיש, "אשתי חיפשה סיר לחץ לבישול עדשים... ונכון, אני חיפשתי תרמיל גב".

ובכן, הקומבינציה הזו בעת ובעונה אחת הדליקה נורות אדומות. המחשבים שידרו: "אותר פרופיל של טרוריסט".

סירי לחץ ותרמילים שימשו את האחים הצ'צ'נים, דז'וחר וטמרלן צרנייב, שביצעו ב-15 באפריל השנה את הפיגוע במרתון בבוסטון. כזכור, הם מילאו סירי לחץ בחומרי נפץ והחביאו אותם בתוך תרמילים בפחי אשפה סמוך לקו הסיום של המירוץ. בפיצוצים נהרגו 3 בני אדם ועוד כ-260 נפצעו.

לטענת גורם ביחידה למלחמה בטרור בניו יורק, הגיע "טיפ ספציפי" לגבי בעלה של מישל, לאחר שפוטר מעבודתו בחברת מחשבים ומעסיקיו לשעבר חקרו את היסטוריית החיפושים שלו במחשב שבו השתמש במקום העבודה. לטענת הגורם החיפוש שלו היה "פצצות בסירי לחץ".

"נעשה בירור ותשאול והתברר שמדובר באנשים רגילים, שאולי רק קצת התחכמו בחיפושיהם באינטרנט", הוא אמר.

סיפרה קטאלנו: "קודם כל הסוכנים שאלו את בעלי אם יש לנו בבית סיר לחץ... הוא הראה להם הסיר שיש לנו, המשמש לבישול אורז... 'אז בשביל מה אתם צריכים עוד סיר לחץ?' הוא נחקר... 'כדי להכין קינואה', הוא השיב... 'מה זה לעזאזל קינואה?' היקשו הבלשים... הוא הסביר להם שביקשנו לקנות עוד סיר מיוחד לבישול עדשים".

מעבר לצחוק, לדברי קטלאנו, התקרית זעזעה אותם וצריכה להרתיע אחרים לנהוג במשנה זהירות כשהם מחפשים דברים מסוימים באינטרנט.

 

 

 

כל החדשות החמות מאמריקה

 

כל הסיפורים החשובים לישראלים באמריקה

 

עשו לנו like בעמוד הפייסבוק - ותתעדכנו כל הזמן!

 

לעמוד הראשי

 

וידאו: CBS News; צילומים מאתרים מסחריים ומהבלוג של מישל
 

הוסף תגובה חדשה