התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ביטחון וטרור

סוחרי הנשק הישראלים ששברו את האמברגו על איראן כבר נתפסו בארה"ב (ואחד מהם אפילו ישב בכלא)
מאת: רון ניב | פורסם: 21.02.2014 01:35
אביחי ויינשטיין ואלי (לייב) כהן מואשמים ע"י המשרד לביטחון המולדת בארה"ב שבפעם הרביעית ב-22 שנה הפרו את אמברגו הנשק הבינלאומי

מטוס F-14 איראני מקורקעמטוס F-14 איראני מקורקע: רוב 65 מטוסים שברשות חיל האוויר האיראני נזקקים לחלקי חילוף אמריקנים כדי להתרומם

רקע: ארה"ב מאשימה סוחרי נשק ישראלים בהפרת אמברגו הנשק נגד איראן... יחידת חקירות מיוחדת במשרד לביטחון המולדת בארה"ב, חשפה במכולות שנשלחו מגבעת עדה לסלוניקי, חלקי חילוף מתוצרת ארה"ב למטוסי פנטום F-4, שעמדו לצאת לאיראן

שני סוחרי הנשק הישראלים, הנאשמים ע"י המשרד לביטחון המולדת בארה"ב בנסיון למכור לאיראן חלקי חילוף מתוצרת ארה"ב למטוסי F-4, תוך הפרה גסה של אמברגו הנשק הבינלאומי על איראן, כבר נתפסו ונחקרו ע"י ארה"ב בהאשמות דומות - סחר בנשק עם איראן החומייניסטית... לא פעם אחת, אלא 4 פעמים!!!

הגיסים אביחי ויינשטיין ואלי כהן, יהודים חסידיים, בעלי חברת RSP מבנימינה, שנחקרים עתה בישראל על הפרשה, היו מעורבים לפחות ב-4 פרשיות קודמות, דומות להפליא, של נסיונות הברחת חלקי נשק לאיראן.

פרשה מספר 1: המכולות נעצרו בפורטוגל

ב‭1992-‬ שלטונות המכס בפורטוגל עצרו מכולות עמוסות במנועים וחלקי חילוף לנגמ"שים מסוג M-113 בדרכן לאיראן. כהן, לשעבר עובד התעשייה הצבאית, נעצר והועמד לדין פלילי בארה"ב, אך הכחיש כי הציוד היה מיועד לאיראנים. הוא נידון ל-6 חודשי מאסר בעיסקת טיעון. 

בעקבות פרשה זו שלל משרד הביטחון הישראלי את רישיונו לייצא ציוד צבאי, והעמיד אותו  למשפט בישראל. אבל ב‭1997-‬ זוכה כהן מאשמת ייצוא המנועים, לאחר שהפרקליטת לא הצליחה להוכיח מעל לכל ספק כי עמד מאחורי העסקה. למרות זאת, לבסוף, הוא הורשע בעבירה של שימוש שלא כדין בהיתר ייצוא, נקנס ורשיונו הוחזר לו.

פרשה מספר 2: איך הגיעו מנועים חדשים לנגמ"שים האיראנים

בשנת 2000 שוב נעצרו שני הגיסים בישראל בחשד שהיו מעורבים במכירת מנועים וחלקי חילוף עבור הנגמ"שים האמריקנים של צבא איראן, באמצעות סוחר נשק דרום-קוריאני.

פרשה זו לא הגיעה לבית המשפט.

פרשה מספר 3: הציוד לנגמ"שים נתפס בנמל המבורג

ב‭2002-‬ גילו שלטונות גרמניה כי אלפי רפידות גומי מתוצרת ארה"ב המיועדות לזחלים של נגמ"שים, שהגיעו במכולה מישראל לנמל המבורג בבטן אניית צים "אנטוורפן", מיועד להגיע לאיראן ולא להישלח לתאילנד, כפי שטענו שולחיו.

שוב נעצרו הצמד-חמד ושוב התחמקו ממשפט.

פרשה מספר 4: "החלקים הגיעו למחסן בטעות"

ב-2004, במהלך חקירת המשרד לביטחון המולדת האמריקני, פשטו חוקרי יאחב"ל על מחסן החברה וחשפו בתוכו חלקי חילוף שנועדו למכמי"ם מסוג "הוק" שעל פי הטענה נועדו לאיראן, שאכן מחזיקה סוללות רבות של טילי הנ"מ האמריקנים עוד מימי השאה. כהן נחקר, וטען כי החלקים הגיעו למחסן החברה... בטעות. 
  

החוקרים האמריקנים טענו אז, כי אלי כהן התחזה ללייב כהן, כביכול איש עסקים אמריקני, ובשם זה רכש מיצרנים וסוחרי נשק בארה"ב חלקי חילוף לטילי הוק ולמטוסי פנטום. 'לייב כהן' העביר את החלקים לחברות ישראליות, שנשאו שמות כמו PAD ו-VSR והיו בבבעלות משותפת של אלי כהן וגיסו אביחי ויינשטיין. החשד היה שחלקים אסורים כבר נשלחו באופן סמוי לאיראן.

נחשפה מזימה איראנית חדשה: גניבת התכניות האמריקניות לבניית F-35... ב-44 ארגזים שעמדו להשלח ע"י מהנדס אמריקני-איראני מארה"ב לטהרן ותכולתם הוגדרה "ספרי לימוד", נמצאו תכניות אב לבניית מטוס הקרב החמקן המתקדם והסודי בעולם

הטלוויזיה האיראנית מציגה: כך נשמיד את ישראל ואת הצי האמריקני... צפו ב'כתבת' הטלוויזיה המציגה את "אגרוף הברזל" האיראני, ומדמה כיצד תתקוף את ישראל וארה"ב ובאלו מטרות היא תפגע

לכל הכתבות במדור ביטחון וטרור

למוסף ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות, בחברה ובפוליטיקה, בהיי-טק ובפילנטרופיה

לכל הסיפורים החמים מאמריקה

למוסף סגנון חיים - בריאות, מחקרים חדשים שימושיים, תזונה ודיאטה, צרכנות, יחסים וזוגיות, רוחניות, הורות ועוד

לעמוד הראשי - כל הכתבות החדשות

עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום

צילום: ויקיפדיה

הוסף תגובה חדשה