התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ביטחון וטרור

ספר חדש באוסטרליה מאשר: האסיר X חשף מבצעי ריגול ישראלים באיראן
מאת: עודד כרמלי, פרשננו לענייני ערבים | פורסם: 23.02.2014 20:40
הסופר והעיתונאי היהודי-אוסטרלי, רפאל אפשטיין, טוען כי שירות הביון האוסטרלי הוא שיירט את תכתובות האי-מייל שחשפו את בגידתו של בן זייגר

האסיר X בן זייגרהאסיר X בן זייגר (בתצלום למעלה) והסופר והעיתונאי היהודי-אוסטרלי, רפאל אפשטיין, שהיה מדריך שלו בתנועת הנוער הציונית במלבורן (בתצלום למטה), החושף פרטים חדשים על הפרשה בספר חדש (עטיפת הספר בתצלום למטה מימין)

הסופר והעיתונאי היהודי-אוסטרלי, רפאל אפשטיין

עטיפת הספר החדש על פרשת האסיר בן זייגר

פרשת האסיר X, בן זיגייר, שהתאבד בתאו בכלא רמלה לפני יותר כ-3 שנים, לא נרגעת. ספר חדש  שיצא השבוע לאור באוסטרליה - Prisoner X (בהוצאת The Australian National University), שנכתב ע"י עיתונאי יהודי-אוסטרלי רפאל אפשטיין, טוען כי מעצרו של זייגר לא היה קשור ללבנון, לחיזבאללה ולמבצע סודי כיבכול של המוסד להחזרת גופות שלושת חטופי 'קרב סולטן יעקב' שנשבו במלחמת לבנון ביוני 82' ונעדרים עד היום - אלא לחשיפת מידע מודיעיני על מבצעי ריגול של ישראל נגד איראן.

פרסום ראשון של הקשר האיראני ב-IsraeliLifeUSA (פורסם: 13.02.2013):
הבגידה הגדולה: כיצד סוכן המוסד בן אלון-זייגר-אלן קשור לתכנית הגרעין האיראנית?... סיפורו של האסיר X רב-השמות, ממשיך לבעור לכל עבר, ועתה מתברר שהצעיר הישראלי-אוסטרלי ניהל באירופה חברה של המוסד שסיפקה ציודים אלקטרוניים לאיראן ולסוריה

הסופר, עיתונאי נודע שעובד ברשת תחנות רדיו באוסטרליה, טוען שהכיר את זייגר מצעירותו: "הייתי מדריך שלו בתנועת הנוער הציונית 'נצר' (סניף אוסטרלי של 'השומר הצעיר') ולאחר שהפך מדריך בעצמו נסעתי יחד איתו להשתתף בהשתלמות מדריכי חו"ל בירושלים". 

המידע על פעילויות ריגול ישראליות באיראן, טוען אפשטיין בספרו, זלג לאיש עסקים איראני שלמד יחד עם בן זיגייר באוניברסיטת מונש שבמלבורן.

לטענת אפשטיין, זיגייר היה 'בורג קטן' במבצעי הריגול הישראלים באיראן, בתפקידו כ'עובד' של חברת-קש לציוד תקשורת שהופעלה ע"י במוסד במילאנו שבאיטליה היו לה 'עסקים' בין היתר באיראן. למרות היותו 'בורג קטן', ביקר זייגר בטהרן, באמצעות דרכונו האוסטרלי, והכיר פרטים רבים הקשורים לפעילות המוסד שם.

הסתבכותו של זייגר החלה, ע"פ הספר החדש, לאחר שכבר 'שוחרר' מהמוסד, וחזר לאוסטרליה כדי להשלים את לימודיו באוניברסיטה. שם התחבר עם איש העסקים האיראני... ופטפט באוזניו; יתכן בנסיון פאתטי 'לגייס' אותו ולחזור באמצעותו לשורות המוסד. האיראני הבין את חשיבות המידע ששמע והעביר את הפרטים לידיעת "משמרות המהפכה" באיראן.
הספר מתאר גם שיתוף פעולה הדוק במעקב אחר זייגר בין המוסד ושירות הביון האוסטרלי (ASIO), וטוען שהאוסטרלים הם שיירטו את תכתובות האי-מייל המרשיעות שחשפו את הדליפה.

כזכור, זייגר נעצר ע"י המוסד ב-2010 בשובו מלימודיו לארץ והואשם בעבירות קשות של ריגול ובגידה, שהביאו למעצרו והחזקתו בחשאי בתא מבודד בכלא איילון, שם נטל את חייו במו-ידיו בתליה במקלחת של תאו, ככל הנראה לאחר שאשתו הישראלית, אם 2 ילדיהם, הודיעה לו על כוונתה להתגרש ממנו. פרשת התאבדותו של זיגייר, בן ה-34, פורסמה רק 3 שנים לאחר המעשה, בפברואר 2013, בכתבת תחקיר של הטלוויזיה האוסטרלית שעוררה סערה גדולה בארץ ובעולם.

בספטמבר האחרון הגיעה פרקליטות המדינה להסדר עם משפחתו של זיגייר, במסגרתו שולמו לבני המשפחה 4 מיליון שקלים מבלי שהמדינה תודה בטענות שהועלו נגדה.

רקע:
האסיר X, סוכן המוסד בן אלון, "גרם לישראל נזק כמו שאלי כהן גרם לסוריה"... הסיפור המלא על האסיר X, שהצנזורה בישראל ניסתה לגנוז, איך הועלם בבידוד מלא ללא משפט באגף 15 בכלא איילון וכיצד הצליח להתאבד בתא הכלא השמור ביותר במדינה

לקראת הגשת "תכנית קארי": האם ישראל יכולה להגיד "לא"?... השגריר דימוס יורם אטינגר מנתח כיצד יישום תכנית תכנית קארי כבסיס למו"מ עם הפלשתינים יהפוך את ישראל מיצרנית לצרכנית של ביטחון לאומי, מנכס לנטל על ארה"ב

ישראלי כל התפוצות מתאחדים?... כינוס ראשון מסוגו של נציגי ישראלים מכל התפוצות ייערך בלונדון על רקע המהפכה שמדברים בה רבות בשנה האחרונה ביחסה של מדינת ישראל לישראלים בחו"ל

למוסף ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות, בחברה ובפוליטיקה, בהיי-טק ובפילנטרופיה

לכל הסיפורים החמים מאמריקה

למוסף סגנון חיים - בריאות, מחקרים חדשים שימושיים, תזונה ודיאטה, צרכנות, יחסים, רוחניות, הורות ועוד

לעמוד הראשי - כל הכתבות החדשות

עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום

צילומים אפשטיין ועטיפת הספר: פייסבוק. צילום מסך זייגר: מתוך כתבת טלוויזיה אוסטרלית

הוסף תגובה חדשה