התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ביטחון וטרור

המלחמה הבאה בעיראק: (גם) ארה"ב מנסה להמנע מפעולה קרקעית (וידאו)
מאת: אייל שמיר, פרשננו לענייני ארה"ב | פורסם: 08.08.2014 20:40
פתאום ארצות הברית מוצאת את עצמה בנעליים של ישראל. הארגון האסלאמי דאעש (‪ISIS‬) הולך וכובש את עיראק כשהוא טובח שיעים ונוצרים, ולאובמה אין ברירה

הארגון האסלאמי דאעש (‪ISIS‬): חרבות וארטילריה - וירושלים והיהודים הם המטרה האולטימטיביתהארגון האסלאמי דאעש (‪ISIS‬): חרבות וארטילריה - וירושלים והיהודים הם המטרה האולטימטיבית (ראו וידאו מהמם בהמשך הכתבה)

פחות מ-12 שעות לאחר שנשיא ארה"ב איים במתקפה אווירית, בצהרי היום שעון עיראק, הופיעו מפציצי ה-F-18 האמריקנים בשמי צפון-מערב עיראק - ובישרו בכך על תחילתה של המלחמה הבאה.

ככל שארצות הברית תנסה להימנע ממנה, כמו ישראל לפני מבצע "צוק איתן", כך היא תגלה מול מי עליה להתמודד - ארגון טרור איסלאמי סוני קיצוני, גרוע אף יותר מאל-קעידה.

המטוסים האמריקנים תקפו עמדות ארטילריה של הארגון האסלאמי דאעש (‪ISIS‬) שמפציצות איזורים אזרחיים בעיר אירביל, הבירה האוטונומית למחצה של כורדיסטן העיראקית, העיר הנוצרית הגדולה ביותר בעיראק שכוחות כורדיים מנסים להגן עליה. הם הטילו פצצות מונחות לייזר במשקל של 500 קילו כל-אחת והשמידו את המטרות.

העילה הרשמית: בעיר נמצאת קונסוליה אמריקנית ואנשי צבא אמריקנים המשמשים יועצים לעיראקים, והתקיפה האווירית נועדה להגן עליהם ועל האזרחים ששוהים במקום.

ההפצצה בוצעה ע"י שני F-18 שהמריאו מנושאת המטוסים 'ג'ורג' בוש', ומטוסים נוספים איבטחו אותם.

במקביל החל "מבצע הומניטרי" שבמהלכו הצניחו מטוסים אמריקנים מזון ומים לעשרות-אלפי נוצרים וכורדים, שנמלטו להרי מדבר סינג'אר, אף הם בצפון עיראק, ומוקפים ע"י אנשי דאעש המבקשים להמיר את דתם ו/או לערוף את ראשיהם. כ-200,000 בני אדם ברחו מפני חרבות לוחמי דאעש.

ארגון דאעש, המכונה גם "המדינה האיסלאמית", מבקש להקים חליפות איסלאמית בסוריה ובעיראק ולשרטט מחדש את מפת המזרח התיכון. בשבועות האחרונים כבשו לוחמי הארגון 15 ערים ושטחים נרחבים בצפון עיראק ובסוריה, כולל סכר מוסול בנהר חידקל ובסיס צבאי שבו השתלטו על נשק אמריקני שהיה שייך לצבא עיראק. מטרות הארטילריה שהתקיפו מטוסי ארה"ב היו מתוצרת ארה"ב... בנשק זה הם משתמשים להמשיך את התקדמותם במטרה לכבוש את עיראק כולה ולהפוך אותה למדינה איסלאמית המנוהלת על פי חוקי הקוראן. קורבנותיהם העיקריים הם כורדים (שאינם מוסלמים) שהסונים רואים בהם עובדי השטן.

וכך, שנתיים וחצי אחרי שאובמה הסיג את רוב כוחות הצבא האמריקני מעיראק והתגאה על כך ששם קץ למלחמה עקובה מדם שהחלה בפלישה ב-2003 שאליה יצא קודמו בתפקיד, ג'ורג' בוש הבן.

אובמה הבהיר, כי אין לא כוונה לבצע פעולה צבאית קרקעית בעיראק; מוכר מאישהו מקום...

ובכל זאת, מיהר לשגר 700 חיילים כדי להגן על אנשי הסגל הדיפלומטי האמריקני בעיראק ועל מיתקנים אמריקנים. זאת נוכח התפוררות צבא עיראק מול הישגי דאעש ואיומה על הממשלה השיעית בבגדד.

צפו בכתבה מאלפת על ארגון דאעש, כוונותיו וכיצד הוא הולך ומשתלט על עיראק:

 

Inside ISIS and the Iraq Caliphate


 

בקרו באתר החדש באנגלית IsraelUSA.net


וידאו וצילום מסך: ‪Journeyman Pictures /יו טיוב

 

 

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה