התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ביטחון וטרור

זוהה התליין של דאעש: ראפר מוסלמי-בריטי עם היסטוריה טרוריסטית משפחתית
מאת: עודד כרמלי, פרשננו לענייני ערבים | פורסם: 24.08.2014 21:05
אביו של L Jinny, עבד אל־בארי (23), היה אחד מסגניו של בן-לאדן ועומד למשפט בניו יורק על מעורבותו בפיגועים נגד שגרירויות אמריקניות במערב אפריקה ב-1998

"התליין של דאעש" L Jinny, עבד אל־בארי

פניו של "התליין של דאעש" L Jinny, עבד אל־באריפניו של "התליין של דאעש" L Jinny, עבד אל־בארי

קוראים לו עבדל מאג'ד עבד אל־בארי. הוא בן 23. אבל מאזיני היפ-הופ בריטי מכירים כראפר L Jinny, קיצור של Lyricist Jinn.

שירותי הביון הבריטיים משוכנעים שהוא "התליין של דאעש" - האיש הלבוש שחורים שערף את ראשו של העיתונאי האמריקני ג'יימס (ג'ים) פולי ושאיים לערוף את ראשו של עיתונאי אמריקני נוסף שמצוי בידי "המדינה  איסלאמית" אם ארה"ב לא תחדל מהפצצותיה על אנשי הארגון המנסים להשתלט על עיראק.

לאל-בארי יש קשרי משפחה טרוריסטיים: אביו, עדל עבד אל־בארי, הוסגר ב–2012 מבריטניה לארה"ב, בעקבות אישומים על מעורבות בפיגועים בשתי שגרירויות אמריקניות בבקניה ובטנזניה ב–1998 - ומשפטו מתקיים בבית משפט במנהטן. על פי המיוחס לו, הוא היה אחד מסגניו הקרובים של מנהיג אל קעיאדה, אוסמה בן־לאדן.

משפחת אל־בארי הגיעו לבריטניה כפליטים ממצרים - הורים ו-6 ילדים. הם חיו ברובע מיידה וייל שבמערב לונדון. מגיל העשרה שלו החל עבד אל־בארי להקליט שירי ראפ, בעלי מסרים אנטי ממסדיים קיצוניים, שכללו שנאה לערכי העולם המערבי בכלל ולבריטניה בפרט ועד הטפה להרג שוטרים.

"התליין של דאעש", עבדל מאג'ד עבד אל־בארי, בתצלום מצעירותו ברובע מיידה וייל שבמערב לונדון, מתוך "פייסבוק"

הכתובת היתה על הקיר. באחד משיריו הוא מקלס את החברה המערבית: "תמיד ידעתם מה כביכול טוב עבורי... אני מקווה שאמות לפני שאראה אתכם נחים על משכבכם בשלום".

בשיר אחר כתב: "אני נשבע שביום שבו עצרו את אבי יכולתי להרוג שוטר או שניים...  דמיינו שאז הייתי רק בן 6, ותארו לכם מה יכולתי לעשות היום עם רובה טעון".

לפני כשנתיים אל־בארי הודיע על פרישה ממוסיקה, יצא לסוריה יחד עם אחיו - ומאז 'אבדו עקבותיו'. על פי מידע מודיעיני הוא היה אחד מכ-500 מוסלמים-בריטים שהתגייסו לשורות המורדים בסוריה, אך בלט במיוחד כאחד מ-3 מגוייסים לונדונים שכונו "הביטלס", בשל נטיותיהם המוסיקליות; אל-בארי היה "ג'ון הג'יהדיסט" (ע"ש ג'ון לנון).

עבודת הזיהוי של אל-בארי לא הייתה קלה, לאחר שהיסווה עצמו בסרטון העריפה בבגדים שחורים כשהוא משאיר חשוף רק את עיניו ואת החלק העליון של אפו. לאחר שנודעה זהותו, ממשלת בריטניה הודיעה שהיא לוקחת על עצמה תפקיד מרכזי במצוד אחריו

אחד משיריו של אל-בארי, "ההתחלה", שהועלה ליו טיוב במרץ 2014, ובו מוחה הראפר על הניכור שהוא חש בבריטניה ועל מעצרו של אביו כשהיה בן 6, הוסר עם פרסום זהותו כ"תליין של דאעש"

בקרו באתר החדש באנגלית IsraelUSA.net

וידאו צילומי מסך: ‪BVMUndergroundHipHop/יו טיוב
 

 

הוסף תגובה חדשה