התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ביטחון וטרור

"תיירות הטרור": אמריקנים בשורות דאעש (וידאו)
תחקיר ILUSA מאת אייל שמיר ורון ניב | פורסם: 27.08.2014 20:43
כ-100 תיקי חקירה וצווי מעצר בינלאומיים הוצאו ע"י ה-FBI כנגד אמריקנים שידוע עליהם שמשתתפים במעשי הזוועה של הארגון הג'יהאדיסטי בעיראק ובסוריה

לוחמים זרים מתאמנים בשורות דאעש לוחמים זרים מתאמנים בשורות דאעש 

ראש ה-FBI, ג'יימס קומי, מכנה את התופעה המסוכנת "תיירות הטרור", והוא מכוון לכ-100 תיקי חקירה וצווי מעצר בינלאומיים שהוצאו ע"י סוכנות הבילוש הפדראלית כנגד אמריקנים שידוע עליהם שהתגייסו לשורות דאעש ("המדינה האיסלאמית", ISIS) ומשתתפים במעשי הזוועה של הארגון הג'יהאדיסטי בעיראק ובסוריה.

בעיית "תיירות הטרור" הופכת את המאבק בארגון הטרור האסלאמי ובדומיו למאתגרת ומסובכת יותר. "האמריקנים שמתנדבים לארגוני הטרור בסוריה ובעיראק לא באים מקבוצה דמוגרפית או מאזור גיאוגרפי ספציפי", אמר קומי במהלך ביקור במיניאפוליס, ממנה דווקא יצאו בשנים האחרונות כמה צעירים אמריקנים ממוצא סומלי כדי להצטרף לשורות ארגון הטרור "אל־שבאב" הפועל במולדתם.

הבעיה כמובן רחבה יותר: התובע הכללי האמריקני, אריק הולדר, מעריך שכרבע מתוך כ-25,000 חמושים קיצונים שנלחמים בסוריה לבדה הם זרים, ובכלל זה עשרות אמריקנים.

החשש העיקרי של ה-FBI הוא שג'יהאדיסטים אמריקנים שמתאמנים ולוחמים בסוריה ובעיראק  יחזרו בשלב מסוים לארה"ב ויבקשו להוציא לפועל פיגועים.

הנוכחות המערבית בשורות ארגוני הטרור האיסלאמיים עלתה כמובן לכותרות בסרט ההוצאה להורג של העיתונאי האמריקני ג'יימס פולי ע"י רוצח דאעשי בריטי, והאיומים להוציא להורג עיתונאי אמריקני נוסף.

דגלאס מקארתור מקיין - בסן דייגו לשורות דאעש

זה נמשך בהכרזה על מותו של דגלאס מקארתור מקיין (33) (בתצלום מימין), תושב סן דייגו, שעזב את ביתו, משפחתו וארצו כדי להילחם בשורות דאעש. הוא נהרג בקרב בין כוחות דאעש וצבא סוריה, ובכיסיו נמצאו 800 דולר ודרכון אמריקני. גופתו של דגלאס מקיין נמצאה על ידי לוחמי צבא סוריה החופשי. יחד אתו נהרגו באותו קרב עוד שני אזרחים זרים שמוצאם לא נמסר.

 

"עכשיו אני עם האחים"

דגלאס מקארתור מקיין - סיפרו חברי ילדות שלו מסן דייגו - היה ליצן התיכון, צעיר כיפי ובעל הומור, אהוב ע"י רבים. איש לא הבחין בנטיות דתיות כלשהו אצל הצעיר הבדחן, אבל מגיל 19 הוא הסתבך בכמה עבירות תנועה.

ואז, לפני כ-10 שנים - כמעט ללא סימן מוקדם - דגלאס התאסלם ופתח דף "פייסבוק" בשם "דואלה - העבד של אללה". הוא הלך והתקצן, מלמדים הפוסטים שכתב. הוא הביע תמיכה בחמאס ובאל קעיאדה, דרש בין היתר "לשחרר את עזה" ומאז שצץ ארגון דאעש הפך לאחד ממעריציו הגדולים באמריקה.

במאי השנה החליט דגלאס להצטרף לארגון הטרור. הוא טס לתורכיה ומשם הוברח לאחר ימים אחדים לסוריה, והצטרף לאחת מיחידות הזרים שמנסות להשתלט על צפון המדינה ולהשליט בה את חוקי השריעה.

באחד הפוסטים האחרונים שפירסם בקיץ, כתב האמריקני שחצה את הקווים: "חזרתי לאיסלאם לפני 10 שנים ואני חייב לומר: 'אינשאללה, לעולם לא אביט לאחור, זה הדבר הטוב ביותר שקרה לי'... עכשיו אני עם האחים. התפללו למען דאעש".

אחד ממקורות השראתו של דגלאס היה מונר מוחמד אבו-סאלחה, צעיר בן 22 מפלורידה, שנהרג במאי בפיגוע התאבדות במחוז אידליב שבצפון-מערב סוריה, ומחזיק בתואר המפוקפק "המחבל המתאבד האמריקני הראשון בסוריה".

ראש ה-FBI סיפר, כי הסוכנות עוצרת אמריקנים אם יש לה מידע על כוונותיהם לשרת ארגוני טרור. ביולי האחרון נעצרו בנפרד אישה מקולורדו ו-2 גברים מטקסס בחשד שניסו לטוס לסוריה לתמוך במורדים באסד. אחד מהם הואשם ב"ניסיון לספק ציוד לתמיכה בטרוריסטים". האישה אמרה בעדותה, כי מקור השראתה שלה היה מותה של ניקול לין מנספילד, שלחמה בשורות המורדים בסוריה והרגה במאי השנה.

אבל דגלאס מקארתור מקיין הצליח להתחמק מהרדאר של הבולשת הפדראלית.

מול האמריקנים שמוכרים את נפשם לשטן, יש אמריקנים שמסתננים לסוריה ולעיראק למטרות אחרות, אם עיתונאיות ואם הומניטריות - ומשלמים על כך מחיר יקר. צעירה אמריקנית בת 26 נחטפה ע"י דאעש לפני כשנה בסוריה בעת שעסקה בפעילות הומניטרית. הארגון הסוני דורש 6.6 מיליון דולר תמורת שחרורה; וכן את שחרור ד"ר עאפיה סידיקי, מדענית שרכשה את השכלה באוניברסיטת MIT היוקרתית שבבוסטון, והורשעה בניסיון רצח של אמריקנים ב-2008.

צפו בכתבת טלוויזיה על דגלאס מקארתור מקיין ונסיבות מותו בסוריה:

 

American Douglas McCain killed fighting alongside ISIS


 

 

צפו בתגובת בת משפחתו של הג'יהאדיסט האמריקני מסן דייגו:
 

Family spoke to Douglas McAuthur McCain days before deathבקרו באתר החדש באנגלית IsraelUSA.net

וידאו וצילומי מסך: ‪CBS Evening News / יו טיוב/‪CNN
 

 

 

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה