התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ביטחון וטרור

אובמה פקד: "לחסל את ראשי הח'ליפות האיסלאמית". אלו המטרות
מאת: עודד כרמלי, פרשננו לענייני ערבים | פורסם: 13.09.2014 16:26
בפנטגון עובדים על רשימת החיסולים, שבראשה אבו בכר אל-בגדאדי (43), "אמיר המדינה האיסלאמית בעיראק ובסוריה הגדולה", שמבוקש ע"י ארה"ב מזה 4 שנים ללא הצלחה

אבו בכר אל-בגדאדי,, מנהיג דאעש

מטרה מספר 1:

איברהים עלי אל-באדרי (בתצלום למעלה), הידוע בכינויו אבו בכר אל-בגדאדי, בן 43, סוני סלפי, הנהיג את השלוחה העיראקית של אל-קאעידה מאז חיסולו באפריל 2010 של המנהיג הקודם, אבו איוב אל-מסרי, שנהרג בפעולה אמריקנית בעיראק.

בתחילת השנה, לאחר חילוקי דעות עם מנהיג אל-קאעידה, יורשו של אוסמה בן לאדן, איימן א-זוואהירי, התנתק ארגונו מאל-קאעידה והפך לארגון עצמאי‏ - ISIS, דאעש, שבסוף יוני 2014 הכריז על הקמת ח'ליפות בשם "המדינה האיסלאמית" באזורים שבשליטתו, שתתנהל על פי חוקי השריעה. אל-בגדאדי הוכרז כח'ליפה איברהים, מנהיג הח'ליפות האיסלאמית.

אל-בגדאדי ב-2004 במהלך מעצרו על ידי כוחות אמריקניים בעיראקאל-בגדאדי נולד בעיראק ומלחמת עיראק ב-2003 מצאה אותה מטיף במסגד.  (בתצלום מימין: אל-בגדאדי ב-2004 במהלך מעצרו על ידי כוחות אמריקניים בעיראק ב-Camp Bucca). במהלך המלחמה הוא החל להנהיג קבוצות איסלאמיות קיצוניות ובהמשך מונה לכהן במועצת השורא של לוחמי הג'יהאד של ארגון אל-קאעידה בעיראק.

עוד באוקטובר 2010 העמידה ארה"ב פרס של 10 מיליון דולר על ראשו.

לאחר פרוץ מלחמת האזרחים בסוריה החל אל-בגדאדי להרחיב את פעילות דאעש לתחומי סוריה, כשהוא נלחם לצד כוחות המורדים במשטרו של נשיא סוריה בשאר אסד.

באפריל 2013 יצאה הודעה משדות הקרב הג'יהאדיסטים על איחוד ארגונו של אל-בגדאדי עם השלוחה הסורית של אל-קאעידה, ג'בהת א-נוסרה, תחת השם החדש: "המדינה האסלאמית של עיראק והלבאנט". כינויו של אל-בגדאדי שודרג ל"אמיר המדינה האיסלאמית בעיראק ובסוריה הגדולה".

הפעם האחרונה שבה נראה אל-בגדאדי בפומבי הייתה ב-5 ביולי 2014, עת הנהיג את תפילת יום שישי במסגד א-נורי במוסול ונשא נאום בו קרא לכלל המוסלמים לציית לו (משם לקוחות התמונה למעלה ולמטה)‏.

 אבו בכר אל-בגדאדי מתפלל בעיראק

מטרה מספר 2:

אבו עומר אל-שישני - מפקד המבצעים של דאעש, החולש על הפעילות המבצעית הן בצפון עיראק והן בצפון סוריה.

מטרה מספר 3:

אבו חאג'ר אל סופי, עוזרו האישי של אל-בגדאדי, ומומחה בינלאומי לאמצעי חבלה.

מטרה מספר 4:

שיח' אבו מוחמד אל-עדנאני, בן 37, יליד מחוז אדלב שבסוריה, הדובר הרשמי של המדינה האיסלאמית, הנחשב ל"שר החוץ" של הארגון.

בקרו באתר החדש באנגלית IsraelUSA.net

צילומי מסך: יו טיוב; צילום קטן: ויקיפדיה

הוסף תגובה חדשה