התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ביטחון וטרור

ניתוח של 3 תרגילים צבאיים איראניים חושף: האיראנים הגבירו את כוח ההרס ואת דיוק הפגיעה של הטילים הבליסטיים שלהם
מאת: מאיר דורון ורון ניב | פורסם: 11.07.2012 21:45
מדו"ח (מסווג בחלקו) שהוכן בימים אלה בפנטגון עולה, שהאיראנים לא היו אי פעם חזקים ומוכנים יותר - הן למתקפה על ישראל והן למגננה נגד התקפות ישראליות.

Picture 3_83.png

טיל בליסטי חדיש מסוג QIAM SUPER-SONIC מוכן לשיגור

בעוד העולם מנסה סנקציות, שיחות, ועידות - צבא איראן ואוגדות החוד שלו, 'משמרות המהפכה', ממשיכים לקצור הישגים צבאיים. מניתוח שנעשה במשרד ההגנה האמריקני על סמך נתוני מודיעין שנאספו במהלך 3 תרגילים צבאיים גדולים שקיים הצבא האיראני מאז תחילת 2012, עולה כי מערכות הטילים הבליסטיים של האיראנים לטווחים ארוכים שוכללו ושופרו מאוד בשנה האחרונה. בנוסף נמצא, כי איראן מתקדמת גם בתחום מפורסם פחות - פיתוח ושיפור אמצעי הלחימה שלה נגד כלי שיט.

הדו"ח הוגש לוועדה לענייני הגנה בקונגרס בעצם ימי התרגיל האיראני הגדול הנוכחי, ונחתם על ידי שר ההגנה האמריקאי, ליאון פנטה. ההגשה הדחופה לקונגרס נועדה בעיקר 'לכסות' על הפנטגון, שלא יאמרו אחר כך שלא הזהיר מפני העוצמה האיראנית.

הדו"ח מדגיש, כי האיראנים לא רק העלו את יכולת ההרס של הטילים שלהם, אלא גם שיפרו את יעילות השיגור ודיוק הפיגוע.

הדו"ח מבהיר, כי טילי 'שיהאב 3' האיראנים מסוגלים להגיע לשטח ישראל ועד מזרח אירופה. בזמן התרגיל האיראני "הנביא הגדול 6" בוצע ניסוי בטיל כשהוא מופעל לראשונה בדלק מוצק, מה ששיפר מאוד את רמת הדיוק שלו.

הדו"ח חושף כי איראן פועלת ללא לאות על מנת לפתח טילי קרקע-ים, במטרה לפצח את מערכות ההגנה מפני טילים שפרשה ארצות הברית באזור המפרץ הפרסי. במהלך התרגיל הגדול האחרון שעשתה, "הנביא הגדול 6", איראן ביצעה ניסוי בטיל כזה והצליחה ליירט תוך כדי מעופו טיל שנורה מכלי שיט.

הם יגיעו עד אמריקה ב-2015

Picture 1_104.pngהדו"ח מעריך, כי לאור ההתקדמות הצבאית הגדולה של איראן בשנים האחרונות, ואף מבלי להתייחס ליכולותיה הגרעיניות, היא תוכל להרים לאוויר טיל בין-יבשתי (שיאיים על צפון אמריקה) עד שנת 2015.

כפי שנראה, בניגוד להערכות הממשל האמריקני, שונטה לזלזל ביכולות של המערכות הבליסטיות של איראן, ההתייחסות בדו"ח ליכולות ההגנה הגבוהות של איראן במקרה של איום מגורמי חוץ, אמורה לדרבן את המצדדים בתקיפה צבאית נגד טהרן, לפני שיהיה מאוחר מדי.

הדו"ח גם מתייחס ליוזמות הטרור האיראניות: "מזה 30 שנים איראן הקימה ומימנה רשתות של תאי טרור המסוגלים לפגוע במטרות אמריקניות וישראליות. הפעילות הזו עודנה נמשכת".

מהדו"ח מתברר, איראן מקיימת "באופן רציף וקבוע" ניסויים בטילים בליסטיים וכי לחיזקה מאוד את חיל הים שלה במספר ספינות וצוללות חדשות.

הדו"ח מעודכן עד הרגע האחרון. במסגרת התרגיל הצבאי שהסתיים בשבוע שעבר, "הנביא הגדול 6", נוסו 14 טילי קרקע-קרקע חדשים וכן טיל נגד ספינות. בנוסף נוסו בתרגיל משגרי טילים חדשים, טיל חדש מסוג 'פאתח 110', עו דטיל בלתי מוכר שנקרא 'סאג'יל', שהינו בעל טווח של מעל 2,000 קילומטר.
 

 

צילומי מסך: / / יו-טיוב

הוסף תגובה חדשה