התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ביטחון וטרור

4 שנים לחיסול אוסמה בן לאדן: "ממשל אובמה שיקר את הציבור" (וידאו)
מאת: עודד כרמלי | פורסם: 12.05.2015 13:32
גילויים חדשים על החיסול של המאה: הפקיסטנים החזיקו את מנהיג אל קאעידה כאסיר... קצין פקיסטני בכיר קיבל 25 מיליון דולר תמורת מידע... גופתו לא הושלכה לים

הנשיא אובמה מודיע על חיסול אוסמה: מה אמת ומה שקר?הנשיא אובמה מודיע על חיסול אוסמה (בתצלום למטה): מה אמת ומה שקר?אוסמה בן לאדן

הפצצה הוטלה ע"י סימור הרש, חתן פרס פוליצר לעיתונות, סופר ותחקירן מוערך, ביום השנה הרביעי לחיסול מנהיג אל קאעידה אוסמה בן לאדן ע"י כוחות קומנדו אמריקניים בפקיסטן.

בהתבסס על מקורותיו רמי הדרג בזרועות הביון האמריקניות, הרש טוען (במאמר בכתב העת London Review of Books), כי בבית הלבן יצרו 'תסריט', מומצא בחלקו, שהוגש לציבור כגירסה העצמית לחיסול של העשור, ובעצם  שיקרו והסתירו פרטים רבים הנוגעים לאירועים סביב חיסולו של מנהיג ארגון הטרור האיסלאמי.

הגילויים החדשים העיקריים:

* הממשל הפקיסטני ידע היכן נמצא בן לאדן, ואף העניק לו 'חגורת ביטחון': האקדמיה הצבאית של פקיסטן שןכנת כ-3.5 ק"מ מהמתחם שבו 'הסתתר' בן לאדן. למעשה, טוען הרש, שירות מודיעין הפנים הפקיסטני (ISI) החזיק את בן לאדן כאסיר משנת 2006, במטרה להשתמש בו כקלף מיקוח מול ארגוני הטרור הפועלים במדינה.

* לאחר שארצות הברית לא הצליחה לאתר את מיקומו של בן לאדן במשך שנים בכוחות עצמה, היא שילמה 25 מיליון דולר לקצין מודיעין בכיר פקיסטני, שידע והסגיר את מיקומו של מנהיג אל קאעידה. הקצין הוברח לארה"ב ומשמש היום כיועץ אסטרטגי ל-CIA.

אובמה התפאר בזמנו, כי איסוף מודיעין אמריקני הביא לאיתורו של בן לאדן, וע"פ 'תסריט' הבית הלבן, מעקב אחר שליח של בן לאדן הביא לאיתור מקומו.

* מבצע חיסולו של יוזם התקפות הטרור על ארה"ב ב-11 בספטמבר 2001 התבצע בשיתוף פעולה עם ממשלת פקיסטן, שאישרה אותו מבעוד מועד, ולא מאחורי גבה של פקיסטן כפי שהתפאר אובמה, שטען כי ארה"ב דיווחה לפקיסטנים על החיסול שהתבצע בשטחה רק לאחר מעשה. הרש טוען, כי המרחב האווירי הפקיסטני באיזור החיסול 'נוקה' לקראת כניסת המסוקים האמריקניים, שנעו במסלול שניתן להם ע"י הצבא הפקיסטני.

* לטענת הרש, הלוחמים שפרצו למתחם הבחינו בבירור שבן לאדן נכה ולא חמוש. וכל נסיבות קרב היריות שנכפה עליהם כביכול והוביל להריגתו של בן לאדן היה 'תסריט' שהומצא בבית הלבן.

* מקום 'קבורתו' של בן לאדן: גופתו לא הושלכה לים, כפי שנטען לאחר החיסול. חלקי גופתו הושלכו ממסוק לאיזור הרים שומם, המכונה הינדו-כוש, כשמסוקי "אריות הים" האמריקניים עשו דרכם חזרה לבסיסם באפגניסטן. צוות הספינה שממנה הושלכה גופתו לכאורה, צוו שלא לדבר על הנושא.

* כל הקבצים שעסקו בפשיטה על המתחם בו שהה בן לאדן נמחקו ממחשבי הצבא והועברו ל-CIA. 

הרש טוען עוד, כי בשלב מסוים שקלו בבית הלבן לתאר את חיסול אובמה כאילו נעשה באמצעות מל"טים ולא בפשיטה של כוחות קרקעיים.

צפו בראיון עם סימור הרש, בו הוא מגן על אמינות גילוייו:

 

{C}{C}

Osama bin Laden: Obama LIED about the Osama bin Laden raid


 

לכל הכתבות החדשות

וידאו: News Label TV / יו טיוב; צילומי מסך: The white House / יו טיוב

 

 

 

הוסף תגובה חדשה