התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ביטחון וטרור

כך נחשפה במבצע בינלאומי של ה-FBI רשת ההאקרים הבינלאומית שבין חבריה היו 3 ישראלים

מאת: נצח שלמון, פרשן טכנולוגיה | פורסם: 15.07.2015 19:43
זה לא אנונימוס, אבל זוהי התחלה בנסיון להדביר את תופעת מתקפות הסייבר על ארה"ב. בו זמנית נעצרו 70 האקרים ב-18 מדינות. אחד הישראלים חשוד בסיוע לטרור

האקר בפעולה

בתגובה למתקפות הסייבר התכופות על ארצות הברית, ערכה סוכנות החקירות הפדראלית האמריקאית ה-FBI התקפה שלה, עצרה כ-70 האקרים ב-18 מדינות - כולל שלושה ישראלים! - וחיסלה פורום אינטרנטי מחתרתי בשם Darkode.com, שאיגד קהילת האקרים בינלאומית שביצעה שורה ארוכה של עבירות הונאה ומרמה אשר הניבו לחבריה מיליוני דולרים.

ע"פ החשדות, חלק מאנשי הרשת, בהם אחד הישראלים, ערבי-ישראלי מאום אל פאח'ם, סייעו באמצעות כישורי ההאקריוּת שלהם לארגוני טרור בהעברות והלבנות כספים.

זה לא אנונימוס - הזרוע רבת העוצמה שמאגדת מיליוני האקרים בעולם, אבל זוהי התחלה בנסיון להדביר את תופעת מתקפות הסייבר על העולם המערבי - הבהירו ב-FBI.

דובר של הסוכנות מסר, כי העצורים יואשמו בין היתר בתקיפת אתרים,השתלטות על חנויות ברשת, גניבת פרטי קרדיט קארד'ס ופרטים אישיים נוספים של עשרות-מיליוני בני אדם, וכאמור - סיוע לארגוני טרור.

חברי הפורום ניהלו בינם לבין עצמם עסקאות קנייה ומכירה של כרטיסי אשראי ואינפורמציה נוספת - וה'חוזים' שולמו בביטקוין, מטבע העולם התחתון של האינטרנט.

רוב המעצרים בוצעו בארה"ב ובהודו, אך האקרים נעצרו במבצע המשולב גם בברזיל, דנמרק, קרואטיה, לטביה, מקדוניה, רומניה, סרביה, שבדיה, בריטניה, פינלנד, קנדה, אוסטרליה, קוסטה ריקה, קפריסין, ניגריה - וכאמור, בישראל. כל המעצרים בוצעו בו זמנית, בשעה שתואמה עם הרשויות בכל המדינות.

חקירת ה-FBI גילתה, כי הפורום Darkode נוסד כבר לפני 7 שנים, במטרה להוות פלטפורמה 'מתחת לראדאר' שתחבר בין האקרים למטרות ביצוע מעשים פליליים ומתקפות סייבר. בין חבריו נמצאים כמה האקרים הנחשבים ל"מומחים מהשורה הראשונה" בתחום.

הכניסה וההשתתפות בפורום הורשתה רק בשיטת "חבר מביא חבר". תהליך הסינון היה ארוך ומתוחכם, ובין היתר משתמש חדש נדרש ל-2 המלצות ממשתתפים פעילים, כדי שיוכל לקבל קוד כניסה ולהציג את "תיק העבודות" שלו - ראיות שפרץ לאתרים, החדיר וירוסים, סחט וגרם נזק תוך השארת חותמת אישית.

שניים מהישראלים, שעברו את כל הסינונים והמיונים, הם אחים מחולון, בשנות ה-20 לחייהם, שהתמחו במסחר בינלאומי בכרטיסי אשראי גנובים. השלישי, הערבי-ישראלי, גם הוא בשנות ה-20 לחייו, חשוד ששירת ארגון טרור בהעברות כספים.

לכל הכתבות החדשות

צילומי אילוסטרציה: freedigitalphotos.net וצילום אנונימוס מיו טיוב

הוסף תגובה חדשה