התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ביטחון וטרור

המלחמה מבית: דאעש-אמריקה מתחזק
מאת: עודד כרמלי | פורסם: 31.07.2015 11:49
המסוכנים ביותר הם לא המוסלמים-האמריקנים שנמצאים על הכוונת, אלא הלא-מוסלמים שנישבו ב'קסמי' הטרור. כך מנסים לסכל מעשי טרור בארה"ב ע"י אזרחים אמריקניים

עד כמה ארצות הברית קרובה לגל של טרור מבית בהשראת ארגון המדינה האיסלאמית (דאעש, ISIS), תעיד העובדה שסיכול מעשי טרור בארה"ב ע"י אזרחים אמריקניים עומד היום בראש סדר העדיפויות של ה-FBI ושל הסוכנות ללוחמה בטרור במשרד לביטחון המולדת, המפנים משאבים וכוח אדם מיחידות העוסקות בפלילים כדי להגדיל את היקף המעקבים אחר חשודים בטרור.

התוצאות נראות בשטח: ב-3 החודשים האחרונים עצר ה-FBI והעמיד לדין 25 חשודים בקיום קשרים עם דאעש או עם ארגוני טרור אחרים, לעומת 20 בתקופה המקבילה אשתקד. בשנתיים האחרונות נעצרו מאות חשודים בתכנון מעשי טרור או בכוונה להצטרף לארגון טרור איסלאמי, ולפחות נגד 150 הוגשו כתבי אישום.

ברוב המיקרים, העצורים הם מוסלמים-אמריקנים. אבל מדאיגים במיוחד המיקרים שאינם מתאימים לפרופיל הטרוריסט האמריקני מזוהה-דאעש.

הארלם סוארזפצצה בחוף הים בקי-ווסט

כך, למשל, מעצרו השבוע של הארלם סוארז (בתצלום מימין, מתוך עמוד הפייסבוק שלו), צעיר אמריקני בן 23 ממוצא קובני, שבהשראת דאעש תיכנן פעולת טרור בחוף ים תיירותי באי קי-ווסט שבפלורידה.

ע"פ כתב האישום שהגיש נגדו האפ-בי-איי, סוארז החל להרכיב פצצה בכוחות עצמו, שהכילה בתוכה כמויות של מסמרים שעברו ציפוי באבץ חמצני. תכניתו הייתה להטמין את הפצצה בחול ולפוצץ אותה באמצעות הסמארטפון שלו שיפעיל מרחוק את מנגנון ההצתה.

התובע גילה בבית המשפט במיאמי, כי סוארז נמצא במעקב מאז חודש אפריל, מאז שפירסם בעמוד הפייסבוק שלו הצהרות תמיכה בדאע"ש וקריאה לבצע פעולות טרור על אדמת ארה"ב.

קשה לומר שסוארז נהג בחוכמה יתרה, כאשר סיפר בעמוד הפייסבוק שלו שהוא לומד איך לחתוך את הראש של האויב ואיך לשרוף את הגופה שלו, ושיתף את חבריו בכוונתו לייצר פצצה מתוצרת בית.

אבל הטריגר למעצרו - כך עולה מכתב התביעה - היה לאחר שרכש ברשת רובה מסוג AK47.

תגובת משפחתו אופיינית לזו של משפחות עצורים אמריקנים אחרים בחשד לקשרים מושרי-דאעש. "הוא צעיר ומבולבל, הוא לא טרוריסט", התחנן עליו אביו.

זה לא הרשים את התובע, שדורש מאסר בפועל.

ליאון נתן דיוויסלהרוג ציונים ולהשמיד את ישראל

לא רחוק משם, בג'ורג'יה, נידון השבוע ליאון נתן דיוויס (בתצלום מימין, מעמוד הפייסבוק שלו, בן 38, אזרח אמריקני, איש מכירות במקצועו עם היסטוריה של סחר בקוקאין, נשוי ואב לילדה חורגת, ל-15 שנות מאסר - לאחר שהורשע בנסיון לסייע ולהתחבר לדעאש. זהו העונש המכסימלי שניתן לגזור בגין ניסיון להגיש סיוע חומרי לארגון טרור. מלבד עונש המאסר, דיוויס יושם לאחר שחרורו תחת השגחה עד סוף ימיו.

בגזר הדין נקבע, כי דיוויס הודה בכך שניסה להצטרף לארגון הסוני הקיצוני, ואף אימץ לעצמו שמות מתאימים - עבדול וואקיל חליל ו-אבו הוראיירה אל-אמריקי.

הוא נעצר בשדה התעופה הבינלאומי באטלנטה באוקטובר אשתקד אחרי שעמד לטוס, עם כרטיס טיסה לכיוון אחד, לטורקיה, משם תיכנן לחצות את הגבול לסוריה ולהצטרף לאנשי הקשר שלו במדינה האיסלאמית.

מכתב התביעה עלה, כי ה-FBI החל לעקוב אחרי דיוויס כשנה לפני מעצרו, אחרי שיצר קשר עם אנשי דאעש ברשתות החברתיות והציע עצמו לתפקיד משולש: לוחם, מגייס אמריקנים, ו'מורה לאנגלית' של הטירוריסטים. "אחד הדברים שאני הכי רוצה זה להרוג ציונים ולהשמיד את ישראל ואת The United Snakes of America", הוא אמר למגייסיו.

לכל הכתבות החדשות

הוסף תגובה חדשה