התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ביטחון וטרור

גיבורים אמריקנים: החיילים בחופשה זינקו ממושביהם ברכבת לפריז והשתלטו על המחבל
שרות ILUSA | פורסם: 23.08.2015 15:03
ספנסר, המשרת בבסיס חיל האוויר האמריקני בפורטוגל, הוביל את ההתקפה בצעקה "קדימה!" אלק, שחזר רק לפני חודש משירות צבאי באפגניסטן, העיף את הקלצ'ניקוב מידיו

ספנסר סטון (במרכז התצלום למעלה), בן 23, חייל אמריקני בחופשה, המשרת בבסיס חיל האוויר האמריקני ב-Azores, פורטוגל... אלק סקרלטוס (בתצלום למעלה משמאל), תושב סקרמנטו שבקליפורניה, חייל משוחרר שחזר רק לפני חודש משירות ממושך באפגניסטן וכבר מתנדב במשמר הלאומי... ואנתוני סדלר (בתצלום למעלה מימין), סטודנט שעומד להתחיל את שנתו האחרונה בקולג' - חברי ילדות, עשו את מה שספנסר ואלק אומנו לעשות גם כשאינם לובשים מדים.

שעה שבילו בטיול משותף ראשון באירופה והיו בדרכם ברכבת מאמסטרדם לפריז, הפכו בן-לילה לגיבורים בינלאומיים והעלו את מפלס הגאווה האמריקני, לאחר שסיכלו בגבורה פעולת טרור של מחבל יחידני.

"זו הייתה התנהגות למופת", שיבח אותם אובמה. ונשיא צרפת העניק להם - ולתייר אנגלי שסייע להם, מדליות מיוחדות על אומץ לב אזרחי והזמין אותם להתארח בארמון האליזה.

סטון הבחין ראשון במחבל, שהגיח משירותי הרכבת כשהוא חמוש ברובה קלצ'ניקוב ואקדח אוטומטי והחל יורה בקרון שבו ישבו.

"התגובה הראשונה, האינסטנקטיבית, הייתה להשתופף ולהסתתר - וזה מה שעשו כל הנוסעים שהיו בקרון", סיפר אלק.

הגיבורים האמריקנים זוכים לכבוד מלכים בפריז; בתצלום: עם שגרירת ארה"ב בצרפתהגיבורים האמריקנים זוכים לכבוד מלכים בפריז; בתצלום: עם שגרירת ארה"ב בצרפת

"קדימה!"

המחבל הספיק לירות במבקר הכרטיסים של הרכבת שבדיוק נכנס לקרון, זכוכיות התנפצו ברעש - כאשר סטון ואלק החסונים זינקו לעברו, וחברם הסטודנט בעקבותיהם.

ספנסר הוביל את ההתקפה בצעקה "קדימה!" - וכמו שהתאמן חתר מייד למגע ישיר עם הטירוריסט.

הוא התנפל עליו, שעה שאלק העיף את הנשקים מידיו.

בזריזות שלף המחבל סכין יפאנית, ותוך כדי מאבק בספנסר הוא נעץ בו את הסכין החדה ודקר אותו כמה פעמים. למרות זאת, תוך שתי דקות, ספנסר ואלק בעזרת חברם ותייר אנגלי שהצטרף אליהם, הכניעו את המחבל.

"הרבצנו לו בכל הכוח עד שהוא איבד את ההכרה. ואז קשרנו אותו והתפנינו לטפל בספנסר שהחל לאבד דם", סיפר אלק.

הטירוריסט התגלה כמוסלמי ממוצא מרוקאי, בן 25, הנמצא זה מכבר ברשימות המעקב של גופי המלחמה בטירור באירופה כמי שחשוד כמופעל-דאע"ש. העובדה שהאיש הצליח לעלות על רכבת חמוש בנשקים, היא עוד מחדל אירופאי בטיפול בבעיית הטירור האיסלאמי.

הרכבת נעצרה ותוך שעה קלה הוקפה כוחות ביטחון ולוחמה בטירור. סטון פונה לבית חולים, והמחבל נעצר וטען שהוא בסך כל הומלס רעב שביקש לשדוד כסף כדי לאכול...

לאחר שקיבל טיפול, סטון התעקש להשתחרר ולחזור לחבריו. הוא לא מתכוון להפסיד ביקור בארמון האליזה או להפסיק את טיול החברים שתיכננו מזה זמן רב.

צפו בשני חבריו של ספנסר סטון מספרים על נסיון הטירור שסיכלו ברכבת מהולנד לצרפת:

 

{C}{C}

France Train Attack 'Heroes' Describe Ordeal
לכל הכתבות החדשות

וידאו וצילום מסך: Associated Press / יו טיוב

 

 

 

הוסף תגובה חדשה