התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ביטחון וטרור

טרוריסט הרנטגן מניו יורק פנה לפדרציה היהודית שתממן כלי נשק להשמדה המונית של "שונאי ישראל"
מאת: עודד כרמלי | פורסם: 26.08.2015 07:24
במשפט שהתקיים באלבני - ורובו חסוי לפרסום, הורשעו 2 מהנדסים בנסיון לבנות ולהפעיל נשק להשמדה המונית באמצעות קרינה רדיולוגית

טרוריסט הרנטגן גלנדון סקוט קרופורדטרוריסט הרנטגן גלנדון סקוט קרופורד, והדגמת פעולת "רנטגן המוות" שלו, שביקש להפעיל נגד "אוייבי ישראל"רנטגן המוות

גלנדון סקוט קרופורד (Glndon Scott Crawford) (54), ואריק ג'יי פייט (57), מהנדסים תושבי צפון מדינת ניו יורק, הורשעו השבוע בבית המשפט המחוזי באלבני בהאשמה שמעולם קודם לכן לא הואשם בה אדם כלשהו בארה"ב (וכנראה גם בעולם כולו).

לאחר משפט שנמשך כשנתיים - שרובו נותר חסוי מפני פרסום בהוראת בית המשפט, קרופורד, המנהיג והיזם שבין השניים, מהנדס מכונות לשעבר ב"ג'נרל אלקטריק", היה לאדם הראשון שהורשע אי פעם בארה"ב בניסיון לבנות ולהפעיל נשק להשמדה המונית באמצעות קרינה רדיולוגית. שותפו למעשה הודה בעסקת טיעון בהאשמות פחותות.

קרופורד ושותפו  קיוו להפעיל את כלי הנשק הזה, המשגר "קרני מוות" בלתי נראות, כנגד "שונאי ישראל" בארצות הברית ובעיקר מוסלמים - ונחשפו לאחר שפנו לגורמים יהודיים בכירים וביקשו את עזרתם למימון הפרויקט.

התובע, שדרש מאסר עולם לקרופורד וקנס של 2 מיליון דולר (למעשה כל רכושו של הנאשם), הדגיש כי תכניותיהם של 2 המהנדסים היו "מאוד אמיתיות, מאוד אמינות ומאוד קטלניות". גזר הדין ינתן עד סוף השנה.

ביקשו מימון מקהילת "שערי גן עדן"

הסיפור נחשף ביוני 2013 לאחר שהשניים פנו לשורה של גופים יהודים-אמריקנים וישראל וביקשו להציג בפניהם מהדורה מוקטנת ועדיין לא קטלנית, של מה שכינו "רנטגן מוות", שפעולתה, לטענתם, נבדקה בהצלחה.

קרופורד פנה, בין היתר, לפדרציה היהודית של צפון-מזרח ניו יורק, לקהילת "שערי גן עדן" במחוז סקנקטדי ולשגרירות ישראל בוושינגטון.

כל הגופים הללו דיווחו ל-FBI מייד על הפנייה.

ברשימת המטרות: מסגדים והנשיא אובמה

שעות אחדות לאחר פגישה עם נציגי 'ארגון יהודי', במהלכה הציג קרופורד את מכשיר ההדגמה, תכניות בנייה וגם רשימת מטרות - מסגדים ומרכזים קהילתיים-מוסלמים באלבני ובסקנקטדי, וכן בית מושל המדינה והנשיא אובמה - נעצרו השניים ע"י בלשי סוכנות החקירות הפדראלית.

באופן פראדוקסלי התגלה במהלך המשפט, כי למרות שייעד את כלי הנשק שלו כדי "להרוג אוייבים של ישראל", קרופורד הוא חבר מוצהר ורשום של הארגון הגזעני (האנטישמי) "קו קלוקס קלאן" (KKK) - והחשד המיידי היה שניסה להטמין מלכודת ליהודים... אך התברר, כי כוונות קרופורד ושותפו היו רציניות ביותר.

מומחים העידו במשפט, שהם הצליחו לפתח מכשיר יחיד מסוגו, מעין שדרוג של מכשיר רנטגן משוכלל, הנשלט מרחוק ופולט קרינה עצומה וממוקדת על אדם או קבוצת אנשים. גדולת המכשיר, שהקורבנות לא יכולים להבחין בחשיפה לקרני המוות ותוצאות הקרינה מורגשות רק לאחר כמה ימים. המכונה הרצחנית הייתה לפעול מתוך ואן, שהיה מוצב בחניה סמוך למטרות.

‫לכל הכתבות החדשות

צילומי מסך מיו טיוב

הוסף תגובה חדשה