התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ביטחון וטרור

קו היצור של הסכינאים הפלשתינים
מאת: שגריר (בדימוס) יורם אטינגר | פורסם: 27.10.2015 00:00
מערכת החינוך לשנאה הנהוגה ברשות הפלשתינית מדגישה את החובה להקריב חיים במלחמה נגד "כופרים" שהשתלטו על אדמת וואקף שנועדה, לכאורה, רק לריבונות מוסלמית


פיגוע דקירה בבית שמש: שני המחבלים הסכינאים מנוטרלים (אך לא מחוסלים) על המדרכה ליד בית הכנסת שאליו תיכננו להכנס ולאחר שדקרו תושב המקוםפיגוע דקירה בבית שמש: שני המחבלים הסכינאים מנוטרלים (אך לא מחוסלים) על המדרכה ליד בית הכנסת שאליו תיכננו להכנס ולאחר שדקרו תושב המקום

בניגוד לתנועות שחרור לאומיות, הטרור הפלשתיני פוגע במכוון ובשיטתיות באזרחים ערבים ויהודים כאחד, ולעתים אף באנשי ביטחון.

הטרור הפלשתיני פגע במדינות ערב כמו ירדן (במיוחד בשנים 1970-1968), לבנון (בעיקר בשנים 1971-1982), כווית (סיוע לפלישת סדאם חוסיין ב-1990), עיראק וסוריה (סיוע לשלטון הדיכוי של סדאם חוסיין ואסאד) ומצרים (שיתוף פעולה עם טרור "האחים המוסלמים").

משטרים ערבים רואים בטרור הפלשתיני איום ברור ומיידי לביטחון פנים ולכן מכים בו מעת לעת ("ספטמבר השחור" בירדן ב-1970) ומגרשים תושבים פלשתינים (300,000 מכווית ב-1991). הם מרעיפים על הפלשתינים מלל אך לא משאבים. 

הרשות הפלשתינית מפעילה טרור-פנים ושוללת מערביי יו"ש ועזה זכויות אזרח. לכן מתרחשת בריחת נוצרים מרמאללה, בית לחם ובית ג'אלה, וחל זינוק במימדי מאזן ההגירה-השלילי של מוסלמים מיו"ש (25,000 ב-2014, 20,000 ב-2013), נהירה לירושלים ובריחה מעזה דרך הים.

הטרור הפלשתיני פועל נגד משטרים ערבים פרו-אמריקאים, ומשתף פעולה עם האייתולות באיראן, עם הטאליבן, אל קעידה ודאעש. לדוגמא, המורה הרוחני של בן לאדן היה עבדאללה עזאם מהשומרון.

הטרור הפלשתיני הוא שלוחה של הטרור האסלאמי הפועל במזרח התיכון מאז הופעת האסלאם במאה השביעית. והחמרת הטרור האסלאמי ברחבי העולם מעניקה רוח גבית לטרור הפלשתיני.

מפת הדרכים של הטרור הפלשתיני

הטרור הפלשתיני האנטי-יהודי פעיל לפחות משנות ה-20 של המאה ה-20, הרבה לפני הקמת המדינה והשיבה ליו"ש. שיתוף הפעולה המתועד עם הנאצים נועד למנוע את הקמת – ולא לצמצם את מימדי – המדינה היהודית. מפת הדרכים של הטרור הפלשתיני מפורטת ב"אמנה הפלשתינית" שיצאה לאור ב-1964, שלוש שנים לפני איחוד ירושלים.

קו היצור של טרוריסטים פלשתינים היא מערכת החינוך לשנאה בגני הילדים, בתי הספר, במסגדים ובתקשורת שהוקמה על ידי מחמוד עבאס ב-1993, ומדגישה את החובה להקריב חיים במלחמה נגד "כופרים" שהשתלטו על אדמת וואקף שנועדה, לכאורה, לריבונות מוסלמית.

הרשות הפלשתינית מעודדת את הטרור גם על ידי סיוע למשפחות טרוריסטים והנצחת שמותיהם על ידי שמות רחובות, כיכרות ואירועי ספורט.

הטרור הפלשתיני המערכתי מספק את "הכתובת על הקיר" המזהירה מהאופי האלים, הבלתי-צפוי והאנטי-מערבי של מדינה פלשתינית.

ענישת משפחות וקהילות

נסיגה ישראלית מרמת הגולן תביא לאיום קטלני על הגליל, אך נסיגה מרכסי יו"ש תביא לאיום קטלני על תל אביב, ירושלים, נתב"ג ו-80% מאוכלוסיית ותשתית ישראל.

כדי לצמצם באופן דרמטי את הטרור הפלשתיני יש לשקם את כוח ההרתעה, לעבור מרדיפה אחר יתושי הטרור לייבוש ביצת הטרור, מתגובה למניעה, ממתקפה מרוסנת למתקפה בלתי-פרופורציונאלית, מענישת הטרוריסטים בלבד לענישת משפחותיהם וקהילותיהם המגלות חוסר אחראיות, ומהכלה של החינוך לשנאה לעקירתו מהשורש כתנאי לקיום כל מגע (ישיר ועקיף) עם הרשות הפלשתינית.

כדי לסכל את הטרור הפלשתיני, השואף להרוס את נחישות ישראל, יש להרחיב את הבנייה בירושלים ויו"ש. הדבר יביא, אמנם, להגברה קצרת-טווח של הלחץ האמריקאי והבינלאומי, אך להערכה אסטרטגית ארוכת-טווח, כפי שלמדנו ממורשת ראשי הממשלה בן גוריון, אשכול, גולדה מאיר, בגין ושמיר, שהדפו לחץ חריף הרבה יותר באמצעים דלים יותר, אך הזניקו את מעמד ישראל ושיתוף הפעולה עם ארה"ב למימדים חסרי-תקדים.

יורם אטינגר מגיש בארה"ב הרצאות בנושאי יחסי ישראל-ארה"ב, דמוגרפיה ערבית-יהודית, העניין הפלסטיני והמזרח התיכון. לתיאום הרצאות כיתבו אל:[email protected]

לכל הכתבות החדשות

צילום מסך מיו טיוב

הוסף תגובה חדשה