התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ביטחון וטרור

ארה"ב מזועזעת מהתקפות הטרור בלב פריז: "זו מתקפה לא על פריז, אלא על האנושות כולה"
שרות ILUSA | פורסם: 13.11.2015 20:13
"פריז בוערת": דאע"ש ביצע את מתקפת הטרור הקשה ביותר שידעה צרפת מאז מלחמת העולם השנייה. "אללה הוא אכבר", צרחו המחבלים, "נקמה על סוריה"

שלושת מוקדי התקפת הטרור המתואמת והמשולבת שהתקיימה ביום שישי בערב, שעון פריזשלושת מוקדי התקפת הטרור המתואמת והמשולבת שהתקיימה ביום שישי בערב, שעון פריז

"זו התקפה לא על פריז, אלא על האנושות כולה", אמר נשיא ארה"ב, ברק אובמה, בתגובה לשרשרת התקפות טרור שהתרחשו בשעות האחרונות  בפריז, שעל פי שידורי הטלוויזיה בצרפת הינן מתקפות הטרור הקשות ביותר שידעה צרפת מאז מלחמת העולם השנייה. מספרי ההרוגים והפצועים עולים משעה לשעה. (ראו את דבריו המלאים בווידאו בסוף הכתבה)

"זהו ניסיון מזעזע לבצע טרור נגד חפים מפשע לא רק על צרפת אלא על הערכים שלנו", הוסיף הנשיא את מה שחש היום כל אמריקני וכל אדם בכל מקום בעולם.

גורמים בממשל האמריקני הודיעו לעמיתיהם הצרפתים שארצות הברית תגיש כל סיוע שיידרש, ותסייע לצרפתים לעשות כל מה שצריך כדי להביא את הטרוריסטים לדין.

בארה"ב הוגברת רמת הביטחון, בייחוד בערים הגדולות, מחשש לפעולת שרשרת של תומכי המדינה האיסלאמית בארצות הברית.

כל זאת פחות מיממה לאחר שצבא ארה"ב הודיע כי חיסל את ג'ון הג'יהאדיסט מדאע"ש, המוסלמי הבריטי שערף את ראשיהם של לפחות שישה בני ערובה מערביים, בהם 2 אמריקנים; ובכך מילא את הבטחתו של אובמה, שהכריז בפומבי גזר דין מוות נגד עורף הראשים של המדינה האיסלמית.

התקפות הטרור בפריז התרחשו בשעת השיא של הערב בבירת האורות, ככל הידוע בזמן כתיבת שורות אלו, לפחות ב-3 מוקדים בו זמנית.

באירוע אחד 3 מטעני נפץ התפוצצו בפאב ליד האיצטדיון הלאומי, סטאד דה פראנס, בצפון העיר, שבו התקיים משחק ידידות בין צרפת לגרמניה. הפאב היה מפוצץ באוהדים שלא הצליחו להכנס לאיצטדיון שהיה מלא מפה לפה. המשחק הופסק - אחר כך חודש - ובסיומו הצופים הורדו לכר הדשא (בתצלום למעלה), עד שהמשטרה הצרפתית 'טיהרה' את איזור האיצטדיון מחשש לפצצות נוספות או טרוריסטים שיארבו לאוהדי הכדורגל. במשחק עצמו נכח נשיא צרפת פרנסואה הולנד, שפונה מייד מהמקום.

מוקד אחר היה אולם קונצרטים, "בטקלאן", שבמרכז העיר, בו הופיעה - לפני אולם מלא עד אפס מקום ב-1,500 צופים - להקת הרוק-פאנק הקליפורנית Eagles of Death Metal שהופיעה לאחרונה גם בישראל והצליחה להימלט מהבמה ברגע האחרון. שם נהרגו במרחץ דמים עשרות צופים ונתפסו מאות בני ערובה, שחוסלו בזה אחר זה, עד שיחידת המלחמה בטרור של המשטרה הצרפתית הסתערה על המקום, הרגה את המחבלים ושיחררה את הניצולים.

איזור מסעדות סואן ברובע ה-10 בפריז, היה מוקד אחר שהותקף בירי ע"י הטרוריסטים. באחת המסעדות שהותקפה, Cambodge, נהרגו סועדים רבים.

כרגע שורר מצב חירום בכל צרפת, גבולות המדינה נסגרו ותושבי פריז הוכנסו לעוצר, לראשונה במדינה מאז מלה"ע השנייה.

בכל המקרים, הטרוריסטים לא הותירו ספק על זהותם, מניעיהם ודתם כשליוו את ההתקפות בקריאות "אללה הוא אכבר" ו"נקמה על מה שקורה בסוריה". אחד מהם צעק לפני שחוסל ע"י היחידה ללוחמה בטרור הצרפתית: "אני ISIS".

חגיגה ברשת: פעילי דאע"ש חגגו ברשתות החברתיות - "פריז בוערת" עבר המסר בפייסבוקים ובטוויטרים.

ההתקפה בפריז מתרחשת פחות משנה אחרי מתקפת הטרור שבה נרצחו 20 בני אדם במערכת העיתון הסאטירי "שארלי הבדו" ובמרכול היהודי "היפר כשר", שבוצעה ע"י תומכי המדינה האיסלאמית בפריז.

צפו בדברי נשיא ארה"ב, ברק אובמה, בעקבות מתקפות הטרור המשולבות בבירת צרפת:

 

The President Delivers a Statement on the attacks in Paris


 


דאעש באמריקה:

"תיירות הטרור": אמריקנים בשורות דאעש (וידאו)... כ-100 תיקי חקירה וצווי מעצר בינלאומיים הוצאו ע"י ה-FBI כנגד אמריקנים שידוע עליהם שמשתתפים במעשי הזוועה של הארגון הג'יהאדיסטי בעיראק ובסוריה

המלחמה מבית: דאעש-אמריקה מתחזק... המסוכנים ביותר הם לא המוסלמים-האמריקנים שנמצאים על הכוונת, אלא הלא-מוסלמים שנישבו ב'קסמי' הטרור. כך מנסים לסכל מעשי טרור בארה"ב ע"י אזרחים אמריקניים

גל מעצרים של תומכי המדינה האיסלאמית בארצות הברית... גילויים חדשים על פעילות ה-FBI נגד תאי המדינה האיסלאמית (ISIS) בארה"ב: למרות מעצרים מחוף-אל-חוף, לפחות 200 מוסלמים-אמריקנים נלחמים בשורות דאעש בסוריה

 

לכל הכתבות החדשות

וידאו: The White House / יו טיוב; צילום מסך ומפה מטלוויזיה צרפתית / יו טיוב

 

 

 

הוסף תגובה חדשה