התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ביטחון וטרור

הטרנד החדש במלחמה בטרור בארה"ב: אפליקציית דיווח על חשודים
מאת: נצח שלמון | פורסם: 29.11.2015 14:55
משטרות וסוכנויות מודיעין ומלחמה בטרור מעודדים שיטה חדשה שתאפשר לכל אחד לדווח מיידית באנונימיות על פעילות קשורת טרור, באמצעות אפליקציית סמארטפון חינמית

See Send

נדמה לכם שזיהיתם "חשוד" שעלול להיות "טרוריסט"?

מעתה, תושבי ארצות הברית יכולים לדווח באופן אנונימי על חשדות הקשורים לטרור באמצעות אפליקציית סמארטפון חינמית,  See Sendשמשטרות וסוכנויות מודיעין ומלחמה בטרור מאמצות במהירות ומעודדות את השימוש בה.

בסוף השבוע הודיע מושל ניו יורק, אנדרו קומו, כי מדינתו תחל לתמוך באפליקצייה ועודד את תושבי המדינה להיות עירניים ולדווח ללא היסוס על כל פעילות חשודה, אם באמצעות הודעת טקסט או (עדיף) תמונה.

"כל מידע שיישלח באמצעות האפליקציה יגיע מיידית למחלקת המודיעין במשטרת ניו יורק, שם יעריכו את אמינותו ובהתאם לכך יפעילו את כוחות הביטחון", אמר קומו, הרואה בשיטת דיווח אנונימית זו עוד דרך להתמודד מול איומי הטרור, שמסמנים את ניו יורק כאחת המטרות החמות והמבוקשות שלהם.

האפליקציה, שפותחה ע"י חברת My Mobile Witness וזמינה במכשירי אנדרואיד ו-iOS, כבר אומצה ע"י רשויות החוק במדינות פנסילבניה, וירג'יניה, אוהיו, לואיזיאנה וקולורדו. מדינות רבות נוספות עתידות להתחבר בימים הקרובים.

המערכת מנתבת דיווחים על פעילות חשודה לפי מיקום השולח (אך שומרת על פרטיותו) ומצליבה אותה עם מאגרי מידע משטרתיים ומודיעיניים. המערכת מאפשרת למרכזי איסוף מודיעין ב-CIA וב-FBI, כמו גם במשטרות מקומיות, לקבל, למיין, לחפש ולנתח כל מידע נכנס ולתקשר אותו הלאה לגורמים המתאימים.

אם תרצו, זהו מאין "קו חם" לדיווח אנונימי על פשעים. אך "בכל מה שקשור לטרור, טיפ קטן יכול לספק מידע רב שיכול למנוע טרגדיה", הסביר בכיר בסוכנות החקירות הפדראלית (FBI), אחד הסוכנויות המחוברות לאפליקציה.

לכל הכתבות החדשות

הוסף תגובה חדשה