התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ביטחון וטרור

טרור אסלאמי, ארה"ב והנושא הפלשתיני 

מאת: שגריר (בדימוס) יורם אטינגר | פורסם: 04.04.2016 15:52
למרות מדיניות פרו-איסלאמית של נשיא ארה"ב ברק אובמה, גדל מספר תאי הטרור רדומים בארה"ב ומתרחבת פעילות הטרור האסלמי בארה"ב

הנשיא אובמה

לפי תפיסת עולמו של נשיא ארה"ב ברק אובמה, העניין הפלשתיני עומד ברומו של העולם המוסלמי, ומהווה מקור לתסכול המלבה אלימות בכלל וטרור אסלאמי בפרט. 

האמנם?

למרות מדיניות פרו-פלשתינית ופרו-איסלאמית של הנשיא אובמה, ולמרות הנחייתו להוציא כל התייחסות לאיסלאם מספרות ההדרכה של זרועות הלוחמה בטרור, גדל מספר תאי הטרור רדומים בארה"ב ומתרחבת פעילות הטרור האסלמי בארה"ב.

בשנים 1983-1982 לחץ הנשיא רונלד רייגן בברוטליות על ישראל להימנע מעקירת אש"פ מלבנון, אך הטרור האסלאמי רצח 300 חיילי מארינס בפיצוץ שגרירות ארה"ב ומפקדת המארינס בביירות.

ב-1998 וב-2000 לחץ הנשיא ביל קלינטון על ישראל להרחיב את הויתורים לפלשתינים, והפך את ערפאת למבקר הזר התכוף ביותר בבית הלבן, אך הטרור האסלאמי רצח 300 איש בפיצוץ שגרירויות ארה"ב בקניה וטנזניה, ועוד 17 חיילים אמריקאים בפיצוץ המשחתת האמריקאית ‪USS Cole‬ בנמל עדן שבתחמן.

בסוף שנת 2000 ניסה קלינטון לסחוט מישראל ויתורים בנושאי ירושלים ו"טענת השיבה", אך הטרור האסלאמי עסק בתכנון מבצעי ה-11 בספטמבר.

השטן הגדול, השעיר לעזאזל 

הנשיא אובמה צדק כאשר אמר באוניברסיטת קהיר ביוני 2009: "האיסלאם הוא חלק בלתי-נפרד מהסיפור האמריקאי".

ואכן, הטרור האסלאמי רודף את ארה"ב מאז הקמתה ב-1776, כאשר פיראטים מוסלמים שדדו אוניות אמריקאיות. הנשיא האמריקאי הששי, ג'והן קווינסי אדאמס, חקר את האסלאם וקבע שהוא מבטא פאנטיות ועויינות שורשית ל"כופרים", כפי שקבע במאה ה-19 חוקר האיסלאם מאוניברסיטת ניו יורק, פרופ' ג'ורג' בוש, מאבות משפחת בוש.

ארה"ב היא "השטן הגדול" בעיני הטרור האסלאמי  ובעיני משטרים מוסלמים המפירים את זכויות האדם מאז המאה ה-7 לספירה, מכיוון שהיא אב-טיפוס של זכויות האדם, המכשול הקשה ביותר בדרכם להגמוניה אזורית ועולמית, ולכן היא השעיר לעזאזל המואשם בחוליי החברות המוסלמיות.

הטרור האסלאמי משוכנע שניצחונו באפגניסטן גרם לקריסת ברה"מ, וכי הניצחון על ארה"ב יהיה קל יותר לאור הנסיגות האמריקאיות מוייטנאם, איראן, לבנון, סומליה ולוב, הנסיגות האפשרוית מאפגניסטן ומעיראק, והרגישות האמריקאית לפיגועי טרור.

הטרור האסלאמי מתעודד מהצהרות אובמה ויועציו , שאין טרור אסלאמי כי האסלאם היא דת שלום; שאין טרור ג'יהאדיסטי כי הג'יהאד הוא תהליך לטיהור הנשמה; שעל ארה"ב לנהל מו"מ ולא מלחמה עם משטרים פורעי-חוק; ש"האחים המוסלמים" אינו ארגון טרור; שאין פתרון צבאי לטרור; ושיש להכיל את הטרור ולא להכניעו.

הנחות יסוד שגויות מובילות למדיניות ודרכי פעולה שגויים, המשחקים לידי הטרוריסטים.

עקרונות "האחים המוסלמים"

לדעת פרופ' פואד עג'אמי, מגדולי המזרחנים בעולם: "הטענה שאי-פתרון הבעייה הפלשתינית מזין את הטרור האסלאמי, מבטאת את אי-הבנת האיסלאם.... שום יוזמת שלום אמריקאית לא תמתן את הלהט לעקירת ארה"ב מהמזרח התיכון". לטענת עג'אמי, הטרור האסלאמי נובע מעקרונות "האחים המוסלמים" הרואים בארה"ב את האיום המוסרי החמור ביותר על דת האיסלאם.

האם יש הגיון בהנחה שמשטרים מוסלמים עריצים, המשתמשים בטרור מאז המאה השביעית ככלי מרכזי במלחמות מול אויבים מוסלמים מבית ומחוץ, לא ישתמשו בטרור מול ארה"ב – "הכופר היהיר והשטן הגדול"?!

הטרור האסלאמי מהווה סכנה ברורה, מיידית וגוברת לארה"ב ולעולם החופשי ללא קשר לסכסוך הערבי-ישראלי, העניין הפלשתיני ומדיניות וקיום ישראל, שהם גורמים משניים בסדר העדיפויות האיסלאמי.

יורם אטינגר מגיש בארה"ב הרצאות בנושאי יחסי ישראל-ארה"ב, דמוגרפיה ערבית-יהודית, העניין הפלסטיני והמזרח התיכון. לתיאום הרצאות כיתבו אל: [email protected]

לכל הכתבות החדשות

צילומי מסך מיו טיוב

הוסף תגובה חדשה