התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ביטחון וטרור

הגנה עצמית? לא בכל מקרה החוק יגן עליך, גם לא בארה"ב
מאת: מערכת ILUSA | פורסם: 03.04.2017 13:51
תושב טקסס, שהבחין בשני אלמונים ערולי פנים תוקפים את ארוסתו, הוציא את אקדחו והבריח אותם ביריות, מה קרה לאחר מכן?

ארוסתו של ג'רמיה מורין עמדה להיכנס בחזרה לביתה בטקסס ביום שישי האחרון (31 במרץ) כשלפתע שני אלמונים, עטויי מסכת סקי, ניסו לתקוף את המשפחה השלווה. על פי עדויות של עוברים ושבים אחד התוקפים אחז את האישה בצווארה וניסה לגרור אותה בניגוד לרצונה. מורין לא הסס, ומיהר להגן על משפחתו באמצעות אקדח שהחזיק ברישיון. הוא ירה מספר יריות אזהרה לעבר האלמונים, אך לא הסתפק בכך.

התוקפים, שהחלו להימלט לעבר הרחוב ההומה, נחרדו כאשר מורין המשיך ורדף אחריהם והמשיך לירות – למרות נוכחותם של עוברים ושבים שנמלטו למקומות מסתור. התוקפים נמלטו וזהותם לא ידועה, אך כאשר הגיעה המשטרה למקום – דווקא הארוס הוא זה שהובא למעצר, והואשם לאחר מכן בתקיפה, כעבירה מדרגה שלישית.

דווקא בטקסס בה קיימים חוקים מקלים בשימוש בנשק להגנה עצמית

בטקסס, אם אדם מותקף בעצמו, הוא מבחין באדם אחר מותקף, יהיה רשאי להשתמש בנשק על מנת להבריח את התוקף, ואף לירות בו למוות במקרה של סכנת חיים. במקרים של תקיפה מינית, חטיפה, שוד, הצתה או כפריצה לבית – עדיין מאפשר החוק לכל בעל אקדח או רובה ברישיון להשתמש בנשקו על מנת לבלום תוקף פוטנציאלי. אז מדוע דווקא רומין, שפעל לטענו לפי החוק, נעצר?

למרות שהחוק בטקסס מאפשר לאדם להגן על עצמו, הירי לעבר האלמונים, ברחוב הומה אדם, סיכן את העוברים ושבים. כתב האישום כנגד מורין התבסס על "ירי ללא הבחנה" באזור פומבי מאוכלס. גם הטענות לירי מתוך הגנה עצמית, במדינה הנחשבת למתירנית יחסית בחוקים הנוגעים לשימוש ואחזקת נשק, לא סייעו למורין במקרה זה.

הוסף תגובה חדשה