התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ביטחון וטרור

ויכוח עם החמות בטקסס הוביל לטרגדיה שעלתה בחייהם של 26 אנשים
מאת: אור לאור שטרן | פורסם: 06.11.2017 13:14
מזעזע: מה גורם לחייל לשעבר להיכנס לכנסייה ולירות ללא הבחנה באזרחים, מרביתם ילדים? זו השאלה ששואלת עצמה אמריקה היום

אדם נכנס לכנסיה ויורה ביושבים המתפללים. מרביתם ילדים. תסריט שנראה בתחילה כעוד פיגוע של הטרור האיסלמי הסתבר מהר מאד כתוצאה של סכסוך ארוך עם הורי בת זוגו של היורה שהיו חברים בכנסייה.

צילום AP - ירי ללא הבחנה בכנסייה

 

יום ראשון בארה"ב מוגדר כיום חופש. בשעות הבוקר והצהריים רבים נוהרים לאחת מהכנסיות המקומיות לתפילה משותפת. אתמול (ראשון 11.5.17) הפכה הכנסייה השקטה בסאת'לנד ספרינג במדינת טקסס, הממוקמת דרומית מזרחית לעיר סן אנטוניו לזירה עקובת דם, המתאימה לסרטי אקשן ולא לכנסייה המקומית, כאשר נכנס אליה במפתיע דווין פטריק קלי, חייל משוחרר והחל לירות לכל עבר.

 

שעות ארוכות המתינו לפני שהוצאה הידיעה לתקשורת בדבר היורה ומניעיו. אפילו החוקרים התקשו להאמין שהמניע היה סכסוך משפחתי פשוט. היורה, רכש 8 כלי נשק בקולורדו ובטקסס והגיע עם שכפ"ץ ומדים שחורים לכנסייה. מוכן לירות ביושביה.

 

התוצאה טרגית. 26 מתפללים נהרגו באירוע ועוד 20 נוספים נפצעו. בין ההרוגים גם תינוק בן שנה וחצי, ומבוגרים מעל גיל 75, וכן בתו בת ה-14 של הכומר בכנסיה ששהה עם אשתו מחוץ לעיר באותה עת.  תושב העיר המתגורר בסמוך לכנסיה ניסה לחטוף את הנשק מהיורה, אך הוא נמלט ברכבו.  שוטרים שדלקו אחרי היורה, מצאו אותו ללא רוח חיים ברכבו, כאשר עדיין לא ברור אם נהרג מאש השוטרים או שירה בעצמו למוות.

 

הוסף תגובה חדשה