התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ספורט

כוכב הספורט הגדול ביותר בארה"ב הושעה בעוון שימוש בסמים אסורים (וידאו)
מאת: איציק תורג'מן | פורסם: 06.08.2013 16:14
אלכס רודריגז, בעל המשכורת הגבוהה ביותר בליגת הבייסבול, סירב להגיע להסכם עם הנהלת הליגה, ובגיל 38 השעייה ל-211 משחקים כמוה כסילוק לתמיד. עוד 12 הושעו

כוכב הבייסבול האמריקאי אלכס רודריגז

אחד מכוכבי הספורט הגדולים והעשירים ביותר בארה"ב, כוכב קבוצת הבייסבול "ניו יורק יאנקיס", אלכס רודריגז (בתצלום למעלה), נשלח הביתה בעוון שימוש בסמים האסורים בספורט.

השחקן בן ה-38, שמחזיק בחוזה הספורט הגדול ביותר בהיסטוריית הספורט האמריקני, הושעה ל-211 משחקים (בעונת הבייסבול, לא כולל משחקי הפלייאוף, מתקיימים 162 משחקים).

עוד 12 שחקנים בליגה המקצוענית, MLB - בהם 3 אול-סטארים: אברת' קברארה, נלסון קרוז וג'וני פראלטה - הודו באשמת שימוש בסמים אסורים בספורט והושעו ל-50 משחקים כל אחד.

השעייתו של A-Rod כפי שמכונה רודריגז (3rd Baseman) עד עונת 2015-16, היכתה את הליגה ומיליוני מעריציה בהלם, משום שסביר להניח שזה יהיה אקורד הסיום הצורם לקריירה של מי שנבחר ראשון בדראפט של שנת 1993, זכה ב-3 תארי MVP של הליגה, נבחר 14 פעמים למשחק האול-סטאר והוא השחקן בעל המשכורת הגבוהה ביותר בליגה - כ-34 מיליון $ לעונה. כתוצאה מההשעייה רודריגז עלול להפסיד כ-100 מיליון $ שהובטחו לו בחוזהו ארוך הטווח עם היאנקיס.

סירובו להודות בשימוש בסמים, כפי שעשו השחקנים האחרים, הביא להשעייה הארוכה ביותר בתולדות הבייסבול.

אלא שרודריגז הודיע שיערער על ההחלטה והתעקש להצטרף להרכב הקבוצה, לאחר שהחלים מפציעה שהשביתה אותו רוב העונה. הוא לא שיחק במדי היאנקיס מאז סיום העונה שעברה, בה הקבוצה הודחה מהפלייאוף ע"י "דטרויט טייגרס", בסדרה קצרה של משחקים שבהם רודריגז שיחק גרוע במיוחד (3 חבטות ב-25 ניסיונות).

כשעלה לראשונה למגרש היום הוא התקבל בקריאות בוז רמות באיצטדיון בשיקגו.

לפני המשחק רודריגז הודיע שיפנה לבית משפט אזרחי כדי להוכיח את חפותו. אם ינהג כך, אומרים משפטנים, הוא יוכל להמשיך לשחק בליגה עד שתתקבל החלטת בית המשפט בעניינו. אולם לא ברור כיצד תנהג בו הליגה וכיצד ינהגו בו קבוצתו והמעריצים. 

צפו בהופעתו הראשונה השנה של רודריגז במדי היאנקיס, ושימעו את תגובת הקהל  למרות נסיונות שדרי היאנקיס והצלמים להצביע על מעט מעריצים שקידמו אותו במחיאות כפיים:

 

...וגם הפטיש היהודי ממילווקי הושעה מבייסבול בשל סמים אסורים (וידאו)... כוכב הבייסבול היהודי - The Hebrew Hammer, רייאן בראון, בנו של ישראלי-אמריקני ניצול שואה, שהושעה השבוע מהליגה עד לסוף השנה בשל שימוש בסמים אסורים, סובל בימים האחרונים מהתקפות אנטישמיות בכל הרשתות החברתיות. בעבר הוא התגאה בדוגמא שהוא מהווה לבני נוער יהודים רבים, אבל חגים יהודיים הוא לא חוגג

 

האם לא נשאר בעולם ספורטאי נקי מסמים?!... עולם האתלטיקה מזועזע מהשעייתו של האצן האמריקני טייסון גיי (30), "האיש השני הכי מהיר בעולם", אחד האתלטים הנערצים ביותר בארה"ב, שבדמו נמצאו סמים אסורים בדרכו לאליפות העולם במוסקבה. "עשיתי טעות וסמכתי על אדם שהיטעה ואיכזב אותו", אמר גיי, חבר קולני בוועדה האמריקנית למלחמה בסמים בספורט

 

לכל חדשות הספורט מארצות הברית

 

לעמוד הראשי

צילום: Keith Allison / ויקיפדיה; וידאו: FirstLeakTV / יו טיוב

 

הוסף תגובה חדשה