התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ספורט

ישראלי שלישי "ישתחל" לליגה הטובה בעולם?
מאת: מערכת ILUSA | פורסם: 23.08.2013 00:51
אחרי עומרי כספי וגל מקל, גם ליאור אליהו חולם על ה-NBA ומעוניין לנצל את המומנטום שיצרו השניים כדי למצוא קבוצה לעונה הקרובה. מינסוטה מחזיקה בזכויות עליו

ליאור אליהו"נס מקל" מספר 2? אליהו שוב עזב את מכבי וחולם על הזדמנות ב-NBA

עד לא מזמן נראה היה שבעונה הקרובה לא יזכו הישראלים חובבי ה-NBA ליהנות מנוכחותו של ישראלי בליגה. אלא שאז נסגרו, בזה אחר זה, חוזיהם של גל מקל ועומרי כספי בדאלאס וביוסטון בהתאמה וכעת מתגברות השמועות על ישראלי שלישי שיצטרף אליהם. מדובר בליאור אליהו, שנבחר בדראפט על ידי אורלנדו כבר ב-2006 אך מאז לא הצליח להשיג חוזה בליגה הטובה בעולם.

כעת, כשזכות הראשונים להחתמתו מצויות בידיה של מינסוטה ואחרי ששוחרר ממכבי תל אביב, אליהו בודק שוב את האפשרות להצטרף לאחת מהקבוצות בליגה ומקווה ליהנות מהמומנטום החיובי שיצרו הקיץ מקל וכספי.

מדובר בחלום ריאלי אך עדיין רחוק ממימוש, מכמה סיבות: אליהו יהיה בן 28 בשבוע הבא, קצת אחרי שיא הקריירה כנראה, בעוד שמקל וכספי צעירים ממנו בשלוש שנים. בנוסף, נושא השכר עשוי להתברר כבעייתי, מכיוון שגם אם תגיע הצעה מקבוצת NBA היא תהיה כנראה בשכר המינימום הנהוג בליגה, בעוד שקבוצות אירופאיות בהחלט עשויות לשלם לישראלי משכורת גבוהה בהרבה.

מלאגה הספרדית הוזכרה כמועמדת רצינית לקלוט את פורוורד נבחרת ישראל. כזכור, אליהו כבר שיחק בספרד, במדיה של קאחה לאבורל במהלך עונת 2009-10 ואף זכה עמה באליפות.

נציגיו של השחקן כבר ביקשו מראשי מינסוטה לשחררו במקרה שאכן יקבל הצעה אטרקטיבית מקבוצת NBA אחרת ונראה כי אם הצעה כזו אכן תגיע, הטימברוולבס לא יעמדו בדרכו, אם כי הם עשויים לדרוש את ביצועו של טרייד כלשהו עבור שחרורו. עכשיו רק נותר לחכות ולראות האם אליהו יצליח לחולל "נס מקל" קטן נוסף ולהשיג הצעה שכזו, במה שנראה כהזדמנות האחרונה שלו בהחלט להצטרף לליגה של הגדולים.

הדרבי הישראלי הראשון - כבר ב-1 בנובמבר

- חזרה לעמוד הספורט

צילום מסך: יוטיוב/Euroleague

הוסף תגובה חדשה