התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ספורט

בקרוב בכל ארה"ב: מירוץ שוורים כמו בספרד (וידאו)
מאת: איציק תורג'מן | פורסם: 26.08.2013 01:49
בסוף השבוע אלפים בווירג'יניה שילמו 75$ בשביל החוויה לברוח מפני שור שועט. מירוצים נוספים ייערכו בכל רחבי המדינה בנסיון ליצור ענף ספורט בידורי חדש

 

 

מירוץ שוורים הוא חתיכת תרבות ספרדית שנמשכת כבר מאות שנים ומתרחשת מדי שנה בפמפלונה כחלק מפסטיבל סן פרמין (San Fermin). אבל האמריקאים חושקים גם הם ב'ספורט' העממי הזה ובסוף השבוע התקיים מירוץ השוורים הראשון בארה"ב, בפארק בווירג'יניה - ואלפים שילמו כדי להשתתף בו או לפחות לצפות בו.

ההיסטוריה האמריקאית החדשה הושקה בעיר Dinwiddie שמדרום לריצ'מונד. כאן המירוץ לא התקיים ממש ברחובות, כמו בספרד, אלא במסלולי איצטדיון שהוקם לשם כך בפארק רחב מימדים. גדרות בטיחות איבטחו את הצופים, ופתחים בהם איפשרו לרצים שאזל כוחם להתחמק אל מחוץ למסלול השוורים המסתערים. בנוסף להימלטות מהשוורים, התקיימה גם מסיבת השלכת עגבניות (על הרצים), שגם היא חלק מהמסורת הספרדית.

המסלול היה קצר יחסית - כרבע מייל. בכל 'מיקצה' השתתפו כ-500 איש שאחריהם רדפו תריסר שוורים עצומי מימדים, שנאספו במיוחד לצורך המירוץ. השתתפות פעילה במירוץ עלתה 75 $ לאדם, וכל המיקצים התמלאו עד אפס מקום.

מירוצי שוורים - מעכשיו גם בארה"ב

בעקבות הצלחת האירוע, החברה שהפיקה אותו, Great Bull Run, מתכוונת להריץ שוורים בחודשים הקרובים בעוד 9 אירועים שיתקיימו בטקסס, פלורידה, קליפורניה, מיניסוטה, אילינוי ופנסילבניה.

וכדי להרגיע את לוחמי צער בעלי חיים, לדברי דובר החברה רופאים וטרינירים השגיחו על האירוע כדי לוודא שלא תיגרם שום פגיעה לשוורים.

"זה היה מרגש מאוד", אמר אחד הרצים, דן וולקר (43), שלבש בגדים לבנים וצעיף אדום, בדיוק כמו שנוהגים בספרד הרחוקה. "לרוץ לפני שור עצום מימדים, זו חוויה של פעם בחיים".

 

כל הסיפורים החדשים מאמריקה
 

כל הסיפורים החמים על ישראלים בארצות הברית: ישראלים באמריקה בחדשות, בעסקים, בחברה, בפוליטיקה, בפילנטרופיה
 

לעמוד הראשי

 

וידאו: kornbread98 / יו טיוב; צילום מסך: wavy / יו טיוב

 

הוסף תגובה חדשה