התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ספורט

נדאל השלים את הקאמבק לניו יורק עם זכייה ב-US OPEN
מאת: ILUSA ספורט | פורסם: 10.09.2013 07:38
אחרי שנעדר מהטורניר אשתקד בגלל פציעה, חגג הטניסאי הספרדי (2 בעולם) בפלאשינג מדו בפעם ה-2 בקריירה עם 1:3 משכנע על דג'וקוביץ' בגמר – וגראנד סלאם מס' 13

רפאל נדאל ונובאק דג'וקוביץ'
קרב ענקים, שסיפק בין היתר "ראלי" בלתי נשכח. פדרר ודג'וקוביץ'

כשהקריירה של רוג'ר פדרר דועכת במהירות ובזמן שאנדי מארי עדיין מנסה להחליט אם הוא שייך לליגה של הגדולים באמת, אין גמר גדול יותר לטורניר גראנד סלאם מזה שאירחה העיר ניו יורק בשני בערב. נובאק דג'וקוביץ', מספר 1 בעולם, מול סגנו נכון להיום – רפאל נדאל. אלא שבניגוד לדירוג העולמי, ידו השמאלית של הספרדי הייתה על העליונה הפעם, עם ניצחון מרשים 1:3 וזכייה שנייה ב-US OPEN.

בשנה שעברה צפה נדאל בטורניר היוקרתי מהבית, בעקבות פציעה בברכו. רבים הספידו את רפא בעבר בעקבות בעיות הברכיים מהן סבל לאורך השנים, אך השור ממיורקה תמיד מתאושש ובגדול. הסרבי המצוין, שכאמור מדורג מעליו, לא הצליח לעצור את נדאל במפגש ה-37 (!) בין שני הענקים. עבור המדורג 2 בעולם, היה זה הניצחון ה-22 על היריב המושבע. כנראה שהטבלה כן משקרת לעיתים.

"מכמה סיבות, זו כנראה העונה הכי אמוציונאלית שהייתה לי בקריירה", הודה בסיום נדאל בן ה-27, שכאמור השלים קאמבק מרשים מפציעה נוספת וחזר לזכייה שנייה בגראנד סלאם האמריקני, בו זכה לראשונה ב-2010. "הרגשתי שעשיתי הכל נכון והרווחתי את הצ'אנס שלי פה, אבל לא חשבתי שיקרה דבר כזה". בסופו של דבר, הניצחון היה מרשים: 2:6 במערכה הראשונה, 4:6 בשלישית ו-1:6 מוחץ ברביעית. דג'וקוביץ' רק השווה זמנית עם 3:6 בשנייה. באותה מערכה, אגב נרשם "ראלי" מטורף של 54 חבטות רצופות בין השניים. אלפי הצופים בפלאשינג מדו התענגו על כל אחת מהן, כמו גם על מזג האוויר הנפלא.

זהו תואר הגראנד סלאם ה-13 בקריירה המופלאה של רפא ואחרי עוד תצוגת מדהימה של אופי וקשיחות מנטלית, מעטים יסכימו להמר נגד האפשרות שישבור את שיא הזכיות של רוג'ר פדרר (17). בשנים הקרובות הוא ינסה לעבור את פיסטול פיט סמפראס האגדי (14 זכיות) ולהתקרב לשווייצרי, שעד לא מזמן היה נראה כשליט הבלתי מעורער של הטניס העולמי ולפתע מביט ביריבו הצעיר מתקרב אליו בצעדי ענק.

ה-NFL חוזרת: זה הזמן לתת לפוטבול הזדמנות

- חזרה לעמוד הספורט

צילום מסך: יוטיוב/HQFootball05 

הוסף תגובה חדשה