התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ספורט

מונדיאל 2014: ארה"ב שוב עלתה, ישראל כרגיל בחוץ
מאת: ILUSA ספורט | פורסם: 11.09.2013 11:45
הצפוי הפך לעובדה מוגמרת עבור שתי הנבחרות: בזמן שבארץ ליקקו את הפצעים אחרי תיקו ביתי מביך והפסד ברוסיה, האמריקנים ניצחו את מקסיקו 0:2 וחגגו העפלה נוספת

כדורגלני נבחרת ארה"ב

אפילו קובי בראיינט התלהב. שחקני ארה"ב חוגגים את העלייה למונדיאל

פגרת משחקי הנבחרות בכדורגל העולמי הסתיימה השבוע בהעפלתן הסופית של כמה נבחרות גדולות לגבי העולם הקרוב, שייערך בקיץ 2014 בברזיל. אחת מאותן נבחרות הייתה ארה"ב, שגברה באמצע השבוע על היריבה הגדולה מקסיקו 0:2 והבטיחה את מקומה במונדיאל בפעם השביעית ברציפות.

עבור אוהדי הכדורגל בישראל, היה זה שבוע עגום בהרבה. תקוות רבות תלו בארץ בנבחרת של אלי גוטמן, שרק לפני כ-3 חודשים חודשים שיחקה בניו יורק במסגרת הכנותיה למשחקים מול אזרבייג'אן ורוסיה. אלא שה-1:1 הביתי המביך עם האזרים במוצ"ש הוציא את הרוח מהמפרשים וההפסד 3:1 ברוסיה קבע סופית: ישראל תצפה גם במונדיאל הקרוב מהבית.

כאמור, הנבחרת של יורגן קלינסמן השלימה בשלישי בערב את המשימה כמצופה עם ניצחון חלק על מקסיקו. אדי ג'ונסון כבש את השער הראשון אחרי 49 דקות בנגיחה מכדור קרן. לנדון דונובן סגר את הסיפור בדקה ה-78 כשדחק פנימה כדור רוחב שבא מימין והחגיגות באדום-כחול-לבן החלו, כולל קריאות ה-U-S-A!  המסורתיות. כ-25,000 אוהדים דחפו את הנבחרת המקומית בקולומבוס, אוהיו.

"זהו ערב עצום עבורנו", סיכם בהתרגשות המאמן הגרמני של הנבחרת המארחת. "כשאתה מעפיל לגביע העולם זהו ציון דרך ענקי". החלוץ קלינט דמפסי הוסיף: "הענף ממשיך לצמוח בתוך הספורט האמריקני, אנחנו משתפרים כל הזמן וחשוב שנצליח גם בברזיל כדי שתהיה לכך המשכיות". האמריקנים הבטיחו את מקומם באחד משני המקומות הראשונים בבית המוקדמות, ביחד עם קוסטה ריקה. מקסיקו המאכזבת נמצאת בסכנה ממשית של הדחה מהטורניר הקרוב.

בעוד שחובבי הכדורגל בארה"ב חוגגים (אפילו קובי בראיינט צייץ בטוויטר: "ערב גדול לארה"ב"), בישראל התעסקו בימים האחרונים בכישלון האחרון בשרשרת האינסופית של כישלונות הנבחרת ובעתידו של גוטמן. כעת מסתמן כי המאמן, שמונה רק לפני פחות משנתיים והוביל את הנבחרת בקמפיין אחד בלבד, יסיים את תפקידו. מאמן הנבחרת בעבר אברם גרנט מועמד לחזור לתפקיד, כשגם האופציה של מאמן זר עלתה שוב על הפרק. 

נדאל השלים את הקאמבק לניו יורק עם זכייה ב-US OPEN

- חזרה לעמוד הספורט

צילום מסך: יוטיוב/Ramires Sanches

הוסף תגובה חדשה