התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ספורט

6 אירועים שכיף לראות באולימפיאדת החורף
מאת: איציק תורג'מן | פורסם: 08.02.2014 23:48
נכון שספורט חורפי פחות מעניין את הישראלי הממוצע, אבל בשבועיים הבאים יהיה קצת קשה להתחמק מאולימפיאדת החורף בסוצ'י, רוסיה. מדריך למתענייןנכון שספורט חורפי פחות מעניין את הישראלי הממוצע, אבל בשבועיים הבאים יהיה קצת קשה להתחמק מאולימפיאדת החורף (Olympic Winter Games)  בסוצ'י, רוסיה.

הנה כמה מאירועי וכוכבי האולימפיאדה שכיף לראות גם אם לא כל כך מבינים את הניואנסים.

החלקה על הקרח - זוגות

במילים אחרות, ריקוד על הקרח, אחד האירועים הפופולריים באולימפיאדת החורף, כשהשיא יהיה קרב הענקים הצמוד בין זוג האמריקנים מריל דיוויס וצ'רלי ווייט (זוכי אליפויות העולם ב-2011 וב-2013) והזוג הקנדי טסה וירטו וסקוט מויאר, האלופים האולימפיים מאולימפיאדת החורף הקודמת שהתקיימה בוונקובר. 


השידור המרכזי ב-17 בפברואר.

החלקה מהירה לק"מ ו-1.5 ק"מ - גברים

הכוכב בתחום הוא שאני דיוויס, שהפך ב-2006 לשחור הראשון בהיסטוריה שזכה במדליית זהב אולימפית באולימפיאדת החורף, כשניצח בהחלקה מהירה ל-1,000 מטר ולמחליק הראשון ששחזר זכייה כזו ב-2010. אם יצליח לזכות בזהב באחד המירוצים הוא יהפוך לאגדה.
השידור המרכזי של ההחלקה המהירה לק"מ -  ב-10 בפברואר.

השידור המרכזי של ההחלקה המהירה לק"מ-וחצי -  ב-15 בפברואר.

הוקי קרח - גברים

יש NHL (ליגת ההוקי קרח האמריקנית-קנדית) ויש אליפויות עולם, אבל הטורניר האולימפי הוא עדיין האירוע הבינלאומי המרכזי בתחום הזה. בתחום זה שמים עין על רוסיה, מעצמת הוקי קרח, שלא זכתה בזהב אולימפי כבר 22 שנים, והשנה מנהיג אותה אלכס אובצ'קין, שלוש פעמים MVP ב-NHL וכובש השערים המוביל בליגת ההוקי האמריקנית-קנדית. מול רוסיה תתייצב קנדה החזקה, האלופה האולימפית. אבל הצ'כים, הסלובקים, השבדים והאמריקנים מגיעים גם הם עם כוכבים כבדים, ומתכוונים להלחם על הגביע. 


השידור המרכזי יהיה גמר הגברים ביום האחרון של אולימפיאדת החורף - ב-23 בפברואר.

סנו-בורדינג

הענף צובר אהדה הולכת וגדלה בעיקר אצל צעירים וחובבי 'אקסטרים', ומשתתפיו נעשים נועזים יותר ויותר מאולימפיאדה לאולימפיאדה. הפוקוס הוא על שון ווייט 'המשוגע', אלוף 2 האולימפיאדות האחרונות, הילד הרע של הענף, נגן בלהקת רוק, הנוהג להסתבך בקטטות אלימות ולבחון ללא שמץ פחד את גבולות יכולות ענף הספורט הזה.


השידור המרכזי - גמר הגברים, ב-11 בפברואר.

החלקה במורד (downhill), גברים


שלושה מחליקים יילחמו בשלג על הזהב: אקסל לונד סבינדל הנורווגי, אחד המחליקים האלפינים הגדולים של תקופתנו, אלוף עולם ואלוף אולימפי לשעבר, שחוזר למסלול לאחר פציעה אכזרית; דידייה ד'פאגו, האלוף האולימפי משווייץ; ובודה מילר, האמריקני הוותיק בן ה-37, שכוחו עדיין בשוקיו.


השידור המרכזי - ב-9 בפברואר.

קפיצות סקי, נשים


רק אחרי מאבקים שהגיעו לבתי משפט ולחץ ממושך, הסכים הוועד האולימפי לאפשר לנשים, לראשונה בהיסטוריה של אולימפיאדת החורף, לבצע קפיצות סקי. אלופת העולם שרה הנדריקסון האמריקנית והיפנית הצעירה סרה טקאנשי בת ה-17, צפויות לבצע קפיצות עוצרות נשימה.


השידור המרכזי - ב-11 בפברואר.

עקצו בלוס אנג'לס וברחו לישראל... ה-FBI הוציא צווי מעצר בינלאומיים נגד 2 סוחרי אלקטרוניקה ישראלים-אמריקנים, הנאשמים בהונאת 3 בנקים, מהם משכו במשך 4 שנים אשראי של 38 מיליון דולר, שלא הוחזר
 

 

אוניברסיטת ניו יורק לחצה - והחוק שאיים להחרים אקדמאים מחרימי-ישראל נבלם... השמחה היתה מוקדמת: החוק שנועד למנוע מימון מאוניברסיטאות התומכות בחרמות על ישראל נבלם בבית הנבחרים. איך זה קרה?

כמה שווה סטנלי פישר?... לקראת כניסתו לתפקיד סגן יו"ר הבנק הפדרלי בארה"ב, נגיד בנק ישראל לשעבר חשף את חשבונותיו האישיים ומתברר שעשה הון שיהפוך אותו לאחד מבכירי הבנק הפדרלי העשירים ביותר
 

האשמה: ישראלי-אמריקני מניו יורק התחזה לסוכן מוסד והוציא במרמה מיהלומנית קשישה 20 מיליון$...שתי בנותיה של אמילי מרטין, יהלומנית עשירה ממנהטן, תובעים את יהודה צדוק שהתחזה בפני אימן הקשישה כאודי גפן, אחד מ-5 סוכני המוסד הבכירים, ו'סידר' לה עסקות
 

 

למוסף ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות, בחברה ובפוליטיקה, בהיי-טק ובפילנטרופיה

לכל הסיפורים החמים מאמריקה

לעמוד הראשי - כל הכתבות החדשות

עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום

צילומים: olympic.org

הוסף תגובה חדשה