התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ספורט

לברון ג'יימס "חוזר הבייתה"
מאת: איציק תורג'מן | פורסם: 11.07.2014 18:56
טייקון הכדורסל בחר במאמן הישראלי-אמריקני דיוויד בלאט, שבעונתו הראשונה כמאמן ראשי ב-NBA קיבל 4 בחירות דראפט ראשונות. הציפיות בקליבלנד נוסקות לשמיים

לברון ג'יימס חוזר לקליבלנד

הודעת טייקון הכדורסל לברון ג'יימס - יש אומרים, השחקן הטוב ביותר בעולם, כי הוא חוזר ל'קליבלנד קאבלירס' - תפסה את המאמן הישראלי-אמריקני דייויד בלאט, שיאמן את הכוכב בעונתו הראשונה כמאמן ראשי ב-NBA, כשהוא מנסה להתרכז בהופעת הבכורה שלו במסגרת ליגת הקיץ.

הקאבס יפגשו את מילווקי במבחן הראשון של הבחירה מספר 1 של קליבלנד בדראפט, ילד הפלא אנדרו וויגינס, שינסה להוכיח לכולם שהוא כבר מוכן לליגה של הגדולים. מולו ישחק ג'בארי פארקר, שנבחר במקום ה-2 בדראפט, אחרי שבלאט ויתר עליו כבחירה ראשונה.

בלאט, שהוביל את מכבי ת"א לזכייה באליפות אירופה וקנה לעצמו כרטיס כניסה לליגת הכדורסל הטובה בעולם, יבחן עוד כמה כשרונות צעירים שמתחרים על מקום לצד הכוכב הענק, בהם: אנטוני בנט, אחת התעלומות של ה-NBA, שנבחר במקום ה-1 בדראפט של 2013 ועדיין לא הותיר רושם מיוחד; וסקוטי הופסון, ששיחק באילת, ומנסה להשיג חוזה מבלאט.

במקביל להודעתו הדרמטית של ג'יימס (29), קליבלנד האריכה ב-5 שנים את חוזהו של מי שיהיה הכוכב מספר 2 של הקבוצה, קיירי אירווינג.

וכך, אחרי 4 עונות ב'מיאמי היט', המלך מאס בפלורידה וברח מהחוזה שלו עם הקבוצה. משאיות הקדימו להעביר את חפציו לביתו באוהיו, שם המתינו לו שלטי ענק המפצירים בו לשוב הבייתה, לקליבלנד, לקאבלירס, שם החל את הקריירה המפוארת שלו. והוא נענה.

 

להביא אליפות לקליבלנד

"אני חוזר הביתה", אמר הכוכב. "אני יודע שאני מגיע לקבוצה צעירה עם מאמן חדש, אבל אני מוכן לאתגר. 4 השנים האחרונות עזרו לי להפוך למי שאני - הפכתי לשחקן טוב יותר ולאדם טוב יותר. מיאמי תמיד תהיה הבית השני שלי; בלי הניסיון שצברתי שם לא הייתי מסוגל לעשות מה שאני עושה היום.

"כשעזבתי את קליבלנד", הוסיף, "חיפשתי אליפות וזכיתי בשתיים. המטרה שלי היא לזכות בכמה שיותר תארים, אבל המטרה העיקרית היא להעניק אליפות לקליבלנד. תמיד האמנתי שאחזור לקליבלנד ואסיים שם את הקריירה. פשוט לא ידעתי מתי. לא היה לי ספק שאם אני עוזב את מיאמי, הקבוצה שאחתום בה היא קליבלנד".

כדי לפנות את התקציב הדרוש להחזקת המלך, קליבלנד ביצעה טרייד על 3 שחקנים שלה ושיחררה את ג'ארט ג'ק, סרגיי קראסב וטיילר זלר.

לעומת זאת, בלאט החליט להשאיר את 3 בחירות הדראפט הראשונות של המועדון: אנדרו וויגינס, אנתוני בנט וקיירי אירווינג. בכך, עם הצטרפות השחקן הטוב בעולם, שבעצמו היה בחירת מספר 1 בדראפט, מחזיק בלאט בסגל שלו 4 בחירות דראפט ראשונות.

בלאט מבין, כי הציפיות ממנו נוסקות לשמיים. מאז העונה האחרונה של לברון ג'יימס קליבלנד לא עלתה 4 שנים לפלייאוף, ולאחרונה הופיעה בפלייאוף לפני 5 שנים והפסידה בחצי הגמר לבוסטון.            

 

צילום: Keith Allison / פליקר / ויקיפדיה

הוסף תגובה חדשה