התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ספורט

מחמם לב: מחליקת הקרח היהודיה עשתה עלייה
מאת: הילה שחר | פורסם: 11.07.2014 21:20
אמנדה גלאב, בת 17, ממחליקות הקרח המובילות והמבטיחות בארה"ב, החליטה לעשות עלייה ולהחליק על קרח בישראל החמה

המחליקה על הקרח הישראלית-אמריקנית אמנדה גלאבאמנדה גאלב באליפות ארה"ב בהחלקה על קרח בפניקס, אריזונה

אמנדה גלאב נחשבת לאחת ממחליקות הקרח המבטיחות בארצות הברית, מאז שזכתה במדליית ארד באליפות ארה"ב ב־2012 בהיותה בת 14. אך אמנדה החליטה לעזוב הכל מאחוריה - ובגיל 17 היא עושה עלייה.

אמנדה, חברת נבחרת ארה"ב בהחלקה על הקרח, הצטרפה מייד עם הגעתה לישראל לנבחרת ישראל להחלקה על הקרח, ובדצמבר הקרוב היא מתכננת להתחרות באליפות ישראל בחולון כשהיא אזרחית ישראלית.

"קבלת אזרחות ישראלית היא כבוד גדול עבורי ועבור משפחתי, שנתנה לי גיבוי מלא בהחלטתי", סיפרה אמנדה. "אני מתרגשת מאוד לייצג את מדינת ישראל ברמות הבינלאומיות הכי גבוהות".

חלק חשוב בהחלטתה לעשות עלייה היא מייחסת למאמן שלה בארה"ב בשנים האחרונות, איגור סמוהין, לשעבר מאמן נבחרת ישראל בהחלקה על קרח ומחליק אולימפי בעצמו. הוא 'הדליק' אותה וקישר אותה עם צוות האימון שיעבוד איתה בישראל.

אמנדה היא נערה מאמינה ומייחסת את ההצלחות שלה על הקרח לאלוהים, אבל גם לכל אלה שהאמינו בחלומות שלה.

היעד שהוצב למחליקה הנאה: ייצוג ישראל באולימפיאדה בדרום קוריאה ב־2018.

ולעתיד הרחוק: לאחר שתסיים את הקריירה התחרותית שלה, אמנדה רוצה להמשיך בהחלקה אמנותית בהופעות ולאמן את הדור הבא של מחליקי הקרח בישראל. 

"עלייתה של אמנדה היא דוגמה מצוינת נוספת לאיכותם של העולים מצפון אמריקה, המגיעים לארץ מתוך בחירה ורצון לתרום לחברה הישראלית, כל אחד בדרך המיוחדת שלו", אמר ארז חלפון, סגן יו"ר ארגון "נפש בנפש", שהביא את אמנדה לישראל.

 

צילום מסך: Tina Montour/ יו טיוב

הוסף תגובה חדשה