התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ספורט

רגע לפני שהצטרף לחבריו בעזה: הישראלי הראשון ב-UFC רשם נצחון ראשון
מאת: איציק תורג'מן | פורסם: 01.01.2015 07:20
כמה שעות לאחר שהפך לישראלי הראשון שניצח אי פעם בקרב MMA בליגת ההיאבקות האכזרית UFC, נועד המריא מקליפורניה לישראל להצטרף לחבריו הצנחנים

נועד להט (מימין) רגע לפני הקרב השני שלו ב-UFC והראשון שבו ניצחנועד להט (מימין) רגע לפני הקרב השני שלו ב-UFC והראשון שבו ניצח

זה קרה היום בסן חוזה, שבצפון קליפורניה. נועד להט נכנס לזירה כישראלי הראשון המתאבק בליגת ההיאבקות האכזרית UFC - Ultimate Fighting Championship - ושעה קלה אחר כך הפך לישראלי הראשון שניצח אי פעם בקרב MMA - Mixed Martial Arts; וזאת בהתמודדות השנייה בלבד שלו בליגה.

לאחר נצחונו, נועד התעטף בדגל ישראל והקיף איתו את הזירה. את נאום הנצחון שלו פתח בעברית: "תודה רבה, אבא ואמא, לא הייתי כאן בלעדיכם".

כאשר נשאל בשידור החי ב"פוקס" ע"י המנחה המפורסם ולוחם העבר ג'ו רוגן, איך הוא מרגיש לנוכח המצב בישראל, השיב נועד: "אין לי ברירה אלא לחזור הביתה. ברור שאני לא רוצה להילחם. ברור שאני מעדיף להיות כאן, בקליפורניה. אבל יש דברים שחייבים לעשות. יש לי משפחה שצריכה לברוח מטילים ואני חייב להגן על הבית שלי. כחייל קרבי, אין דבר שאני רוצה יותר משלום, לא רוצה לראות עוד הרג ועוד מלחמה... שהדם היחידי יהיה כאן, בזירה".

לא עברו כמה שעות, ונועד, צנחן במילואים שמתאמן וחי בקליפורניה, עלה על מטוס לישראל - ומתכוון לנסוע מיד מנתב"ג ולהצטרף לחבריו שגוייסו ומוצבים בפאתי עזה, בדרכו למלחמה האמיתית.

נועד להט בעבודה: מזירת הקרב בסן חוזה - היישר לצוק איתן בעזהנועד להט בעבודה: מזירת הקרב בסן חוזה - היישר לצוק איתן בעזה

לאחר קרב סוער, נועד - המכונה "ניאו", שהתקבל לליגה בקטיגוריית משקל נוצה, גבר על המתאבק הוותיק על סטיבן סיילר, בהחלטת שופטים שהתקבלה פה אחד, אחרי שבקרב הראשון שלו בליגה חטף נוק-אאוט מאותו מתאבק בסיבוב הראשון. הפעם הוא עלה נחוש במיוחד, ומהאגרוף הראשון היה אגרסיבי וחזק והצליח להנחית מספר אגרופים, לשלוח את סיילר לקרשים, לבעוט חזק באפו וגם לנעול אותו בחניקה לקראת סיום הסיבוב השני.

את הסיבוב השלישי סיילר פתח טוב יותר עם נעילה סביב בטנו של להט, אבל אחרי 3 דקות של מאבק להט הצליח להשתחרר. היריב האמריקני ניסה לסגור את הפער בזמן שנותר, אבל היכולת הטובה של להט בשני הסיבובים הראשונים הכריעה את הקרב.

לאחר שתסתיים המלחמה בישראל, נועד ישוב לקליפורניה וימשיך להתאמן לקראת הקרבות הבאים המתוכננים עבורו ב-UFC.

צילומים: פייסבוק

הוסף תגובה חדשה