התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ספורט

"להכות אישה זה לא משהו שגבר אמיתי עושה" (וידאו)
מאת: איציק תורג'מן | פורסם: 09.09.2014 19:27
אמריקה מזועזעת מסרט הווידאו שבו נראה כוכב הפוטבול ריי רייס מכה את ארוסתו (שהפכה מאז לאשתו) עד אובדן הכרה. לאחר שהושעה לצמיתות לא יראה יותר דולר מספורט

 

Ray Rice Fiancee Takes A Punch


 

 

ג'נאי רייס מעולפת בפתח המעלית

היה לו הכל, לריי רייס.

הוא היה כוכב:

חוזה ענק - 3 שנים, 10 מיליון דולר, בליגת הפוטבול האמריקנית (ה-NFL) וחוזה לפרסום נעלי "נייקי".

עמדה בכירה, רץ אחורי, בין שחקני הקבוצה הראשונה, הפותחת, של באלטימור "רייבנס".

אשה יפה, ג'נאי.

הכל נגמר בהרף עין, במטח אגרופים אחד, בפרץ של אלימות שזעזע את אמריקה.

ריי רייס

בסרט וידאו שצולם לפני כחצי שנה במעלית מלון באטלנטיק סיטי בזמן פגרת הליגה, נראה כוכב הפוטבול הבריון חובט ומכה באגרופים במי שהייתה אז ארוסתו, עד שהיא נופלת ומאבדת את הכרתה. כאשר המעלית מגיעה ליעדה, נראה רייס גורר את ג'נאי המעולפת על הרצפה אל מסדרון בית המלון.

תוך פחות מיממה קיבלו הליגה והקבוצה החלטה: להשעות את השחקן מהליגה ומקבוצתו לצמיתות, לבטל את חוזהו ואת כל התשלומים המגיעים לו, ולבטל הסכמי חסויות עליהם חתם בתיווך הליגה.

 ג'נאי רייסמי שנחלצה להגנתו של רייס היא דווקא הקורבן המוכה בסיפור, ג'נאי (בתצלום מימין), שהפכה מאז לרעייתו. היא מאשימה את התקשורת ב"סיוט" שמוטט את בעלה ואותה: "הם גרמו לנו לחיות מחדש רגע בחיינו שאנחנו מתרחטים עליו בכל יום... הם לקחו מהגבר שאני אוהבת משהו שהוא קרע את התחת עבורו במשך כל חייו. וכל זאת במטרה להשיג רייטינג. אם הכוונות היו להכאיב לנו, לבייש אותנו, לגרום לנו להרגיש בודדים ולקחת מאיתנו את כל האושר - זה הצליח בגדול... רק שתדעו שאנחנו נמשיך לצמוח ולהראות לעולם מהי אהבה אמיתית".

את הפרשה חשפה תכנית הרכילויות TMZ. הסתבר, כי ליגת ה-NFL כבר חקרה את הפרשה, מבלי שראתה את הווידיאו המדובר, והענישה אותו בצורה קלה יחסית: הוא הושעה במהלך הפגרה מ-2 משחקים.

אולם גילוי סרט ההכאה, שהציג את האירוע במלוא חריפותו ואלימותו, לא הותיר ברירה, לא ל"רייבנס" שאיבדו את אחד השחקנים הטובים ביותר שלהם; ולא לליגה, שהודיעה לאחרונה שהיא מחריפה משמעותית את העונשים שלה נגד שחקנים שהואשמו בתקיפה פיזית או מילולית של אזרחים.

אפילו הנשיא אובמה פירסם הודעת גינוי מזועזעת על המעשה: "כמו כל אמריקני אני מאמין שאלימות במשפחה היא בזויה ובלתי מתקבלת על הדעת... להכות אישה זה לא משהו שגבר אמיתי עושה. ואין זה משנה אם האלימות מתרחשת לעיני הציבור - או, לעתים קרובות מדי, בדלתיים סגורות. עצירת אלימות במשפחה היא משהו שהוא הרבה יותר גדול מפוטבול".

ומה יש לרייס להגיד? "עשיתי את הטעות הגדולה בחיי ואני רוצה לכפר עליה".

וכך גם אמר הקומישינר של הליגה: "עשיתי טעות, אך למזלי תיקננו אותה".

בקרו באתר החדש באנגלית IsraelUSA.net

וידאו וצילום מסך: ‪Cory mcclanahan מ-TMZ / יו טיוב

צילום מסך ג'נאי: ‪Complex /יו טיוב
צילום מסך רייס: NFL/ יו טיוב

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה