התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ספורט

הבעלים והג'וקי שעשו היסטוריה במירוץ הסוסים בבאלמונט: "ניצחנו בזכות הרבי מלובביץ'" (וידאו)
מאת: דוד חריש ואיציק תורג'מן | פורסם: 09.06.2015 14:32
בעליו היהודי-אמריקני של סוס המירוץ "פרעה אמריקני", הראשון מזה 37 שנים שזכה בסוף השבוע ב-Triple Crown, מאמין ששמירת שבת עזרה לו במירוץ להצלחה

הרוכב הנודע ויקטור אספינוזה במתחם קבר הרבי מלובביץ' בניו יורק, ערב המירוץ שהכניס אותו להיסטוריה של הספורט האמריקניהרוכב הנודע ויקטור אספינוזה במתחם קבר הרבי מלובביץ' בניו יורק, ערב המירוץ שהכניס אותו להיסטוריה של הספורט האמריקניהרוכב הנודע ויקטור אספינוזה במתחם קבר הרבי מלובביץ' בניו יורק

ארצות הברית ועולם חובבי מירוצי הסוסים נרגשים מזכייתו של סוס המירוץ האציל "פרעה אמריקני" (American Pharoah) ב"טריפל קראון" - שלושת מירוצי הסוסים היוקרתיים ביותר בארה"ב (קנטאקי דרבי, הפריקנס ומירוץ באלמונט היוקרתי שהתקיים בשבת האחרונה), משום שהוא הסוס הראשון שעושה זאת בשנה אחת מאז 1978. בכך הצטרף "פרעה" לנבחרת-על של 11 סוסים שהשלימו את ההישג ב-140 השנים האחרונות.

אם תשאלו את חסידי חב"ד - לרבי מלובביץ' היה חלק פעיל בכך ש"פרעה" נכנס להיכל התהילה של סוסי המירוץ האמריקנים

יומיים לפני המירוץ הגורלי, בשבת האחרונה, ה-Jockey ג'קי ויקטור אספינוזה, שרכב על גבו של "פרעה" כל הדרך ל"טריפל קראון", נראה חובש כיפה ומתפלל מול קברו של רבי מנחם מנדל שניאורסון, הרבי מלובביץ', בבית הקברות היהודי בקווינס. למרות שאספינוזה בן ה-43 אינו יהודי, הוא אמר שהחליט לעלות לקברו של הרב המיתולוגי כדי "לספוג אנרגיה... זה כמו לשתות ערימת משקאות אנרגיה טובים".

הבעלים של הסוס הפנומנלי - יהודי-אמריקני ממוצא מצרי, אחמד זאייט, שבעצמו שומר שבתאת הרעיון וההשראה קיבל מהבוס שלו, הבעלים של הסוס הפנומנלי - יהודי-אמריקני ממוצא מצרי, אחמד זאייט (בתצלום מימין), שבעצמו שומר שבת. "יש לנו מערכת של ערכים בחיינו, והיא נמצאת בראש סדר העדיפויות שלנו כמשפחה", אמר. לדבריו, השמירה על השבת עזרה לו ולסוס שלו לרכב להצלחה.

אמנם מירוץ הבאלמונט התקיים בשבת, אך זאייט וצוותו התמקמו לפני כניסת השבת בקרוואנים ניידים סמוך למסלול המירוצים, כדי שלא יצטרכו לנסוע בשבת. וכך הם עושים בכל מירוץ שמתקיים בשבת.

כשנשאל אספינוזה מה בדיוק עשה מול הקבר, הוא סיפר כי הטמין פתק ובו בקשתו לניצחון ולבריאות וקרא תהילים. "אין מקום טוב יותר לבקשות, יש פה נוכחות של קדושה", הוא אמר, והדגיש שבאופן כללי הוא אדם רוחני שעושה מדיטציה מספר פעמים ביום וכי "התערבות שמיימית תמיד יכולה לעזור".

כך גם במירוצי המוקדמות, הג'וקי המפורסם ביקש וקיבל ברכה מהרב שלום בער קורף, מדל ריי שבפלורידה, שהעיד כי אספינוזה תומך בארגוני צדקה שונים ובילדים חולי סרטן.

 הסוס פרעה האמריקני ורוכבו הרוחני הסוס פרעה האמריקני ורוכבו הרוחני

לאחר הנצחון הודיע אספינוזה, כי יהפוך את העלייה לקבר הרבי למסורת לפני כל מירוץ באלמונט, מדי שנה. והבעלים זאייט מסר, כי פרעה האמריקני יתמודד בעוד סיבוב מירוצים אחד ובשנה הבאה ייצא לגמלאות "בתנאי לוקסוס, כפי שמגיע לו".

צפו בכתבת רשת CBS על הסוס, רוכבו ובעליו:

 

{C}{C}{C}

Exclusive: American Pharoah Jockey Takes A Spiritual Journey 

לכל הכתבות החדשות

וידאו וצילומי מסך: All CBS News / יו טיוב

 

 

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה