התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ספורט

"אנשים הופכים את הסיפור ביני לבין לברון ג'יימס ליותר ממה שהוא, למשהו אישי. וזה לא ככה"
מאת: איציק תורג'מן | פורסם: 21.06.2015 20:32
למרות גלי השמועות ולמרות שקבוצתו נוצחה בפיינל ה-NBA, דיוויד בלאט ימשיך לאמן בקליבלנד ואת לברון גם בעונה הבאה. כוכב העל אישר

דיוויד בלאט ולברון ג'יימס: ממשיכים ביחד למרות התבוסה בפיינל האנ.בי.איידיוויד בלאט ולברון ג'יימס: ממשיכים ביחד למרות התבוסה בפיינל האנ.בי.איי

למרות גלי השמועות, דיוויד בלאט ימשיך להיות המאמן הראשי של קליבלנד קאבלירס גם בעונה הבאה.

דיוויד גריפין, מנכ"ל הקבוצה שהגיעה לאליפות ה-NBA אך נוצחה בפיינל ע"י גולדן סטייט, פיזר את ענן הערפל ערב חזרתו של בלאט לחופשה קצרה בישראל (עד אשר תיפתח ליגת הקיץ), הדף היום את הביקורות נגד המאמן הישראלי-אמריקני ושלל את הדיווחים כאילו הוא לא ימשיך עם הקבוצה.

"בלאט פעל בתנאים קשים", אמר גריפין, "הקבוצה סבלה מפציעות, איבדנו שחקני מפתח - ולמרות זאת הגענו רחוק והגענו להישגים יפים גם בעונה וגם בפלייאוף. בלאט עם כל צוות המאמנים עשו את העבודה. הייתה עונה מדהימה ועשינו דברים מדהימים כשכולם היו בריאים.  לברון עצמו אמר שהדיוויד עשה עבודה נהדרת. יש לקבוצה הזו כמו שהיא פוטנציאל להיות הטובה בליגה".

בלאט עצמו לא הסתיר את אנחת הרווחה למשמע הודעת גריפין. "כמובן שאני מתכוון להישאר ולהמשיך לעבוד עם לברון על בסיס יומיומי", הוא הגיב מייד. "אני מאמין שהמשכיות - יחד עם איכות וכימיה, אימון ועקביות - הם המירשם להצלחה של כל עסק. יש לנו והראינו איכויות למרות שעברנו תהליך ארוך וקשה במהלך השנה עד שמצאנו את הסגל שלנו ובנינו אותו כמו שצריך".

דיוויד בלאט

"זה טוב שלברון אומר מה שהוא חושב"

"אנשים הופכים את הסיפור ביני לבין לברון ג'יימס ליותר ממה שהוא, למשהו אישי", אמר דיוויד בלאט. "המציאות היא שהקשר בינינו מתפתח בקביעות, והוא הרבה יותר ממה שנראה לעין. אנשים הפכו את העבודה שלי עם לברון לאיזה 'מאבק' אישי, אתגר, אבל בשבילי לאמן את לברון זה בראש ובראשונה למצוא דרך לעזור לו להגיע למטרות שלו, שהן המטרות של כולנו - ובראשן לזכות באליפות הליגה.

"לברון הוא השחקן שמחבר את כולנו, השחקן טוב ביותר שלנו, הטוב ביותר בליגה. הוא ווינר, אלוף עם קבלות. חשוב שירגיש חזק, ובאותו זמן שיידע שהוא חלק מהקבוצה. והוא הפגין את זה.

"אם הוא הרגיש שיש לו מה לומר, או להשפיע על החלטה, זה דבר טוב. אני מעודד את זה ומכבד את זה. אנחנו רוצים לזכות באליפות, והדבר החשוב ביותר בעבודה עם לברון והאחרים זה למצוא מה מדרבן אותם ונותן להם ביטחון.

"בסופו של דבר, עבורי לעבוד עם לברון היה תענוג... קיבלתי הזדמנות לעבוד עם שחקן מיוחד מאוד, אחד המיוחדים אי פעם. והמטרה היא להמשיך בדרך שהתחלנו, ולהישאר בריאים".

איך בלאט רואה את העונה הבאה?

"בעונה הבאה נתחיל מיידית בקצב גבוה, עם כל שחקני הסגל כשירים, וזה יהיה יתרון ענק. הכל יהיה ברור יותר – סגל השחקנים והשיטה. הדרך שלנו תהיה מוגדרת, וזה יעזור לשחקנים להבין את התפקיד שלהם והציפיות מהם. העונה הראינו חוסן ונחישות, וזה ייתן לנו דחיפה קדימה בתחילת העונה הבאה... יהיה פנטסטי".

"למדנו יחד תוך כדי העונה מה דרוש כדי לנצח"

ובכל זאת, בלאט יצא לחופשה בארץ כשגל ביקורות רודף אחריו ושמועות ממעגלי מקרוביו של לברון ג'יימס כאילו הוא מבקש מאמן אחר לעונה הבאה.

עיתונאי שעקב אחר התנהלות הספסל של קליבלנד במהלך משחקי הפיינל, דיווח על מתחים וכעסים רבין בין מר כדורסל למאמן הרוּקי. כך, למשל, לברון ג'יימס קבע את רוב פסקי זמן ואת החילופים... הוא לא היסס לבטל מהלכים, החלטות והצעות של בלאט שלא נראו לו... פעמים אחדות הוא נשמע צועק על בלאט... בפסקי הזמן על הפרקט העדיף הכוכב להתייעץ עם עוזרו של המאמן, שחקן העבר טיירון לו. מנגד בלאט ספג גם ביקורת מקצועית על התנהלותו במשחקי הפיינל, בעיקר בשל השימוש המוגבל בסנטר טימופיי מוזגוב.

"התמודדנו עם כאבי גדילה", הגיב בלאט. "אבל היום יש לקבוצה זהות ברורה ודרך מסוימת בה אנחנו רוצים לשחק. למדנו יחד תוך כדי העונה מה דרוש כדי לנצח. היו מאיתנו ציפיות גבוהות, אבל אני חושב שעמדנו בהן ואפילו התעלינו מעליהן".

לכל הכתבות החדשות

צילומי מסך: WEWS NewsChannel5 ו-NBA / יו טיוב

הוסף תגובה חדשה