התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ספורט

גאווה ישראלית: אנחנו על המפה - בדרך גם להיכל התהילה של הכדורסל האמריקני
מאת: איציק תורג'מן | פורסם: 22.12.2015 18:33
טל ברודי, כוכב הכדורסל הישראלי מספר 1 של כל הזמנים, מופיע ברשימת 15 המועמדים לצד שאקיל אוניל, אלן אייברסון, כריס וובר ויאו מינג


טל ברודי

הפתעה ישראלית הופיעה ברשימת 15 המועמדים להכנס ב-2016 ל"היכל התהילה של הכדורסל" בספרינגפילד שבמסצ'וסט, אשר פורסמה עכשיו.

לצד כוכבי הענק שאקיל אוניל, אלן אייברסון ויאו מינג, טים הארדוואי, קווין ג'ונסון וגלן רובינסון, כריס וובר, ולאדה דיבאץ' וטוני קווקץ', והמאמן האגדי רודי טומג'אנוביץ', מופיע טל ברודי שלנו, הכוכב ששם את מכבי ת"א ואת נבחרת ישראל על מפת הכדורסל העולמית.

הבחירה הסופית תוכרז באפריל, בטקס נוצץ שייערך ב"היכל התהילה".

כדי להיבחר ברודי יצטרך לקבל 18 קולות מ"וועדת הבחירות", הכוללת 24 בוחרים. בשנים האחרונות כמות הנבחרים נעה בין 10- ל-12.

הרגע הגדול בקריירה של טל ברודי, לאחר שצסק"א מוסקבה אכלה אותה, ומכבי ת"א זכתה לראשונה בתולדות ישראל באליפות אירופה (1977)הרגע הגדול בקריירה של טל ברודי, לאחר שצסק"א מוסקבה אכלה אותה, ומכבי ת"א זכתה לראשונה בתולדות ישראל באליפות אירופה (1977)

ברודי (72), בצניעות אופיינית, לא משלה את עצמו. "זה כבוד גדול עבורי, עבור מכבי ת"א ומדינת ישראל... זה מרגש", הוא אומר. "אבל המתחרים שלי עשו קריירה מדהימה ב-NBA ואני שיחקתי רחוק מהם, במכבי ת"א".

כידוע, כוכב הכדורסל הישראלי מספר 1 של כל הזמנים, נולד בניו ג'רזי, הגיע לישראל לראשונה כדי לקחת חלק עם נבחרת ארה"ב במשחקי המכביה. באותה שנה ברודי נבחר במקום ה-13 בדראפט ה-NBA וצפו לו קריירה גדולה בליגת הכדורסל הטובה בעולם. אבל ברודי החליט להצטרף למכבי ת"א, תחילה לשנה שהפכו לשנים ולקריירה מדהימה.

לכל הכתבות החדשות

צילומים מלמעלה למטה: Epeefleche1 / ויקיפדיה; Maccabi Tel Aviv Basketball / יו טיוב

הוסף תגובה חדשה