התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ספורט

ההזדמנות האחרונה של האצנית הישראלית-אמריקנית למרחקים ארוכים
מאת: רון ניב | פורסם: 16.02.2016 05:08
החלום הגדול של קטיה גולדרינג, שהגיעה ללוס אנג'לס עם משפחתה כשהייתה בת 16, הוא לייצג את ישראל באולימפיאדת ריו. השבוע רצה למעלה מ-2.5 שעות להוכיח את זה

קטיה גולדרינג

קטיה גולדרינג, סטודנטית לפילוסופיה באוניברסיטת דרום קליפורניה (UCLA), אמנם עזבה את ישראל לפני 9 שנים יחד עם משפחתה, כשהייתה בת 16, וחיה בלוס אנג'לס - אבל כמו ישראלים רבים באמריקה לבה והווייתה נותרו ישראלים.

כשרצה בסוף השבוע במרתון הגדול של לוס אנג'לס הייתה לה מטרה אחת עיקרית - לייצג את ישראל באולמפיאדת ריו.

קטיה סיימה תשיעית, כשהיא רושמת שיא אישי חדש - 2:35.27 שעות, שהוא גם שיא ישראלי חדש, שיפור של 1:09 דקות לשיא הקודם שהשיגה נילי אברמסקי ב-2004.

והרי לכם תסבוכת:

בממסד הספורט הישראלי קמה התנגדות לשיתוף ישראלית-אמריקנית בנבחרת ישראל באתלטיקה שתצא לאולמפיאדה בברזיל. וכך, למרות שקטיה שהיא כמובן בעלת דרכון ישראלי, כשרה מבחינת הקריטריון האולימפי ואף רשומה באגודת מכבי כיוונים באר שבע - העובדה שאינה חיה בארץ מאז גיל 16 וכיוצא מכך לא שירתה בצה"ל או לפחות בשירות לאומי, עלולה למנוע ממנה להגשים את החלום הגדול שלה.

תקנון הוועד האולימפי הישראל מתנה את השתתפותו של ספורטאי באולימפיאדה בהשתתפות בתחרויות בינלאומיות תחת המדינה לפחות שנה לפני השנה האולימפית - תנאי שגולדרינג לא עומדת בו.

לעומת זאת, באיגוד האתלטיקה הישראלי יעשו כל מאמץ כדי שקטיה תהפוך לאתלטית השישית שתייצג את ישראל בריו.

קטיה גולדרינג

סבא בן 90

והיא עצמה, אחרי שהתאוששה מריצת המרתון התובענית, עולה על מטוס לישראל. הטיסה תוכננה מראש, לרגל יום הולדתו ה-90 של סבא שלה, מאושיות מכון וייצמן למדע ברחובות. אך בדעתה גם להפגש עם כל מי שאפשר ולשכנע בישראליותה.

קטיה מוכנה לעשות כל מה שיידרש ממנה כדי להיכלל בסגל האולימפי - כולל ייצוג המדינה באליפות ישראל ובתחרויות נוספות כדי לעמוד בדרישות. כך, למשל, באליפות אירופה, היא כבר אושרה לרוץ תחת דגל ישראל בריצה ל-10,000 מטר וצפויה להגיע לשליש העליון, המכובד, של המתחרות. והיא מוכנה גם לייצג את ישראל באליפות העולם בחצי-מרתון שתתקיים בסוף מרץ בקרדיף.

בגיל 25, זוהי ההזדמנות האחרונה של האצנית המהירה. וזוהי גם הזדמנות נדירה לספורט הישראלי להרוויח משני העולמות, שבהם חיים הישראלים בארה"ב.

לכל הכתבות החדשות

הוסף תגובה חדשה