התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

טקסס - חדשות

שיא עולמי: חברת הסנאט של טקסס נאמה 13 שעות ברציפות!
מאת: אייל שמיר, פרשננו לענייני ארה"ב | פורסם: 27.06.2013 09:10
וונדי דיוויס החליטה לסכל בכל דרך חוק חדש שאוסר לבצע הפלות בטקסס לאחר 20 שבועות הריון, כאשר הוזמנה לדוכן הנואמים בסנאט באוסטין ועלתה שלא על מנת לרדת

ככה זה נראה אחרי כ-10 שעות: וונדי דיוויס התשושה ממשיכה וממשיכהככה זה נראה אחרי כ-10 שעות: וונדי דיוויס התשושה ממשיכה וממשיכה...

 

וונדי דיוויס (Wendy Davis), חברה דמוקרטית בסנאט של טקסס, החליטה לעשות כל מה שבכוחה כדי למנוע הצבעה המגבילה ביצוע הפלות בטקסס.

תוך ניצול פירצה בסעיפי זכות הדיבור של נבחרי ציבור במוסדות המדינה, דיוויס (50) עלתה אל דוכן הנואמים לשאת את דברה נגד החוק שעמד להצבעה... וירדה משם אחרי 13 שעות!

במהלכם היא עמדה כל הזמן על רגליה, לא הפסיקה לדבר, לא לקחה הפסקת שירותים, בוודאי שלא אכלה ורק שתתה לעיתים לגימה קטנה של מים. וע"פ חוקי הסנאט, היא יכלה לדבר רק על הנושא שעמד לדיון, ועליו בלבד.

עשרות-אלפי טוויטרים ששוגרו במהלך נאומה הבלתי-נגמר של דיוויס, עודדו אותה להמשיך. היא כמובן לא יכלה לראות אותם. במהלך הנאום היא קיבלה גם טוויט עידוד מהנשיא אובמה: "משהו מיוחד קורה הלילה באוסטין" (מושב הסנאט ובית הנבחרים של טקסס).

בשלב מסוים ניסה סגן המושל, דיוויד דיוהארסט, לטעון שדיוויס מפרה את החוק, אך קהל תומכים גדול באולם הסנאט לא איפשר לו להפסיק את נאומה.

Wendy Davis הסנאטורית של טקסס, וונדי דיוויס

איך עשית את זה? נשאלה הסנאטורית התשושה.

"כוח רצון והמטרה שעמדה מעל לכל - למנוע הצבעה שתפגע בנשים בטקסס... זה היה אתגר ועמדתי בו. הייתי קול לנשים רבות במדינה".

הגיבורה הטקסנית החדשה הותירה את הסנאטורים הרפובליקנים - השולטים בסנאט ומציעי החוק, המומים ומתוסכלים. ע"פ חוקי טקסס, אם עד חצות הלילה לא קויימה הצבעה יש לדחות אותה למועד אחר (כדי שלא יווצר מצב, שבו נבחרי ציבור מעבירים הצעות חוק כשהם עייפים...).

"זו היתה טיפשות ילדותית", אמר אחד הסנאטורים הרפובליקנים, "שהרי נעביר את החוק מחר, או מחרתיים, או בשבוע הבא. הרוב בסנאט ובבית הנבחרים של טקסס מצדדים בחוק".

החוק שבו מדובר אוסר על נשים בטקסס לבצע הפלה לאחר 20 שבועות של הריון. לטענת הדמוקרטים, החוק החדש יגרום לסגירתן של מרפאות רבות שמבצעות הפלות.

 

אנג'לינה ג'ולי: "באיזורי מלחמה בעולם מתחוללים מעשי אונס נוראים" (וידאו)... השחקנית, שרק לפני פחות מחודשיים חשפה את מלחמת המנע שלה בסרטן הגנטי הנפוץ במשפחתה, הדהימה את מועצת הביטחון של האו"ם כשסיפרה על פגישותיה עם נשים במחנות פליטים באיזורי מלחמה - כולל במחנה פליטים סורים בירדן, שסיפרו לה על מעשי אונס מזעזעים - מילדים שאולצו לשכב עם אמהותיהם ועד פעוטים שנעשו בהם מעשי סדום

 

מרגש: כוכב הדוגמנות האמריקני החדש - חייל שאיבד את רגלו באפגניסטן (וידאו)... אלכס מינסקי (24), מרינס לשעבר שנפצע קשה באפגניסטן, החל בקריירה בלתי צפויה לבעל רגל תותבת ומככב עכשיו בקמפיין חדש ל... הלבשה תחתונה לגברים

 

לעמוד הראשי

 

צילומי מסך: texasimpact / GenerationTexas / יו טיוב

 

הוסף תגובה חדשה

Filtered HTML

  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • תגיות HTML מותרות: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
יש להקליד את האותיות/מספרים שבתמונה.