התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

טקסס - חדשות

בקשתו האחרונה של הנידון למוות בטקסס: קבורה יהודית (וידאו)
מאת: דוד חריש | פורסם: 13.08.2013 00:07
דאגלס פלדמן, המוצא להורג ה-11 השנה בטקסס, שהורשע ברצח שני נהגי סמי טריילר לפני 15 שנה, חזר בימיו האחרונים ליהדותו ובהשתדלות רב מקומי לא נשרפה גופתו

Douglas Feldman הרוצח דאגלס פלדמן לפני הוצאתו להורג בטקסס

ביום רביעי האחרון הוצא להורג בטקסס דאגלס פלדמן (Douglas Feldman) (בתצלום למעלה), תושב ריצ'רדסון (Richardson) לשעבר שבפרברי דאלאס, לאחר שבית משפט הרשיע אותו ברצח שני נהגי סמי טריילר לפני 15 שנה. הוא היה המוצא להורג ה-11 השנה בטקסס והשלישי מאז תחילת החודש. והוא היה היהודי היחידי.

הסיפור הזה אולי היה חולף ביעף, אלמלא בימיו האחרונים חזר פלדמן, יועץ פיננסי לשעבר, ליהדותו. ובקשתו האחרונה היתה להיקבר בקבורה יהודית. זאת על אף שמעולם לא שמר על יהדותו ואף הצהיר על עצמו כאתאיסט.

הקבורה היהודית התאפשרה ע"י רב אחת הקהילות בדאלאס, דוד גולדשטיין, שנפגש עם פלדמן בערוב ימיו וחיבר אותו ליהדות. בפעם הראשונה בחייו הסכים פלדמן להניח תפילין וכעדות הרב, בכה כמו תינוק. כשהתברר לנידון למוות כי שריפת גופתו, כפי שמקובל עם נידונים למוות, היא נגד ההלכה, הוא החליט שבקשתו האחרונה תהיה להיקבר כיהודי.

פלדמן הוצא להורג באמצעות זריקת רעל, ומיד לאחר ההוצאה להורג שוחררה הגופה והרב גולדשטיין הביא אותה לקבורה יהודית, שבה השתתפה גם אמו היהודיה של הרוצח.

פלדמן, רוכב אופנוע חובב, טען כי רצח את שני נהגי הסמי טריילר בעל 18 הגלגלים, משום שנסעו בצורה מופקרת, 'חתכו' אותו וכמעט הרגו אותו שעה שרכב על אופנועו בשעת לילה על היי-וויי ליד דאלאס.

הוא ניהל אחריהם מירדף ומעקב באופנוע שלו, וכשעצרו אחרי כ-45 דקות לתדלוק, הוא נעצר לידם וירה בהם למוות מאקדח 9 מ"מ שהיה ברשותו. מצלמת האבטחה בתחנת הדלק תפסה אותו יורה ב-2 הנהגים ההמומים בדם קר.

עד שפלדמן נעצר פרצה פאניקה בדאלאס וסביבותיה מפני אופנוען רוצח. ופלדמן לא 'איכזב': כמה ימים אחר כך, במסעדת מזון מהיר שאליה נכנס לאכול, רב עם מישהו, איבד את שלוותו וירה ופצע אותו.

לאחר שפלדמן נעצר, באוגוסט 1998, הוא הודה ברצח בכוונה תחילה ובבית המשפט לא הביע שום חרטה על מעשיו. אבל לאחר שנגזר עליו גזר דין מוות, החל לנהל מאבק משפטי ואינסוף ערעורים נגד גזר הדין. קו ההגנה של פלדמן היה שעל צורת נהיגתם הנפשעת הגיע לנרצחים עונש מוות ו'טעותו' היחידה היתה שהוא עצמו ביצע את ההוצאה להורג המתבקשת. עם הטענה הזו פלדמן הגיע עד ביה"מ העליון בוושינגטון שדן בעניינו ודחה אותו. ביום שני שעבר נדחתה בקשת החנינה האחרונה האפשרית בערכאה המשפטית הגבוהה ביותר בטקסס - וההכנות לביצוע גזר הדין החלו באותו לילה.

אותה שעה החל הרב גולדשטיין בהכנות להלווייה, שנערכה מיד למחרת ההוצאה להורג בפינת בית הקברות היהודי בדאלאס.

צפו בכתבה על פלדמן והוצאתו להורג:

 

 
סקס במטוס? רק בספרים... כתב אישום הוגש בלאס וגאס נגד בני זוג מסיאטל שביקשו להתנסות בסקס בשחקים בדרכם לעיר הבילויים והתעלמו מבקשות הדיילות ומהנוסעים המומים שבתוכם היו גם ילדים

 

למי שיחיה עד 2100... מחקר חדש חישב ומצא, כי כתוצאה מהתחממות כדור הארץ ייבלעו בים ב-83 השנים הקרובות קליפורניה, ניו יורק, פלורידה וטקסס, ותושביהם יצטרכו 'לזוז' למקום אחר

 

לעמוד הראשי
 

צילום מסך ווידאו: melisa dolsaray / יו טיוב

הוסף תגובה חדשה

Filtered HTML

  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • תגיות HTML מותרות: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
יש להקליד את האותיות/מספרים שבתמונה.