התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

העולם היהודי

מה שלא עושה ההסברה הישראלית, עושה פמלה גלר
מאת: נורית גרינגר | פורסם: 25.09.2012 22:17
פמלה גלר (בתצלום), בלוגרית יהודיה ממנהטן, רואה בעצמה "לוחמת בטרור האסלאמי" ומוכיחה כל יום מחדש כמה היא רצינית. תראו בתחנות הרכבת בניו יורק...

Picture 3_137.png
 

פמלה גלר (Pamela Geller) (בתצלום למעלה), יהודיה ממנהטן, בלוגרית ממשפחת הימין (Atlas Shrugs), התפרסמה לראשונה כמנהיגת המאבק נגד הכוונה לבנות מסגד באתר "גראונד זירו". אבל גלר היא כבר שנים נושאת בדגל של "לוחמת בטרור האסלאמי". המסגד המוסלמי בלב מנהטן הוא רק מטרה אחת שלה.

"אני מניחה שצריך להגיע לרמה של טירוף עם אנשים על מנת לגרום להם לפעול", תיארה פעם את הטקטיקה שלה. "אני רוצה להשאיר עולם טוב יותר לילדי, אבל רואה תקופה אפלה מתקרבת".

בשעות אלה ממש ניתלים ב-10 תחנות רכבת תחתית במנהטן, כרזות נגד הג'יהאד האיסלמי (בתצלום למטה); כרזות שגלר ניהלה מאבק משפטי ארוך על הזכות לפרסם אותן.

Picture 1_182.pngהכיתוב: "בכל מלחמה בין האדם המתורבת לברברי, תימכו באדם המתורבת. תימכו בישראל. הביסו את הג'יהאד".

עלות הקמפיין שיימשך חודש: 6,000 $.

רשות התחבורה בניו יורק סירבה תחילה לאפשר את תליית הכרזות של גלר בטענה שהן "משפילות". אלא ששופט פדרלי השתכנע מנימוקיה של גלר ואישר לפרסם את הכרזות בהתאם לחופש הביטוי המעוגן בתיקון הראשון לחוקת ארה"ב.

הכרזה כבר פורסמה בשבועות האחרונים על אוטובוסים בסן פרנסיסקו. גם שם היתה התנגדות של רשות התחבורה. לאחר שפורסמו הכרזות היו מי שהשחיתו עותקים מהם ומחקו חלק מהמילים, בעיקר את המילה "ג'יהאד".

לצורך פעילויותיה, גלר הקימה ועומדת בראש ארגון AFDI - American Freedom Defense Initiative, וכן בראש ההתארגנות Stop Islamization of America.

לדבריה, אין לה כוונה להרגיז. כל מה שהיא רוצה זה להשיב מנה אפיים לקמפיינים אנטי-ישראליים, שמומנו ע"י גורמים איסלמיסטיים וקראו להפסיק את הסיוע הצבאי למדינת ישראל. הקמפיינים הללו פורסמו בניו יורק, בוושינגטון, על הרכבות העירוניות בסן פרנסיסקו והיה גם נסיון להציב אותן בשלטי-חוצות בלוס אנג'לס, אלא שהן הורדו מייד בלחץ הקהילות היהודית והישראלית-אמריקנית.

"הכרזות הללו שידרו מסר מוטעה ומסוכן והיה צורך להפריך אותו עם האמת", אמרה גלר. והיא לא אומרת די. עכשיו היא ממשיכה לוושינגטון הבירה, וגם שם מחכה לה התנגדות רשות התחבורה המקומית - הפעם תוך היאחזות ב"מתיחות" שגרם הסרט על הנביא מוחמד.

גלר לא תעצר ואחרי שתכופף את רשות התחבורה בבירה, בדעתה להמשיך ולהריץ קמפיינים דומים בערים נוספות בארה"ב, ובוודאי בכל מקום שבו יצוצו קמפיינים איסלמיסטיים.

את המסר של גלר, כפי שבוטא במאמרים ובספרים שכתבה, בהרצאות שנשאה ובראיונות שנתנה, ניתן לתמצת כך: "יש לנו זכות להביע את דעתנו ולקרוא לעוול בשמו. חובה עלינו להלחם בכל ביקורת או נסיון לשלול את הלגיטימיות של מדינת ישראל".

כלפי האיסלם היא נחרצת כמו הכרזות שניסחה: "יש חלקים גדולים בעולם המוסלמי שהם פשוט פראי אדם רצחניים. וזה הוכח שוב ושוב, ובימים אלה בהפגנות נגד ארה"ב (וישראל) ברחבי העולם המוסלמי".

ראו כתבה וראיון עם פמלה גלר על יוזמתה:

וראו ראיון מלא שנתנה לפני ימים אחדים ל-CNN, אשר צונזר ולא שודר במלואו:

 

 

וידיאו וצילומי מסך באדיבות: JewishNewsOne / atlasshrugs2000 /  CNN/  יו-טיוב

הוסף תגובה חדשה