התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

העולם היהודי

קוקה קולה כשרה לפסח? לא בקליפורניה
שרות ILUSA | פורסם: 22.03.2013 22:41
הסיבה: הכנסת מרכיבים מהמשקה הפופולרי לרשימת החומרים המסרטנים שאסורים לשימוש בקליפורניה ושינוי הנוסחה בקווי הייצור. בשאר ארה"ב, הקולה כשרה ומסרטנת

קוקה קולה

קוקה קולה בפסח? בשום אופן לא אם אתם שומרים כשר ותושבי קליפורניה.

חברת המשקאות המוגזים הודיעה בצער, שעקב שינויים בקווי הייצור של הקוֹלות המיוצרות בקליפורניה, לא יוכלו לספק השנה את המשקה בגירסתו הכשרה לפסח.
בשנים קודמות הפיקה "קוקה קולה" בקבוקים מיוחדים לפסח, שבהם השתמשה בסוכר במקום בסירופ תירס - שבו משתמשים כממתיק בקוקה קולה לכל השנה.

כידוע, תירס ומוצריו נחשבים לחמץ.

אבל הסיפור שמאחורי הקלעים מלמד משהו על המשקה הפופולרי ביותר בעולם. לאחר שנמצא, כי 2 כימיקלים שמכיל המשקה - 4 methylimidazole ו- 4-MEI, הם חומרים מסרטנים, נאסר ע"י מדינת קליפורניה להפיץ מוצרים המכילים אותם. כתוצאה מכך, שינתה "קוקה קולה" את הליכי הייצור, החליפה את החומרים המסרטנים בתערובת קרמל חדשה. אך בשל כך לא עומדת עוד הקולה הקליפורנית בתקנות הכשרוּת.

מחוץ לקליפורניה, ממשיכה חברת המשקאות, שבסיסה באטלנטה, למכור קוֹלות עם החומרים המסרטנים, כך שבשאר ארה"ב תוכלו לשתות קוקה קולה כשרה לפסח ולהמשיך להסתרטן.

"קוקה קולה" הכשירה את משקאותיה לפסח - בהנחייתו של הרב טוביאס גפן - מאז 1935, וזהו פסח שני שבו המשקה הכשר ייעדר מהמדפים. עד פסח הבא, מבטיחים בחברה, יימצאו הפתרונות, והנוסחה הכשרה החדשה שתפותח בקליפורניה תשמש לכל הקוֹלות הכשרות של החברה בכל רחבי ארה"ב.

"פפסיקו" - יצרנית ה"פפסי קולה" פחות מטרידה את עצמה, ואין לה גירסה כשרה של משקאותיה.

 

עוד כתבות במדור "העולם היהודי":

חזני הוליווד משלבים מסורת ומוסיקה (וידאו)

יוזמה ישראלית חדשה: "חופשי במנהטן"

ספרי הקודש הוצאו מקבריהם, כי "הדיו מהספרים חודר למי התהום"

פרשת השבוע עם הרב משה גרילק

 

לעמוד הראשי

 

צילום אילוסטרציה: ויקיפדיה

הוסף תגובה חדשה