התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

העולם היהודי

שערוריית הבשר ה(לא) כשר
שרות ILUSA | פורסם: 01.04.2013 21:00
אחת מחברות הפצת הבשר הכשר הגדולות בלוס אנג'לס, Doheny Glatt Kosher, נסגרה לאחר שחקירה חשפה שמכרה במשך שנים בשר טרף כ"גלאט כושר". נשקלת תלונה במשטרה

Doheny Glatt Kosher
 

אחת מחברות הפצת הבשר הכשר הגדולות בלוס אנג'לס, Doheny Glatt Kosher, נסגרה ערב פסח, לאחר שנמצא, בחקירת בלש פרטי, כי מכרה בשר שאינו כשר בתור גלאט כושר.

מייקל אינגלמןהחברה, בבעלות מייקל אינגלמן יהודי-אמריקני (בתצלום משמאל), המחזיקה גם חנות מכירות קמעונית באיזור פיקו - המרכז היהודי בלוס אנג'לס (בתצלום למעלה), מספקת מזה שנים את רוב תצרוכת הבשר הכשר בלוס אנג'לס רבתי - לסופרמרקטים, לשירותי קייטרינג כשרים, לבתי כנסת ולמסעדות כשרות, אך זרועות ההפצה שלה מגיעות לכל גם מעבר לעיר שבה אחת האוכלוסיות היהודיות הגדולות ביבשת.

RCC סמל הכשרות הנחשקהתרמית התפוצצה לאחר שעובד לשעבר בחברה שיתף רבנים מארגון הרבנים נותני הכשרות, Rabbinical Council of California- RCC, בנעשה בחברה של אינגלמן.

לטענתו, החברה רכשה בשר מבתי מטבחיים לא כשרים, ארזה אותו מחדש והצמידה לאריזות תוויות והולוגרמות מזויפות שהעידו כי הבשר כשר למהדרין. העובד לשעבר טען, כי החברה מרמה את הציבור שומר הכשרות לפחות מאז שנת 2010.

מאחר שהעובד 'המזמר' הודה כי הסתכסך אישית עם בעל החברה, הופעל חוקר פרטי, שהתחזה למשגיח כשרות וצילם בחשאי את מה שמתרחש מאחורי הקלעים בחברה.

המידע שאסף אישר את המידע שמסר העובד, וביום שישי לפני ערב פסח בוטלה תעודת הכשרות של אינגלמן ויצאה קריאת חרם מרבני אל.איי, שאין לרכוש את מוצרי הבשר שלו.

בצעד חסר תקדים החליטו הרבנים, כי כל הבשר שנמכר ככשר עד השעה 3 אחה"צ שעון לוס אנג'לס ביום שישי שלפני ערב פסח - מותר בשימוש כבשר כשר.

"מדובר בערב החג", הסביר אחד מרבני הקהילה, "ואי אפשר היה לארגן משלוחי בשר חדשים. Doheny Glatt Kosher עירבבו בשר כשר אמיתי ובשר טרף, ואין שום ביטחון מי קנה איזה בשר... לכן החליטו הרבנים להקל".

לאחר הפסח יחליטו אם לערב את המשטרה בפרשה, ולהגיש תלונה כנגד החברה ובעליה בגין מרמה.

 

עוד כתבות חדשות באתר:

* זוכה הגראמי חגג את פסח - וספג ממעריצים תגובות אנטישמיות

* בריאות: ...תלוי מי רופא השיניים שלך (וידאו)

* חינוך: כמה שווה תואר שני בעסקים מאוניברסיטה יוקרתית?

* תעופה: מחירי כרטיסי הטיסה ממריאים

 

לעמוד הראשי

 

צילומי מסך: ktla

 

הוסף תגובה חדשה