התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

העולם היהודי

ה"אני מאשים" של פיליפ קרסנטי
כתבה וצילמה: נורית גרינגר | פורסם: 27.08.2013 21:29
סוחר הבורסה היהודי-צרפתי התפרסם במלחמתו נגד הטלוויזיה הצרפתית, שהאשים בשידור וידאו מבויים המאשים את ישראל במותו של ילד פלסטיני. בארה"ב יש אוזן קשבת

Philippe Karsenty פיליפ קרסנטי בלוס אנג'לספיליפ קרסנטי: כמו אלפרד דרייפוס, נלחם למשפט צדק

 

סוחר הבורסה היהודי-צרפתי התפרסם במלחמתו נגד הטלוויזיה הצרפתית, שהאשים בשידור וידאו מבויים המאשים את ישראל במותו של ילד פלסטיני. בארה"ב הוא זוכה לאוזן קשבת

פיליפ קרסנטי (Philippe Karsenty), בן 47, הוא לוחם מיוחד במינו, אמיל זולא מודרני.

איש עסקים, פוליטיקאי ואיש תקשורת יהודי-צרפתי, פיליפ ידוע בעיקר בזכות טענתו כי הווידאו המתאר את מותו לכאורה של הילד הפלסטיני מוחמד א-דורה בן ה-12 במהלך האינתיפאדה השנייה הוא מזוייף. מזה שנים הוא מנהל מלחמה על מנת להוכיח שהדיווח בפרשה היה שיקרי במכוון לרעת מדינת ישראל. באופן ספציפי יותר, קרסנטי מבקש להוכיח שהיתה "עלילת דם" שהונהגה ע"י ערוץ הטלוויזיה הציבורית בצרפת.

פיליפ נמצא בימים אלה בסיור הרצאות בארה"ב, שבמהלכו הוא נפגש עם עורכי דין אמריקאים אותם הוא מנסה לגייס להגיש תביעות נוספות נגד הטלוויזיה הצרפתית בפרשה. בסוף השבוע הוא התארח בלוס אנג'לס - בערב שאורגן בביתם האלגנטי של שריתה וחוזה ספיווק, וסיפר לקהל גדול של יהודים וישראלים, על מאבקו וסיבותיו.

קרסנטי, בן למשפחה יהודית שהיגרה לצרפת מצפון אפריקה, פרץ לתודעה הציבורית ברחבי העולם ב-2004 כאשר נתבע על הוצאת דיבה ע"י רשת הטלוויזיה הצרפתית France 2 אחרי שהאשים אותה בשידור וידאו מבויים המראה לכאורה את מותו של ילד פלסטיני בן 12, מוחמד א-דורה, בזמן קרב יריות ליד צומת נצרים ברצועת עזה בשנת 2000.

פרשת א-דורהאיור על פי התצלום שהפך לסמל האינתיפאדה השנייה

 

התמונות של האב ובנו שכביכול נהרג שימשו שמן למדורת השנאה נגד ישראל. אוסמה בן-לאדן הזכיר את האירוע כש'הסביר' את אירועי 9/11. כאשר העיתונאי היהודי-אמריקאי דניאל פרל הוצא להורג בפקיסטן, התמונה הופיעה ברקע במקום הרצח. ועוד ועוד. קרסנטי מחזיק עשרות תיקים שהם הוכחותיו ל"עלילת הדם".

קרסנטי הפסיד בתביעה שהגיש נגד הערוץ הציבורי של הטלוויזיה הצרפתית באוקטובר 2006, אך ערער על פסק הדין. הערעור התקבל על ידי בית המשפט לערעורים של פריז במאי 2008 לאחר ש-France 2 סירבה להציג את הסרט המלא מאותה תקרית. קרסנטי זכה בתביעה גם כנגד ערוץ Canal +, ששידר תוכנית המגינה על שארל אנדרלן, הכתב שדיווח על מותו של א-דורה באותה תקרית. קרסנטי טען שהתוכנית מוציאה עליו דיבה בכך שהתעלמה מעובדות המקרה, ובפרט מפסיקת בית המשפט.

דבר אחד הוא השיג במאבקו: העובדה שקלטת א-דורה המפורסמת מבויימת או מזוייפת זכתה לחיזוק רב.

היום הסיפור הזה הוא כל חייו של מי שבשנות ה-20 שלו עסק בעיקר במסחר במניות בבורסה של פריז. לא רבים יודעים, כי בשנת 2000 הוא ניסה לרוץ לפרלמנט הצרפתי כמועמד המזוהה עם הימין-מרכז, אך הפסיד ל... ניקולא סרקוזי, מי שהפך אחר כך לנשיא צרפת.

המאבק הביא את פיליפ לייסד קרסנטי את חברת Media Ratings, העוסקת בביקורת התקשורת על הטיות פוליטיות.

לקרסנטי יש גם הרבה מה לומר על ממשלת ישראל, שהעדיפה להסב את הראש מהאפקט הקשה של המידע המזוייף על אירוע שברובו היה 'מבויים'. "בשביל הישראלים", הוא אומר, "הייתי סוג של מטרד, העדיפו שאשתוק, משום שלא היו מודעים לכך שהפרשה מציתה גלים אנטישמיים ויוצרת דה-לגיטימציה ליהודים ולמדינה בפרט".

פיליפ קרסנטי ומארחיו באל.איי, שריתה וחוזה ספיווקפיליפ קרסנטי ומארחיו באל.איי, שריתה וחוזה ספיווק

 

גם היום, 8 שנים אחרי שהסתיימה האינתיפאדה השנייה, הממסד הישראלי עדיין לא תומך בפיליפ בגלוי, אבל הוא נחוש לא להרפות. הוא רוצה שהטלוויזיה הצרפתית, ב'פריים טיים' שלה, תכריז על השקר ששידרה ותתנצל על ההונאה.

"היהודים ומדינת ישראל נמצאים במלחמה נגד ג'יהאד תקשורתי", טוען קרסנטי. "מה שאנחנו צריכים עכשיו הוא קו פעולה עממי, לעשות רעש בעולם, וכמו במקרה של אלפרד דרייפוס - לזכות במשפט צדק".

 

גיבורת השבוע: איך מנהלת החשבונות של ביה"ס מנעה טבח ב-800 ילדים (וידאו)...
פתיחת שנת הלימודים בארה"ב כמעט ספגה עוד טבח בבית ספר. איך הצליחה האם החד-הורית מג'ורג'יה לשכנע צעיר חמוש שכבר החל לירות לא להוציא לפועל את זממו

 

גם אם אסד משתמש בנשק כימי, רוב הציבור האמריקאי מתנגד למעורבות ארה"ב בסוריה (וידאו)... הצבא מוכן ומקרב משחתת, אובמה מתחמם ומתייעץ עם מומחיו, אבל אפילו אם יתברר "מעל לכל ספק" שאסד משתמש בנשק כימי רק 25% מהציבור האמריקאי יתמכו במעורבות ארה"ב במלחמת האזרחים

 

כל הסיפורים החמים על ישראלים בארצות הברית: ישראלים באמריקה בחדשות, בעסקים, בחברה, בפוליטיקה, בפילנטרופיה
 

לעמוד הראשי

הוסף תגובה חדשה