התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

העולם היהודי

עונת הסקרים: מה חושבים הישראלים על ארה"ב? ומה חושבים יהודי אמריקה על ישראל?
מאת: רון ניב ודוד חריש | פורסם: 30.10.2013 12:21
מחקר ישראלי מצא שרוב הישראלים (52%) לא סומכים על ארה"ב שתגן צבאית על ישראל במקרה הצורך. ומחקר יהודי שנעשה בארה"ב גילה כי רוב היהודים מרוצים מאובמה

סקר בקרב יהודי ארה"בבגרפים: שאלות ותשובות נבחרות מסקר "הוועד הישראלי-אמריקני" (AJC) על עמדות יהודי ארה"ב

סקר בקרב יהודי ארה"בלמעלה ממחצית מתושבי ישראל אינם סומכים על ארה"ב בכל הנוגע לסוגיות ביטחוניות; לרבע אין דיעה בנושא; ורק רבע מאזרחי ישראל מאמינים שארה"ב תוכל להגן על ישראל, מבחינה צבאית, בעת הצורך. תוצאות אלו מצביעות על נסיגה באמון הציבור הישראלי בממשל האמריקני הנוכחי, שגדלה בעקבות התגובה האמריקנית נוכח השימוש בנשק כימי ע"י ממשל אסד בסוריה.

אבל גם כשליש מאזרחי ישראל אינם מאמינים שממשלת ישראל יכולה לטפל בבעיותיה הביטחוניות בעצמה, על אחת אם תפרוץ מלחמה בכמה חזיתות במקביל.

אם יש אחידות דעים, היא מתבטאת בעמדה שמחזיקים בה ויותר מ-56% מהישראלים, לפיה אפשרית מתקפת פתע איראנית על ישראל.

הסקר החדש נערך בחסות אוניברסיטת בר אילן, והנתונים פורסמו לקראת ועידה שתתקיים שם לציון 40 שנה למלחמת יום הכיפורים.

במקביל פורסם בארה"ב הסקר השנתי של "הוועד היהודי-אמריקני" (AJC) על הלכי הרוח והתגובות בקהילה היהודית בארה"ב בסוגיות הנוגעות לישראל ולמדיניות האמריקנית במזרח התיכון. כאן, למרות ש-50% מהנשאלים תומכים בהקמת מדינה פלסטינית ו-59% מרוצים מהתנהלות הנשיא אובמה מול מדינת ישראל - רוב מוחלט (75%) סבורים ש"מטרת הערבים היא לא פתרון של שלום והקמת שתי מדינות - אלא השמדת ישראל".

סקר בקרב יהודי ארה"ב

בבחינה דמוגרפית של עמדות הנחקרים, נמצא בסקר הישראלי, שככל שהנשאלים 'דתיים' יותר עולים אחוזי חוסר הביטחון בארה"ב: בקרב חילונים, 45% לא סומכים על האמריקנים; בקרב מסורתיים עלה האחוז ל-55.4%; בקרב דתיים, 67.6% לא סומכים על ארה"ב; ואצל החרדים, 85.4% אינם בוטחים בדוד סם. ומאידך - גם אחוזי הביטחון ברשויות המדינה עולים ככל שהנשאל 'דתי' יותר.

סקר בקרב יהודי ארה"ב

הסקר האמריקני מוצא חיבור בלתי-ניתק בין קירבה לדת ודאגה לישראל (אצל 70% מהנשאלים), ומאידך רוב גדול בקרב יהודי ארה"ב סבורים שלדת יש השפעה רבה מדי בישראל ו-43% תומכים בהפרדת הדת והמדינה בישראל.
 

לתוצאות המלאות של הסקר בקרב יהודי ארה"ב
 

נתניהו הורה על הפסקת סקר נאמנות לישראלים ויהודים אמריקנים... במי תתמכו בפומבי במקרה של משבר ביחסי ישראל-ארה"ב? זו אחת השאלות בסקר שהופץ בין עשרות-אלפים. על מה יצא הזעם? ראו את השאלות ה"בעייתיות" והפרובוקטיביות
 

דע את האויב: אלו 10 הארגונים האנטי-ישראליים בארה"ב המסוכנים והעויינים ביותר... דו"ח חדש של "הליגה היהודית נגד השמצה" (ADL) ממפה את הארגונים האמריקנים המובילים תוך שיתוף פעולה ביניהם את התנועה לדה-לגיטימציה של ישראל בשנת 2013
 

קמפיין יהודי נגד "אמזון" ו"בארנס ונובל": מוכרות ספרים אנטישמיים מכחישי שואה... למרות ש"אמזון" הבטיחה עוד ב-2009 להסיר ספרים אנטישמיים מאתריה, היא ממשיכה לפרסם ולמכור, כמו גם "בארנס ונובל", עשרות כותרים מטיפי שנאה

אדלסון (שוב) עושה גלים: מציע לאובמה לאיים בפצצת אטום על איראן... הטייקון היהודי-אמריקני בן ה-80 לא מפסיק להפתיע, ובהופעה ב"ישיבה יוניברסיטי" בניו יורק הוא הטיל פצצת אטום (מילולית)

 

למוסף ישראלים באמריקה

מומלצי החודש בבתי הקולנוע בארה"ב וחדשים ב-DVD

למוסף סגנון חיים - בריאות, צרכנות, יחסים, רוחניות, הורות, על השולחן

 

לעמוד הראשי

עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום
 

גרפים: ajc.org; צילום אילוסטרציה: freedigitalphotos.net

הוסף תגובה חדשה