התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

העולם היהודי

נתניהו (כמעט) הכיר רשמית בתנועה הרפורמית האמריקנית
מאת: חדווה צור, סן דייגו | פורסם: 15.12.2013 23:28
לראשונה הופיע ראש ממשלה ישראלי בכנס התנועה הרפורמית, הזרם היהודי הגדול ביותר בארה"ב, שנערך בסן דייגו, והבטיח לפעול לכיוון שוויון בינם לבין האורתודקסים

ראש התנועה הרפורמית היהודית בארה"ב, הרב ריק ג'ייקובס

הכנס הדו-שנתי של התנועה הרפורמית בארה"ב (URJ) נחתם בסוף השבוע בסן דייגו, כשהוא עושה היסטוריות קטנות: במספר המשתתפים - כ-5,000 נציגי קהילות רפורמיות מכל העולם; ובעובדה שלראשונה הופיע בפני הכנס, אמנם לא אישית אלא באמצעות נאום וידאו, ראש ממשלת ישראל.

בעצם התייחסותו הישירה של בנימין נתניהו לזרם היהודי הנתקל במחסומי האורתודוקסיה בישראל, הרפורמים האמריקנים (שבתוכם ישראלים רבים שהשתלבו בתנועה) רואים הישג שכמוהו כמעט כהכרה רשמית של התנועה בישראל.

יחסי ישראל ויהדות ארה"ב היו תמיד נושא מרכזי בכינוסי התנועה הרפורמית, וגם הפעם ראש התנועה, הרב ריק ג'ייקובס (בתצלום למעלה), נשא את נאום המפתח, נאום הנאמנות המותנה:

"האהבה שלנו לישראל היא עמוקה, וחיוני שאנשים בכל העולם יבינו את עומק השותפות והמחוייבות של התנועה הרפורמית לישראל. אבל יש לנו ויהיו לנו חילוקי דעות על נושאים כמו הסכמי השלום והדאגה למיעוטים לישראל. למרות זאת אנחנו תומכים בממשלת ישראל, ומבינים שזכותם של האזרחים בישראל לקבל החלטות הנוגעות לגורלם".

במהלך הכנס, שנמשך 4 ימים, הוצגו יוזמות חדשות של התנועה הרפורמית שנועדו להפוך את הקשר לישראל למשהו יומיומי בקהילות בארה"ב. דובר הרבה על ההישג הרפורמי המאפשר להם להתפלל בכותל המערבי כנוהגם. ולא הוסתרה המטרה הסופית - שוויון בין התנועה הרפורמית, שהיא הזרם היהודי הגדול ביותר בארה"ב, לבין התנועה האורתודקסית השולטת בישראל.

נתניהו נתן את ברכותיו הרגילות, דיבר על סכנות איראן הגרעינית, על המו"מ עם הפלשתינים שתקוע בגללם והכריז: "אני מוכן לקחת סיכונים, אבל חשוב שהפלשתינים יבינו ששלום הוא לא רחוב חד-סטרי, אלא דו-סטרי".

בסוגיית הכותל המערבי הבטיח נתניהו שהוא מחוייב לכך שכל היהודים ירגישו בבית באתר המקודש.

צפו בנאומו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לבאי הכנס הדו-שנתי של התנועה הרפורמית האמריקנית
 


אחים לנשק... ג'ודי אייזקסון שייפר, מייסדת הארגון Heroes to Heroes, מפגישה בין יוצאי צבא יהודים-אמריקאים ונכי צה"ל בישראל, ליצירת חברויות אישיות והתעוררות ציונית

"אנחנו תומכים בישראל כי היא שלנו"
... ארגון Stand with Us ציין תריסר שנים להקמתו באירוע מהודר במלון פאר בלוס אנג'לס, שכוכביו הראשיים היו סטודנטים הפועלים למען ישראל

חיים ושריל סבן: הרוטשילדים של יהדות זמננו... פורום סבן, שנחתם בבירה וושינגטון, נחשב זה מכבר לטנק המוחות הפוליטי המוביל בארה"ב, וראשי הפורום, חיים ושריל סבן, הופכים לברון רוטשילד של זמננו

למוסף סגנון חיים - בריאות, רוחניות, הורות, צרכנות ועוד

 

למוסף ישראלים באמריקה
 

לעמוד הראשי


עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום
 

צילומי מסך: urj

הוסף תגובה חדשה